Forum Gündemi:

Konu Başlığı : İDDİA EDİYORUM...

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 4 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : çakyamuni
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
General
*
4,930
mesajlar
2,255
konular
1,320
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2011
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
14-05-2021, Saat:07:54 AM
Bir kuduz köpek çıkıyor ve masum insanları tüm gözlerin onu gördüğünü de bildiği halde vahşice parçalıyor, parçalamaya da devam ediyor. İşin garibi gerçekten de herkes sadece izlemekle yetiniyor. Kof nutukları geçiyorum. İnsanlık tarihi kof nutuklarla doludur maalesef. Zaten insanlığı perişan eden de, kof nutuklardan başka nedir ki, öyle ya nutuk atmak bedava, zahmeti yok, sıkıntısı yok, bedeli yok, kaybı yok. Denize düşenin yılana sarıldığı gibi, batmakta olduğun da salla bir iki nutuk yeniden yapışırlar paçana ve kurtarırlar seni ve sen de bilirsin bunu. Gördüğüm manzarayı anlamıyorum ve hiçbir zaman da anlamayacağım. İnsan olan buna seyirci kalamaz. Çünkü insanların evine baskın yapıp; bu evi hemen boşalt diyemezsiniz. Yahut ortak bir evden ortağınızı vahşi yöntemlerle kovamazsınız. Bunu yapamazsınız kardeşim, yapamazsınız. Elbette burada adaletin önemi de ortaya çıkıyor. Adaletin ne kadar değerli bir şey olduğu ve adil olanın ne kadar soylu ve asil olduğu da spontane tezahür ediyor. Hayır ya, arz gerçekten çok geniş, kime yetmiyor, neyin kavgasını yapıyoruz, oturup konuşmakta mı zor, niçin böylesi kuduz köpek gibi saldırılar? Arzın bir metresi için dahi olsa tek damla kan dökmeye değmez ya değmez. Hakikaten dünya böyle izlemekle mi yetinecek siyonist pitbullun saldırısını? Nerede insanlık? Hadi geçelim insanlığı, ya Müslüman dünya nerede? Hatta ve hatta hala varlarsa ve yaşıyorlarsa, vicdanını kaybetmemiş Yahudiler nerede, niçin bu kuduz siyonist itlere dur demiyorlar? Bu vahşeti gerçekten nasıl izleyebiliyor vicdanı rahat olarak Müslümanım diyenler? İnsan hakikaten utanır ya, hadi insanlığından utanmıyorsun, kendine Müslüman demekten utanırsın hiç olmazsa. Ya kardeşim dediğini parçalıyor kuduz köpek ve sen izliyorsun, üstelikte ciddi anlamda kuvvetin olduğu halde? O petrol paralarınız nerede? Dünyada saltanat sürüyorsun ama kardeşin gözünün önünde parçalanıyor, sen insan mısın ki Müslüman olacaksın be? Nasıl bir siyaset yönteminiz var küresel boyutta, hiç mi etkiniz yok? Ya da niçin etkiniz yok? O zaman dünya âlem içinde rezilsiniz de insan sıfatıyla dolanıp duruyorsunuz. Olay tarihsel bağlamda çözümlenip, olumlu ya da olumsuz yönde değerlendirme yapılabilir ama tarihselliği ne olursa olsun karşımızda duran bir realite var kardeşim ve biz buna göre tavır almak zorundayız. Hatta politik arka planları da konuşmuyoruz burada. Karşımızda duran resmî çözümlüyoruz sadece, bu kadar basit ve net olana odaklanıyoruz yani. Bu yüzden kenardan köşeden konuşmaya ve çıkarımlarda bulunmaya gerek yok. Tamam, şöyle de denilebilir, böyle de ama bu neyi değiştirir? Geçelim!
 
İddiam şu: Müslümanlar Müslüman olsaydılar, şerefsiz siyonist bu zulmü hatta soykırımı yapamazdı. İnsanlığım ve tüm değerlerim üzerine yemin ederim ki, öyle olsaydı böyle olmazdı. Çünkü sen sensen, kuşkusuz bir yansıman da olacaktır. Yansımanın nasıl olacağı, senin nasıl olduğuna bağlıdır. Ve emin olun ki, yansımanın nasıllığına göre etkiniz olacaktır hayatta. Maalesef zevahir bize şunu haykırıyor; Müslüman sadece konuşur, bağırır, sonra gider yine bildiği gibi yaşamaya devam eder. Yani sözde Müslümanlık yapar, eylemde ise kim olduğu belirsizdir. Maalesef Müslümanın verdiği görüntü budur, sözü dinlidir ama eyleminin neyli olduğu belirsizdir. Biz toplum olarak maalesef meydanlara inip kof protesto yapmayı, nutuk atmayı bir şey sanıyoruz. Yani kendi kendini tatmin, derde deva olmayan yöntem. Kuvvetle muhtemel tüm dünya Müslümanları da böyle oldukları için bir şey yapamıyorlar. Biz ömrü protesto ve slogan ile geçmiş bir toplumuz maalesef. Böyle yapasıya birazcık söylediklerimizi gerçekten eyleme geçirmeye çalışsaydık her şey belki de çok farklı olurdu. Mesela; ahlaklı mıyız, adil miyiz, erdemli miyiz? Emin olun bu değerleri taşıyor olsak, kendimizde doğal bir kuvvet hissederiz ama maalesef bu kuvvetten mahrumuz. Ahlaklı da değiliz, adil de değiliz, erdemli de değiliz, o zaman nasıl bir tesirimiz olabilir ki muhatabımızın üzerinde bu durumumuzla? Olmuyor işte, basit ve hafif kalıyoruz. Zira biz kendimizi bilmesekte, karşımızdaki bizim nasıl biri olduğumuzu bizden daha iyi biliyor, bu yüzden de bizi dikkate bile almıyor. Bu çok ince ve derin bir nokta bir anda cümleye dökülmesi kolay olmuyor, dökebilirsem yine paylaşırım mutlaka. Her cümleyi milyon cümleye dönüştürebiliriz ama ne zaman var ne de yer. Maalesef acı ama gerçek bu. Dünyanın yorumlanmaya değil değiştirilmeye ihtiyacı var ve bunun yolu da eylemden geçer. Eylemin yoksa söyleminin hiçbir hükmü yoktur. Çünkü tutarlılığın olmaz. Zaten sözün güçlü ve özlü olsa, eylemin de mutlaka tesirli olacaktır. Ama sözünün ağırlığı yoksa eylemin beyhudedir. Aliya İzzetbegoviç: dünyayı dua değil eylem değiştirecek der. İnsan önce insan olmalıdır. İnsan, insan olmadığı zaman bunun hayata yansıması mutlaka oluyor ve olumsuz oluyor.  İnsan olduğun zaman ise mutlaka bir ağırlığın olacaktır. Çünkü doğru her zaman güçlüdür. Bu laf değildir, gerçektir. Ama bunu tarih boyunca hiçbir zaman anlayamadık. Ve anlamamanın bedelini de çok ağır ödedik ama yine de ders almadık. Dini bildiğini sananlar dini gerçekten bilselerdi, dünya çok farklı bir yer olurdu. Dini sonuna kadar kullandık dünyayı ele geçirmek için sadece, başka da hiçbir şey yapmadık. Dinden beslendik te beslendik ama bizi besleyen dini öğrenmeye çalışmadık hiç. Ne dinle sömürenler dini bildiler ne de dinle sömürülenler dini öğrenmek için çaba göstermediler. Dine de en büyük zarar din cephesinden gelmiştir maalesef, bu da ayrı bir gerçektir. Peki, böylesi bir manzarayla karşımızda ki vahşete dur diyebilmek ne kadar mümkün olabilirdi?
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.
Çevrimdışı
Acemi Üye
*
42
mesajlar
0
konular
62
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#2
14-05-2021, Saat:10:20 PM
Kesinlikle adimlar atilmasini bekliyoruz devletten artik kac gundur canimiz yaniyor o kundaktaki bebekleri gordukce, Suriyelilere kucak actik da hicmi degeri yok Filistinli musluman kardeslerimizin yaninda olmuyoruz, yorum istemiyoruz biz icraat istiyoruz.
Düşünsene, imtihanlar bitmiş, amel defterin sağından verilmiş ve bir ses duymuşsun; 
`Vedhulii Cennetii.. `Girin Cennetime.. (Fecr 30.)
Çevrimdışı
General
*
4,930
mesajlar
2,255
konular
1,320
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2011
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#3
15-05-2021, Saat:09:28 AM
(14-05-2021, Saat:10:20 PM)Dâreyn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Kesinlikle adimlar atilmasini bekliyoruz devletten artik kac gundur canimiz yaniyor o kundaktaki bebekleri gordukce, Suriyelilere  kucak actik da hicmi degeri yok Filistinli musluman kardeslerimizin yaninda olmuyoruz, yorum istemiyoruz biz icraat istiyoruz.

Eyvallah İnşaAlah güzelinsan. derinlere girmek istemiyorum. elbet gireceğimiz zamanlarda olur ama şimdilik değil. çünkü konuşurken kendimi dengeleyemiyorum. zira gerçekler acı ve ağır oluyor ve gerçekten başka da bir şey söyleyemeyeceğim için tehlikeli oluyor. çünkü bu ülkede gerçeği söyleyenin kimci, neci olduğunu biliyoruz hepimiz. gerçeği söyledin mi mutlaka bir damgan vardır, hayat boyu damgasız olduğunu ta ki devlet dahi biliyor olsa bile. çünkü gerçek birilerine ağır gelince ancak damga vurmakla kendini tatmin edebiliyor zavallı, ne yapsın başka, gerçek acıtınca başka ne yapacak ki? karar vicdanlarımızın. neye layıksak layık olduğumuzu istemeyi bileceğiz ve almayı da bileceğiz. insan onurlu olur, insansak onurlu olmak zorundayız. öyle dini, kimliği bahane ederek onurdan vazgeçilmez. neyse selametle güzelinsan. 
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.
Çevrimdışı
Acemi Üye
*
30
mesajlar
9
konular
24
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#4
16-05-2021, Saat:12:54 PM
Zulüm her yerde var ancak bizim hangi zulme üzüleceğimizi hangi zulmü kınayacağımıza bile bunlar karar veriyor bence daha da geç olmadan uyanma vakti geldi
Bence Uyanmamız için insanlık olarak evvela dinimizi öğrenmeliyiz
Çevrimdışı
General
*
4,930
mesajlar
2,255
konular
1,320
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2011
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#5
16-05-2021, Saat:05:56 PM
(16-05-2021, Saat:12:54 PM)Zaza hattap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Zulüm her yerde var ancak bizim hangi zulme üzüleceğimizi hangi zulmü kınayacağımıza bile bunlar karar veriyor bence daha da geç olmadan uyanma vakti geldi
Bence Uyanmamız için insanlık olarak evvela dinimizi öğrenmeliyiz

şeytanın bizi Allah ile aldatmasına fırsat vermeyelim ve onurumuza sahip çıkalım, kişilerin kölesi olmayalım, gerisi gelir inşaAllah. birilerini de damgalayıp ve şöyle yapar böyle yapar diyerek lüzumsuz korkuya kapılmayalım ve kapımızı kapatmayalım, yanlış yapana haddini bildirelim, ardı kendiliğinden gelir inşaAllah. selametle güzelinsan.
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi