Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Evlilik

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 7 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Marselano
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cezalı Üye
7
konular
Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
22-04-2021, Saat:10:27 PM
Selamlar. Halveti tarikine mensubum. Şeyhimizin ismini vermiyeyim. Kendisi sohbette dedi ki, ben sahte evlilik yaptım. Normalde karımla ayrı yatıyoruz, evli değiliz yani kağıt üstünde evliyiz dedi. Neden böyle bişey yaptınız efendim dedik. Bela bu yolda ilerletir o yüzden dedi. Yani sahte evlilikle nefsini terbiyeye yöneltiyor. Ben de böyle bir sahte evlilik yapmak istiyorum. Sizce bunun islami açıdan tezahürü nedir?
هل أنا حقاً أنا ؟
*
5,398
konular
7,657
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-04-2021, Saat:02:42 AM
bâtıl
Cezalı Üye
7
konular
Apr 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-04-2021, Saat:04:13 AM
(23-04-2021, Saat:02:42 AM)kalemşör Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
bâtıl

Mesnevide Şeyh Harakani hikayesini okuyun. Pdfsinde bu hikayeyi eklememişler. İnternette de bulunmuyor. Sanırım sadece kitapta var. Orada şeyhi ziyaret etmek için gelen şahıs şeyhin evinde göremiyor, karısı kapıyı açıyor. Bakıyor karısı cadaloz biri. Bu nasıl şeyh diyor. Sonra hazret bir çıkıyor karşısına aslana binmiş bir şekilde. Ben ona sabrettim diyor. Tabi bu melamet hırkasının mutlaka bir sabır taşı var. Taş limidi açtıktan sonra değil karısı dünya kınasa umrunda olmaz. Tabi şu da var kitaplarda geçmez o kapıyı açan şeyhin gerçek karısı değil sahtesi. Bizim şeyimiz de gerçek karısıyla böyle haluk-meltem-mutfak gibi şeyler yapmaz. Orada saf sevgi var. Bir de bu sahte evlilik kişiden kişiye, zamandan zamana değişir. Mesela ben sahte evlilik yapsam işi eğlenceye vururum. Normalde yanıma yaklaşamazsın git yemek yap falan derim. Sadece kınanma değil sahte evlilikle cins olmayan insanlar bir arada yaşıyor bu da beladır.
قید آزادی
1,066
konular
1,094
REP PUANI
Jul 2016
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
23-04-2021, Saat:04:46 AM
Kâğıt üzerinde ne demek oluyor
Şahitler huzurunda biribirlerini eş olarak kabul ediyorlar
Hem dini nikâhta kıyılmış olur bu şekilde
Hoca şartı yok nikâhta
Bunu kabul eden kadının da aklına yanayım 21. Yüzyıldayız =)
Oruç tutun bir zahmet macera aramayın
Hasbunallah yav
بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Forumcu
*
273
konular
252
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-04-2021, Saat:11:48 AM
(23-04-2021, Saat:04:46 AM)sessizlik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Kâğıt üzerinde ne demek oluyor
Şahitler huzurunda biribirlerini eş olarak kabul ediyorlar
Hem dini nikâhta kıyılmış olur bu şekilde
Hoca şartı yok nikâhta
Bunu kabul eden kadının da aklına yanayım 21. Yüzyıldayız =)
Oruç tutun bir zahmet macera aramayın
Hasbunallah yav

evet 21. yüzyıldayız.
Bunlar da 21. yüzyıl şeytanlarının ayartması olabilir ancak.
Geçmiş yüzyılların günahını almayalım.
Şeytanlar da çağa ayak uydurmuşlar, 21. yüzyıla yakışır ilerlemeler...
.
*
16,880
konular
8,408
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
23-04-2021, Saat:12:22 PM
Saçmalık ve ötesi...
Administrator
18,196
konular
13,110
REP PUANI
Administrator

Feb 2008
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-04-2021, Saat:04:14 PM
Ciddi ciddi bunu düşündünüz yani
"Sahte evlilikle nefsini terbiye etmek."
Bu cümleyi bir daha okuyun lütfen.
Madem kendine güvenmiyorsun oruç tut neden sahte işlere bulaşıyorsun ki.
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
,İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Forumcu
*
416
konular
108
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-04-2021, Saat:09:01 AM
(22-04-2021, Saat:10:27 PM)Marselano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Selamlar. Halveti tarikine mensubum. Şeyhimizin ismini vermiyeyim. Kendisi sohbette dedi ki, ben sahte evlilik yaptım. Normalde karımla ayrı yatıyoruz, evli değiliz yani kağıt üstünde evliyiz dedi. Neden böyle bişey yaptınız efendim dedik. Bela bu yolda ilerletir o yüzden dedi. Yani sahte evlilikle nefsini terbiyeye yöneltiyor. Ben de böyle bir sahte evlilik yapmak istiyorum. Sizce bunun islami açıdan tezahürü nedir?

bu anlatmış olduğunuz vakı-a bizim türk islam kültüründe genel geçer kurallar baz alındığında makbul bulabileceğimiz bir vakıa değildir (yani evet batıldır)

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi