You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Profesör
EY İNSANOĞLU!
Resûlullah (s.a.v) buyurdular ki:
"Allah yeryüzünü yarattığı zaman, yeryüzü sallanmaya (tıpkı bir hurma ağacı gibi sağa sola) yalpalar yapmaya başladı, bunun üzerine dağlarla onu sabitleştirdi ve böylece yeryüzü istikrarını buldu.
Melekler dağların şiddetine hayrette kaldılar. "Ey Rabbimiz!" dediler, "dağlardan daha şiddetli bir mahluk yarattın mı?"
"Evet," buyurdu. "Demiri yarattım."
"Demirden daha şiddetli bir şey yarattın mı?" dediler.
Hak Teala: Evet" dedi. "Ateşi yarattım"
"Ateşten daha ağır bir şey yarattın mı?" diye yine sordular.
Hak Teala: "Evet," dedi, "suyu yarattım!"
"Sudan daha şiddetli bir şey yarattın mı?" dediler.
Hak Teala tekrar cevap verdi: "Evet, rüzgarı yarattım."
"Rüzgardan daha şiddetli birşey yarattın mı?" diye yine sordular.
Hak Teala: "Evet insanoğlunu yarattım" dedi ve devam etti:
"Eğer o, sağ eliyle sadaka verir, sol eli görmeyecek kadar gizlerse (daha şiddetlidir)."

[Râvî: Enes (r.a) Kütübü Sitte Hadîs No: 3263]

*
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: EY İNSANOĞLU!
Kardeşim ne güzel ince konulardan kısa ve öz yazılar la bizlerin aklında veya hatırımızda olanları tazeliyorsun
ALLAH razı olsun ellerine sağlık dualarda da unutmayalım dua müslümanın müslümana en güzel hediyesidir ALLAHA emanet olun.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.