Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Ebû Bekir radıyallahu anh'ın İslâm'a Giriş Kıssasından Bir Kesit

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Ebu Mehmet
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Üye
*
216
mesajlar
86
konular
44
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
04-12-2017, Saat:05:09 PM
Ebû Bekir radıyallahu anh'ın İslâm'a Giriş Kıssasından Bir Kesit

"Ebû Bekir es-Sıddîk radıyallahu anh Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem ile karşılaştı ve ona şöyle dedi: İlâhlarımızı terk etmen, akıllarımızı sefîhlikte görmen ve babalarımızı tekfîr etmen hakkında Kureyş'in anlattıkları doğru mu ey Muhammed?

Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

Elbette! Ben Allah'ın rasûlü ve nebîsiyim. Allah beni risâletini tebliğ etmem için gönderdi. Seni de hak ile Allah'a davet ediyorum. Vallahi bu hakkın ta kendisidir. Seni bir tek olarak ve hiçbir ortağı olmaksızın Allah'a davet ediyorum, O'ndan başkasına ibâdet etmemeye ve O'na itaat üzere muvâlat etmeye çağırıyorum ey Ebu Bekir."

Hafız İbn Kesir, el-Bidâye ve'n-Nihâye (3/30) Mısır Baskısı

Kaynak: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Peygamber (s.a.v) Cuma günü şöyle hitap ediyordu: 'Sözün en hayırlısı Allah'ın Kitâbı'dır. Rehberliğin en hayırlısı Muhammed (s.a.v.)'in rehberliğidir. (Dînî) işlerin en kötüsü sonradan icat edilenlerdir. Sonradan icat edilen her şey bid'attir, her bid'at bir sapıklıktır. Her sapıklık da ateştedir.' (Müslim)


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi