You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Cezalı Üye
Evrim teorisi
Evrim teorisine inanıyorum beyler. Doğup ölüyoruz. Reenkarnasyona inanıyorum. Dün ölmemiz bize bişey kazandırmadığı için unutuyoruz. Kazandırır aslında gurur verir. O yüzden unutmak lazımdı. Geçmişi unutup şimdiyi yaşamak için. Sen buraya kolay gelmedin. Şimdi uzun uzun sevişiyorsun bre adam kendine hiç vakit ayırdın mı. Çocuğunuz oluyo benim olmayacak. O çocuk nereden geliyo sıfı bi kafayla dünyaya geliyo. Umrumda deil. 90lar soba faciasını görmemiş belki gördü nereden biliyosun. Fetöyü izledim cünun yani delilikten bahsetmiş. Beyler ben fetönün hoca diye gezindiği demlerde ben fetö yurtlarına hocalarına gözdağı veriyordum. Çünkü benim başımda yeteri kadar kurt vardı. Dünya hayatından ölücez ahirete doğacağız. Ondan önce kaç kere öldük biliyo musun bilmiyosun. Ama hala ateistlere laf atıyosun. Ateist marifetsiz şeriatsız hakikate dalmak istemiştir. Günümüz edip yükselleri de edipmarifet ediphakikat diye bi yoldan gidiyor. Mürşidsiz yani.
Bunu ilk beğenen sen ol.
هل أنا حقاً أنا ؟
Cvp: Evrim teorisi
rafızi pozitivist sapıklar bunlardan başka daha nice bâtıl şeylere de inanıyor, lakin bu sapkın inançlar akıl sahibi müslümanları bağlamıyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
هل أنا حقاً أنا ؟
Cvp: Evrim teorisi
Bu dediğine beyin yanması diyorum, bir kapıyı aynı anda aynı mekanda hem var hem de yok kabul etmenin neticesi aklı iptal etmektir. aristonun da bahsettiği mantıksızlık durumu üçüncü halin imkansızlığı.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
Cvp: Evrim teorisi
Beyin yanması doğru hocam. Sadece beyin mi ben komple devreleri yaktığımızı düşünüyorum. Ölüyüz yani. Abı hayat içinde dirileceğimize inanıyorum. Ama bunların hepsi hedeftir. Hedefin de günü olduğunu düşünüyorum. Mesela günler olurdu eskiden. Şimdi koronadan olmuyor. Kıçıkırık teyzeler toplanır hepsi bir ağızdan konuşur bir gürültü çay ve bir sürü atıştırmalık. Sonra dağılırlar. Bunun bir hakikati yok mu. O gün geldiğinde herkes gürültü yaptığında masada abı hayat bir zahmet bayram. Abı hayata inanıyor musun? Elbette Hay ismine inanırsın. Bildiğin su? Niye su? Bunları sorguluyor musun?
Bunu ilk beğenen sen ol.
قید آزادی
Cvp: Evrim teorisi
Allah razı olsun
Bu tarz insanları gördükçe hakikatin ayan beyan ortada olduğuna daha çok iman ediyorum
can sıkıntısı işte insanı evrimleştiriyor
iyi evrilmeler aliyiğit =)
لَمْ اَكُنْ بِدُعَٓائِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Bunu ilk beğenen sen ol.
هل أنا حقاً أنا ؟
Cvp: Evrim teorisi
amin ecmain, teşekkür ederim.)
üzerinde kıyafeti yok kıyafetim yakışmış mı diye soruyor ya da elinde pasta yok pastanın krem şantisi biraz fazla mı kaçmış, diyor. bu gibi akli burhanları kabul etmeyen ya da muhalif konuşmalar yapanların öncelikle bu temel mantık hatalarına dikkat çekmek gerekir, ısrar ederlerse konuşmak hata olur.
Allah akıl sağlığımızı muhafaza buyursun.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.