You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Edilen tövbe iptal edilebilirmi ?

Edilen tövbe iptal edilebilirmi ?

Forumcu
Cvp: Edilen tövbe iptal edilebilirmi ?
Selamun aleyküm. Hoşgeldiniz. Tövbe edilip yapılmayacağı söylenen eylem veya tutum ile kendinize helali haram kılmışsanız (veya islamdaki bir kolaylığı kendi yemininiz ile zorluğa çevirmişseniz) bu tövbe geçersiz olur. Tahrim Suresi 1. ayetin ve Maide Suresi 6. ayetin tefsirlerine bakabilirsiniz.
Ama tövbeniz iyi bir şey idiyse, devam etmenizi öneririm. Yani içeriği bilmeden bir şey diyemem. Bunu paylaşmak istemezseniz, araştırabilirsiniz. Tövbe ettiğiniz şey helal-mübah-müstehap birşey miydi. Yoksa haram bir şey mi. Araştırabilirsiniz.
Allah muvaffak etsin sizi inşallah.

Bu arada konu başlığınız şu Farsça tasavvufi şiiri getirdi aklıma:Bir ara pişman oldum rintlik ve sarhoşluktan
Bir ömürdür pişmanım kendi pişmanlığımdan
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 08-08-2021, Saat:10:50 AM, Düzenleyen: kodoo.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.