You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Halid bin velid'in perslere attığı mektubu

Halid bin velid'in perslere attığı mektubu

Acemi Üye
RE: Halid bin velid'in perslere attığı mektubu
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 19-08-2023, Saat:01:24 AM, Düzenleyen: hewho.
هل أنا حقاً أنا ؟
RE: Halid bin velid'in perslere attığı mektubu
Kişi ayette geçmeyen bir ibareyi her ne kadar sair ayetlerden içtihat ettiğini düşünsede ayete ilave edemez. Bu bir anlayıştır, kendi anlayışını karşı tarafa Allah’ın sözü gibi paylaşmak doğru değildir. Bakara 256'da "Cizye vermeyi kabul eden kitap ehli kâfirleri, İslam dinine girmek için zorlamak yoktur... " şeklinde bir ibare yoktur. Kaldı ki aynı şeyi size muhalif olan birisi kendince bakara 190'nı ilave ederek , “Sizinle savaşanlarla savaşın; haddi aşmayın! Dinde zorlama (ve baskı) yoktur. Şüphesiz, doğruluk (rüşd) sapıklıktan apaçık ayrılmıştır." şeklinde paylaşabilir.
Ayette ne kadar yazıyor ise o kadarını aktarmak gerekir. Bir ayetin başka bir ayet ile ilintili olduğu düşünülüyor ise o ayeti ayrı bir ayet meali olarak aktarmak gerekir.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.