Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Hak Aramak

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 5 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Murat0745
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
3
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
28-04-2021, Saat:05:14 PM
Selamun Aleykum

1,5 sene önce evlilik amacı ile tanıştırıldığım birinden hem maddi hem manevi olarak ciddi anlamda zarar gördüm.Kişi daha yüzyüze tanışmadan önce bana planlı olarak büyük bir oyun hazırlamış.Bu süre boyunca da başka kişilerle birliktelikleri olmuş.Son kişede de ben yakaladım.Benden maddi anlamda destekleri alırken hep bir borç,haciz,ceza vs (şimdi hepsinin yalan olduğu belirlendi) isteklerle borç olarak aldı.Sonra ortadan kayboldu

Ben ilk önce ailesini bulup durumu anlattım.Geri döneceğiz dediler ,dönmediler.Araştırınca bana olmayacak iftiralar atıp ailesini bir şekilde yalanlarla ikna etmiş.Şimdi ailesi de telefonlarıma çıkmıyor.Bana sen haksızsın diyen de olmadı.
Resmi olarak ta birçok avukata gittim.O kadar planlı davranmış ki dolandırıcılık olarak kanunlara göre çok bir şey yapılamıyor.

Esas sorum şudur.
Ben hakkımı aramaya devam mı etmeyim.Ki bu durum beni manevi olarak çok yıprattı.
Yoksa kişiyi Allah'a mı havale etmeliyim.Şüphesiz ki o herşeyi gördü ,biliyor.
Ama ben şahsen bu hakkımı aramayı bırakmam mı gerekir.
Birkaç kişiyle görüştüm.Hakkını helal et .Alllah'a havale et diyorlar.Hakkımı helal etmez isem kişi ile ilgili bağ kopmaz ve devamlı bende devam edermiş bu durum.
Ama benim içimden hakkımı helal etmek gelmiyor.
Ne yapmam gerekir ?
Administrator
18,196
konular
13,110
REP PUANI
Administrator

Feb 2008
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
28-04-2021, Saat:05:50 PM
Aleykumselam
Öncelikle bu durumu resmi yerlere şikayet etmelisin. Hak arayışına bu şekilde devam edebilirsin.
Vicdanen hakkını helal etmek istemiyorsan etme içinden gelmedikçe helal ediyorum Allah'a havala ediyorum demenin bir manası yoktur.Allah hesabını elbet soracaktır. Helal etmemekle bağlar kopmaz durumu da yoktur.
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
,İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Yeni Üye
*
3
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
28-04-2021, Saat:05:53 PM
(28-04-2021, Saat:05:50 PM)Sükut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Aleykumselam
Öncelikle bu durumu  resmi yerlere şikayet etmelisin. Hak arayışına bu şekilde devam edebilirsin.
Vicdanen hakkını helal etmek istemiyorsan etme içinden gelmedikçe helal ediyorum Allah'a havala ediyorum demenin bir manası yoktur.Allah hesabını elbet soracaktır. Helal etmemekle bağlar kopmaz durumu da yoktur.

Resmi olarak bu durumdan hak aramam mümkün gözükmüyor.Kanunlardaki boşlukları kullanmış . Avukatlar evet seni dolandırmış ama bunuresmi olarak  ispat etmem zor dedi.
Acemi Üye
*
42
konular
62
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
28-04-2021, Saat:06:19 PM
Uzulemiyorum boyle seylere  Big Grin  Hergun tvde cikiyor, nasil inaniyorsunuz, guveniyorsunuz para veriyorsunuz?   bilmiyom
Düşünsene, imtihanlar bitmiş, amel defterin sağından verilmiş ve bir ses duymuşsun; 
`Vedhulii Cennetii.. `Girin Cennetime.. (Fecr 30.)
Yeni Üye
*
3
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
28-04-2021, Saat:06:30 PM
(28-04-2021, Saat:06:19 PM)Dâreyn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Uzulemiyorum boyle seylere  Big Grin  Hergun tvde cikiyor, nasil inaniyorsunuz, guveniyorsunuz para veriyorsunuz?   bilmiyom

Beni tanıştıran güvendiğim bir arkadaşımdı.Bu kişi de onun kuzeni idi.Şu an o da bin pişman.Ona da iftiralar atıp olaydan kurtuldu bir şekilde.
Ben kendimle çok sorguladım bu olayı.Bu tip insanlar bir şekilde insanlardan istediklerini alıyor.Bende de suç var tabi ki .Kabul de ediyorum.Ama benim niyetim zor duruma düşmüş , ciddi niyetle tanıştırıldığım birine yardım etmekti.
Aslında manevi kısmı benim için daha önemli.Ama o konuda yapılabilecek birşey yok Allah a havale etmekten başka.
Ama maddi kısmında da niye hakkımı almak için uğraşmayayım.Bu konuda da birçok hadis var.
Yönetici
4,984
konular
5,070
REP PUANI
Dec 2011
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
29-04-2021, Saat:12:28 PM
Siz “annesinin ak sütü gibi helal olsun” desenizde o yaptıklarının karşılığını bu dünyada da ahirette de ödeyecek.
Olayın peşini bırakmama meselesine gelince hangisini yapınca iyi hissedecekseniz onu yapın.
Sabret,    Şükret,    Seyret...

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi