Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Dua ederken "Duamı hakkımda hayırlı kıl." demek?

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 1 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : gülşahderyali
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
1
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2021
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
08-10-2021, Saat:09:42 PM
[color=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Selamün Aleyküm. Dua ederken istediğimiz bir işi veya evlenmek istediğimiz bir kimse için "Hakkımda hayırlı kıl Allah'ım." diyerek dua etmek doğru mudur? Örneğin, "Falanca kimseyi, ahiret hayatım için de fâni hayatım için de hayırlı kıl ve evlenmemizi nasip eyle; hayırsızsa, her anlamda hayırlı kılıp, öyle nasip eyle." diyerek dua etmek ve bu duada ısrarcı olmak doğru mudur? Çoğu zaman insanlar "Hayırlı olanı iste." demektedirler, CenabıHakk'ın her şeye muktedir olduğunu bilerek, hayırsız şeyleri de hayrımıza çevirecek yegâne güç olduğunu bilerek "İstediğimi bana hayırlı eyle." diyerek dua etmenin bir sakıncası olabilir mi? Allah razı olsun.[/color]
Süper Moderatör
101
konular
128
REP PUANI
Oct 2020
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
08-10-2021, Saat:10:14 PM
(08-10-2021, Saat:09:42 PM)gülşahderyali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
[color=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Selamün Aleyküm. Dua ederken istediğimiz bir işi veya evlenmek istediğimiz bir kimse için "Hakkımda hayırlı kıl Allah'ım." diyerek dua etmek doğru mudur? Örneğin, "Falanca kimseyi, ahiret hayatım için de fâni hayatım için de hayırlı kıl ve evlenmemizi nasip eyle; hayırsızsa, her anlamda hayırlı kılıp, öyle nasip eyle." diyerek dua etmek ve bu duada ısrarcı olmak doğru mudur? Çoğu zaman insanlar "Hayırlı olanı iste." demektedirler, CenabıHakk'ın her şeye muktedir olduğunu bilerek, hayırsız şeyleri de hayrımıza çevirecek yegâne güç olduğunu bilerek "İstediğimi bana hayırlı eyle." diyerek dua etmenin bir sakıncası olabilir mi? Allah razı olsun.[/color]

Aleykümselam..

Hz Alinin Duası Güzel Örnektir

Allahım Gönlümde olanı Hakkımda Hayırlı eyle ''duası senın ettiğin duadır fakat bu duaya birde ek vardır ki oda

''Hakkımda Hayırlı Olana Gönlümü Razı Et''' Yani Olmazsa Olana Gönlünü Razı Et belki Daha hayırlıdır.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi