You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Hud Suresi 2 ve 3'te Konuşan Kimdir?

Hud Suresi 2 ve 3'te Konuşan Kimdir?

Acemi Üye
Hud Suresi 2 ve 3'te Konuşan Kimdir?
(Diyanet meali): “Allah'tan başkasına ibadet etmeyin. -Kuşkusuz ben de O’nun tarafından size gönderilmiş bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim-” (Hud Suresi, 2. Ayet)

“Rabbinizden mağfiret dileyin, sonra O’na tövbe edin. Allah da sizi belirlemiş bir süreye kadar dünya nimetlerinden güzelce yararlandırsın, fazlasını yapan herkese de iyiliğinin karşılığını versin. Eğer yüz çevirirseniz, ben sizin başınıza gelecek o dehşetli günün azabından korkarım.” (Hud Suresi, 3. Ayet)

Burada konuşan kimdir? Hz. Muhammed gibi duruyor, Kur'an Allah'ın kelamı değil midir? Yoksa meal hatası mı vardır? Detaylı şekilde aydınlatırsanız sevinirim.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.