Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Evrim teorisi

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 32 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Aligibiyigityoktur
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cezalı Üye
10
konular
Jan 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-02-2021, Saat:09:55 AM
Evrim teorisine inanıyorum beyler. Doğup ölüyoruz. Reenkarnasyona inanıyorum. Dün ölmemiz bize bişey kazandırmadığı için unutuyoruz. Kazandırır aslında gurur verir. O yüzden unutmak lazımdı. Geçmişi unutup şimdiyi yaşamak için. Sen buraya kolay gelmedin. Şimdi uzun uzun sevişiyorsun bre adam kendine hiç vakit ayırdın mı. Çocuğunuz oluyo benim olmayacak. O çocuk nereden geliyo sıfı bi kafayla dünyaya geliyo. Umrumda deil. 90lar soba faciasını görmemiş belki gördü nereden biliyosun. Fetöyü izledim cünun yani delilikten bahsetmiş. Beyler ben fetönün hoca diye gezindiği demlerde ben fetö yurtlarına hocalarına gözdağı veriyordum. Çünkü benim başımda yeteri kadar kurt vardı. Dünya hayatından ölücez ahirete doğacağız. Ondan önce kaç kere öldük biliyo musun bilmiyosun. Ama hala ateistlere laf atıyosun. Ateist marifetsiz şeriatsız hakikate dalmak istemiştir. Günümüz edip yükselleri de edipmarifet ediphakikat diye bi yoldan gidiyor. Mürşidsiz yani.
هل أنا حقاً أنا ؟
*
5,393
konular
7,651
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-02-2021, Saat:10:11 AM
rafızi pozitivist sapıklar bunlardan başka daha nice bâtıl şeylere de inanıyor, lakin bu sapkın inançlar akıl sahibi müslümanları bağlamıyor.
Cezalı Üye
10
konular
Jan 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-02-2021, Saat:10:15 AM
Hocam ben sana zahirde bi kapı göstersem. Aslında kapı yok ama var. Öyle havada duruyor. Sen o kapıdan içeri girmek istesen sonra o kapı kaybolsa o kapıya inanır mısın?
هل أنا حقاً أنا ؟
*
5,393
konular
7,651
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-02-2021, Saat:10:28 AM
Bu dediğine beyin yanması diyorum, bir kapıyı aynı anda aynı mekanda hem var hem de yok kabul etmenin neticesi aklı iptal etmektir. aristonun da bahsettiği mantıksızlık durumu üçüncü halin imkansızlığı.
Cezalı Üye
10
konular
Jan 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-02-2021, Saat:10:40 AM
Beyin yanması doğru hocam. Sadece beyin mi ben komple devreleri yaktığımızı düşünüyorum. Ölüyüz yani. Abı hayat içinde dirileceğimize inanıyorum. Ama bunların hepsi hedeftir. Hedefin de günü olduğunu düşünüyorum. Mesela günler olurdu eskiden. Şimdi koronadan olmuyor. Kıçıkırık teyzeler toplanır hepsi bir ağızdan konuşur bir gürültü çay ve bir sürü atıştırmalık. Sonra dağılırlar. Bunun bir hakikati yok mu. O gün geldiğinde herkes gürültü yaptığında masada abı hayat bir zahmet bayram. Abı hayata inanıyor musun? Elbette Hay ismine inanırsın. Bildiğin su? Niye su? Bunları sorguluyor musun?
هل أنا حقاً أنا ؟
*
5,393
konular
7,651
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-02-2021, Saat:10:47 AM
Sen bu meselelerle beynine niçin eziyet ediyorsun, bir sigara yak, tecrid et kalbini ortamından.
قید آزادی
1,024
konular
1,062
REP PUANI
Jul 2016
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
01-02-2021, Saat:10:57 AM
Allah razı olsun
Bu tarz insanları gördükçe hakikatin ayan beyan ortada olduğuna daha çok iman ediyorum
can sıkıntısı işte insanı evrimleştiriyor
iyi evrilmeler aliyiğit =)
بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّ
قید آزادی
1,024
konular
1,062
REP PUANI
Jul 2016
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
01-02-2021, Saat:10:58 AM
(01-02-2021, Saat:10:47 AM)kalemşör Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Sen bu meselelerle beynine niçin eziyet ediyorsun, bir sigara yak, tecrid et kalbini ortamından.

Allah hayrını versin
çok iyiydi
بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّ
هل أنا حقاً أنا ؟
*
5,393
konular
7,651
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-02-2021, Saat:11:44 AM
amin ecmain, teşekkür ederim.)
üzerinde kıyafeti yok kıyafetim yakışmış mı diye soruyor ya da elinde pasta yok pastanın krem şantisi biraz fazla mı kaçmış, diyor. bu gibi akli burhanları kabul etmeyen ya da muhalif konuşmalar yapanların öncelikle bu temel mantık hatalarına dikkat çekmek gerekir, ısrar ederlerse konuşmak hata olur.
Allah akıl sağlığımızı muhafaza buyursun.
.
*
16,876
konular
8,408
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
01-02-2021, Saat:01:45 PM
Hala tartışılıyor mu bu mevzu?! Tedavülden kalkmadı mı?

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi