Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Helal ve haram

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 8 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Marselano
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cezalı Üye
7
konular
Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-04-2021, Saat:04:37 AM
İmanı özendirecek her şey helal. İmanı itici olan her şey ise haramdır. Küçüklükten beri bu fetvaya inanırım. Tabi bazı şahısların aurası itici. Kişi ne yapar kendisine yapar. Ben de yere kadar sakal bırakabilirim. Bir cüppe giyerim ama yine itici olamam. Çünkü benim auram farklı. Bakın şunların imanına. Vur patlasın çal oynasın. Zevkine yaşamak suç mudur İslamda? 

Yönetici
6,245
konular
5,679
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-04-2021, Saat:09:52 AM
Merhaba kardeşim.
Bir şeyler anlatmaya çalışmışsın ama ne anlatmaya çalıştığını anlayamadım.
Helal-Haramdan bahsetmişsin.
Aura demişsin budizme geçmişsin.
Meyhaneye bir özenti çekmişsin.

Şunların imanına bakın demişsin. Büyük günah işleyende iman olmaz.
Biraz çorba olmuş, bişe anlayamadım.

Ne anlatmaya çalıştın?
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Acemi Üye
*
42
konular
62
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-04-2021, Saat:12:15 PM
(25-04-2021, Saat:04:37 AM)Marselano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
İmanı özendirecek her şey helal. İmanı itici olan her şey ise haramdır. Küçüklükten beri bu fetvaya inanırım. Tabi bazı şahısların aurası itici. Kişi ne yapar kendisine yapar. Ben de yere kadar sakal bırakabilirim. Bir cüppe giyerim ama yine itici olamam. Çünkü benim auram farklı. Bakın şunların imanına. Vur patlasın çal oynasın. Zevkine yaşamak suç mudur İslamda? 

(25-04-2021, Saat:09:52 AM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Merhaba kardeşim.

Ne anlatmaya calistin? 
Ben yanlis anlamadiysam sunu anlatmis, bu videodaki adamlar sempatikler, icki iciyorlar diye itici gelmiyorlar bana diyor. Kendinden ornek vermis zaten cubbeli filan olsam da itici gelmeyebilirim. 
Bazi insanin aurasi farklidir derken de onu kastediyor sen ne yaparsan yap temizyuzluysen, ahlakliysan problem degil fazla.  icon
Düşünsene, imtihanlar bitmiş, amel defterin sağından verilmiş ve bir ses duymuşsun; 
`Vedhulii Cennetii.. `Girin Cennetime.. (Fecr 30.)
قید آزادی
1,066
konular
1,094
REP PUANI
Jul 2016
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-04-2021, Saat:12:27 PM
Sahte evlilik sorusunu soran arkadaş değil mi bu ?
Tabi ki zevkine yaşamak suçtur, diyerek cevap vereyim en iyisi
Helâli haram, haramı helal kılamayız
Allah şifa versin =)
بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Yönetici
6,245
konular
5,679
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-04-2021, Saat:04:41 PM
Valla ben sempati duyulacak bir şey göremedim.
Aklı başında olmayan, uyuşuk insanların gülümsemesinden ki biz bunlara deli diyoruz nasıl olumlu bir duygu alıyor tuhaf doğrusu.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Acemi Üye
*
42
konular
62
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-04-2021, Saat:06:39 PM
(25-04-2021, Saat:04:41 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Valla ben sempati duyulacak bir şey göremedim.
Aklı başında olmayan, uyuşuk insanların gülümsemesinden ki biz bunlara deli diyoruz nasıl olumlu bir duygu alıyor tuhaf doğrusu.

evet gercekten tuhaf sahsen 40 yil gecse aklima gelmez meyhane izlemek arkadas ilgili demek ki  bilmiyom
Düşünsene, imtihanlar bitmiş, amel defterin sağından verilmiş ve bir ses duymuşsun; 
`Vedhulii Cennetii.. `Girin Cennetime.. (Fecr 30.)
Forumcu
*
416
konular
108
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-04-2021, Saat:08:38 PM
yani...

sıkıntı malesef zorunlu gibi bişey. (Akıl gitmedikçe..)
şu hale bi bakın: "ben seni alemlere rahmet olarak gönderdim" sözüna muhatap o kıymetli insanın (s.a.v.) bile dünyası güllük gülistanlık olmadı. (Mutluluk mu , o başka bişey olmasın?)
o sebepten sen dünyada isen ve sıkıntı sana geldi ise , akılla ilgili bir problem yaşamadıkça "ilahi bu senden mi geldi, öyle ise hoş geldi.. inşallah beni sabırlı bulacaksın yarabbi " demek lazım.

kendim için söylüyorum : şuan da çok şükür (elhamdulillah) eskisi gibi öyle çok problematik ekonomik sorunlar yaşamıyorum. Allahtan bazı özel ilimler diledim, henüz bu ilimler bana gelmedi kanaatimce.
Ama onlar gelincede tatmin olacak mıyım yani çünkü şunlarda sık sık dualarımda dillendirdiklerim arasında: rızık, güzellik, emniyet (ve ilim) ..

eee ben şimdi bunların hepsi (en azından kasttettiklerim) henüz bende olmadığı için sanıyorum ki onlar gelince (yani gelse) herşey tamam olacak.

sıkıntı mı lazım , itina ile bulunur efendim , birşeyi Allah isteyince "كن" (ol!) deyince o oluyor zaten. dolayısıyla şuan tahmin edemediğim ve fakat aslında var olan bazı sıkıntılar olacağından nerdeyse şüphe duymuuyorum. nedeni sen dünyadasın çünkü. burası fani.

dön dolaşarak ne buldum : ölümün güzel olabileceğini..
evet ,Allah'a kavuşmak güzel yani.

Ey güzel Allah'ım , bana ölümü kolay kıl ve iman üzere ölmeyi nasip et. Amin amin amin..
Cezalı Üye
7
konular
Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-04-2021, Saat:10:01 PM
(25-04-2021, Saat:09:52 AM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Merhaba kardeşim.

Ne anlatmaya çalıştın?

Budizmle alakası yok. Her insan bir aura yayar onu anlatmaya çalışıyorum. Aura değişmez. Düşünce ve hayal dünyasının zuhurudur aura. Ama bu örnek olsun diye video. Normalde bu adamlarla aynı sofraya bile oturulmaz. Çingeneler de öyle. Çingenelerin gerçekten mor, renkli bir auraları olsaydı sürekli kal hitabına mazhar olurlardı. Mesela Atatürkün yaydığı aura da çok itici. Dimdik, dağ gibi bir adam aurası var.

Aynı auralar yan yana gelir. Küçükken bir kere gördüm eşimi. Bir daha da hiç göremedim. Hem kızıyorum hem de tencere kapak diyorum. Milletin karıları ağaca çıkıyor bu evinde rakısını yudumluyor.

E ne yapacaz. Valla herkesin ilacı farklı bela konusunda. Sahte evlilik mi yaparsın, boşanır mısın senin bileceğin iş. Zaman geçiyor.
Acemi Üye
*
30
konular
24
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-05-2021, Saat:06:39 PM