You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Forumcu
RE: Cvp: hac ibadeti
...................
Alıntı:İnşallah bize de nasip olur.
Gidersen benim için de dua et.
amin.

şöyle bir durum var, genellikle veya sık sık ve sectiğim bir dua var. (Bence Peygamber efendimiz çok zeki idi. Küçükken ben kitaplarda dini konularla ilgili her kitap okuduğumda bazı düğüm noktaları dikkatimi çok çekerdi. Aceba ne olacak çözüm nasıl olacak diye devam ederken peygamberin Ashab'la (r.a.) muhabbeti esnasında aceba bu konuya nasıl bulunacak diye durup düşünürdüm. Ve genelde de peygamberimize ait olduğu söylenen birçok hadisi böyle düğümlenen noktalarda okurken, neredeyse hiç tahmin edemeyeceğim güzellikte bulurdum cevaplarını. (yani nasıl olacak nasıl olacak der dururdum ).

işte bu Zeki (Akıllı) Allah kulundan (s.a.v.) olduğu söylenen bir küçük dua var , onu genellikle unutmam ve sık sık farz namazlardan sonraya denk getirmeye çalıştığıma göre bunu oraya gidersem orda da unutmayacağım inşallah.

dua şu:

Allah'ım beni ve bütün islam alemini iman üzere öldür ve (bize) ölümü kolay kıl. (Aslında bunu sanırım ben böyle değiştirmiş olabiliriim,çünkü resulullah'ın irtihali esnasında çok dikkatimi çekmişti buna benzer sözler idi. Ben de bu şekilde dua ederim genelde)

Amin amin amin

(Allah size doğru yolu göstersin ve dosdoğru kılsın,amin inşallah özelindede unutmam)
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 26-05-2021, Saat:08:42 PM, Düzenleyen: blue.
Cvp: hac ibadeti
Güzel arkadaşım senin sorduğun sorudan bağımsız görünebilir ama ana temel kaynağına değinmek istiyorum.
Hac ibadetinden önce acizane tavsiyem şirk nedir'i öğrenmen, zira Allah ac şirk işleyenlerin amellerinin boşa gideceğini buyuruyor. Bakın yanlış anlamayın hayatınız da şirk var demiyorum, sonuçta insanız, Allah muhafaza benim bile hayatımda şirk olabilir. Allah resulü sav 13 yıl boyunca sadece la ilahe illallah Muhammed resulullah kelimesini, bu kelimenin anlamını, şartlarını, anlatmış. Onun için hayatımızın her döneminde mutlaka bu tevhid nedir şirk nediri tekrar tekrar öğrenmeliyiz.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 28-05-2021, Saat:09:32 AM, Düzenleyen: Zaza hattap.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.