You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

GEÇMİŞ OLSUN SEVGİLİ ÜLKEM...

GEÇMİŞ OLSUN SEVGİLİ ÜLKEM...

Profesör
GEÇMİŞ OLSUN SEVGİLİ ÜLKEM...
Tarifi imkânsız bir acı yaşıyoruz. Bir yanımız bahar bahçe iken bir tarafımız yangın yeri, kızılca kıyamet adeta. Bizler sıcacık evlerimizde otururken ve olan biteni izlerken, maalesef bir yanımızda derin bir acı var, üstelikte böylesi ağır kış şartlarında. Beyni de, kalbi de üşüten hatta donduran bir acı. Yaşlı insanlar, küçücük çocuklar, kundaktaki bebekler, ne derin bir acı Tanrı’m. Sen bugünlerde gövdelere merhamet indir ki, kafalar düşünsün, kalpler hissetsin, eller uzansın, ayaklar yürüsün, yoksa yürek dayanmaz bu acıya. Ülkemize ve milletimize büyük geçmiş olsun. Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar ve sağlıklı olanlara sabırlar diliyorum. Maalesef çok farklı boyutları olsa da, aklımıza ilk gelen mevcut şartlarda ve koşullarda hayata tutunma çabası oluyor. Çünkü kendimizde hayata tutunmaya çalışıyoruz, böylesi ağır kış şartlarında, dondurucu bir soğuk var ve bu soğuklar tüm gövdeyi tarifsiz şekilde üşütüyor, her zamankinden başka üşüyor bugün gövdelerimiz.

Lütfen çok hassas olalım, ahlaken de enkaz altında kalmayalım, ayakta kalmak için direnen ahlakımızı enkaz altına gömmeyelim. Birazcık acıyı hissedelim, empati yapalım, merhamet edelim ve aşağılık bir işe meyletmeye yeltenecek olursak hemen geri çekilelim. Devlette, yağmacılara karşı mutlaka en sert tedbirleri almalıdır. Kesinlikle merhamet etmemelidir böylesi soysuzcasına bir işe yeltenecek olanlara. Herkes bir asker, bir polis, bir yardımsever olmalıdır ve gereken ne ise ahlaki duruşla ve aktive edilmiş vicdanla yapmalıdır. Bugünler, birleşik güç olup, bu yangını söndürmek ve cehennemi cennete tedvir etmek günüdür. Şu bu o demeden, safi gönülle, gücümüzün yettiğince gerekeni yapıp hep birlikte ayağa kalkma günüdür bugün. Elbette yeneceğiz bu zor zamanları ve çıkacağız aydınlık günlere, zamanla saracağız ve tedavi edeceğiz tüm acılarımızı. Unutmak kolay olmasa da unutacağız. Hep birlikte yapacağız bunu elbette. Daha fazla acı çekmemek için unutacaksakta, aynı yanlışları bir daha yapmamak ve aynı sonuçlara maruz kalmamak için de unutmayacağız.

Devlet, behemehâl ve isticalen şunu yapmalıdır. Bu ülkenin kaynaklarıyla ve bu milletin emeğiyle, teriyle, yaşıyla, kanıyla servetine servet katan ve servet tepeleri oluşturan dolar milyarderi olmuş kompradorlardan, amasız, fakatsız, koşulsuz ve meccanen BİR MİLYAR LİRA parayı tahsil etmelidir ve en az 15 MİLYAR LİRA toplamalıdır ve toplayacaktır da. Bunu mutlaka ama mutlaka yapmalıdır. Tüm kalbimle, samimiyetimle, içtenliğimle, benliğimle, vicdanımla söylüyorum bunu. Bugün ayağa kalkma ve aldıklarını verme günüdür ve bundan imtina edilmemelidir. Maalesef hayat parayla dönmektedir, istesekte, istemesekte. Öyleyse bu para tahsil edilmeli ve deprem bölgesinde ihtiyaç olan ne varsa oraya yığılmalıdır ve belli bir düzen ve disiplin içinde koordine edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmalıdır. Özellikle ve özellikle ISINMA MALZEMELERİ bir an evvel ulaştırılmalıdır. Ülkenin neresinde ne kadar ısınma malzemesi varsa acilen deprem bölgesine ulaştırılmalıdır, acilen. Ve mutlaka ama mutlaka GİYECEK, YİYECEK, İÇECEK ulaştırılmalıdır, MAMA ulaştırılmalıdır. Tüm marketler devlet eliyle boşaltılıp oraya yığılmalıdır. Parasını da dediğimiz kanaldan karşılamalıdır. Ayrıca milletvekilleri hemen ve şimdi, şu an, şu vakitte BİR MİLYON LİRA bağış yapmalıdır, tereddütsüz ve düşünmeden. Bugün, bu iki zümrenin koşacağı gündür özellikle ve hiç durmadan koşmalıdırlar, tüm imkânlarını seferber etmelidirler. Zaman laf değil, eylem zamanıdır!

GEÇMİŞ OLSUN SEVGİLİ ÜLKEM, HEP BİRLİKTE ALTINDAN KALKACAĞIZ VE YENECEĞİZ BU ACIYI DA.
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.

CUMHURİYET-LAİKLİK-DEVRİM...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 07-02-2023, Saat:12:37 AM, Düzenleyen: çakyamuni.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.