You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Güneşin Batıdan Doğması Alameti

Yeni Üye
Selamun Aleyküm arkadaşlar.

Ben 3 sene Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) yurtlarında kaldım.Allah razı olsun çok şey öğrettiler ama aklımda bir şey kaldı.Bizim hocalar güneşin batıdan doğma alametini
Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) doğması olarak yorumluyorlar çünkü şimdiye kadar doğan peygamberlerin ve alimlerin çoğu doğu taraflarında doğduğu içinmiş.Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. bye
Bunu ilk beğenen sen ol.
Süper Moderatör
RE: Güneşin Batıdan Doğması Alameti
Peygamberimiz'in (S.A.V); oğlu vefat ettiğinde, o gün güneş tutulması olmuştu. İnsanlar bu tutulmayı bu vefat olayına bağlamışlar adeta "güneş de yas tutuyor" manasına getirmek istemişlerdi.

Bunu öğrenen Peygamberimiz (S.A.V) (irticalen yazdığım için hadisin tam kelime kelime orjinali şu an aklımda yok) mealen: "Güneş, ay vs. hepsi kendi vazifelerini icra etmektedirler, hiç bir kul için böyle şeyler -tutulma vs.- yapmazlar" buyurmuştur.

Not: Hadisin tam orjinali bilen yazarsa ben de memnun olurum.

Allah'a emanetsiniz.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 12-07-2018, Saat:09:33 AM, Düzenleyen: camici.
Yönetici
RE: Güneşin Batıdan Doğması Alameti
Süleyman Hilmi Tunahan'dan Allah razı olsun.
Bugünkü süleymancı denilen kesimin başındakileri Allah ıslah etsin.
Bu kesime gönül verenlerin Allah gözünü, gönlünü açsın. Eğriyi doğruyu görebilme feraseti versin. En nihayetinde Allah onlardan da razı olsun.

Amin.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.