Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Deizm Bataklığına Yuvarlananlar İçin

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 3 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Rojawelad
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Yeni Üye
*
5
mesajlar
2
konular
10
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
66  19-11-2019, Saat:10:01 PM
Bismillahirrahmanirrahim.

(Bu yazı bana aittir ve bu yazıyı isteyen, istediği şekilde kullanabilir.

Bu yazıyı Ermeniceye ve İbraniceye yeminli noterli tercüman vasıtasıyla tercüme ettirdim. İlk yazının dili Türkçe, ikincisi Ermenice ve üçüncüsü de İbranicedir.

Başlayalım: )

KİLİTTAŞI

“ Muhammed Peygamberin gerçekten yaşadığını nereden biliyorsun?” , “Kuran’ı elime aldığımda Kuran’ın mucize olduğunu anlamalıyım” , “Bizzat şahit olmadığım hiçbir mucizeye inanmam” şeklinde şüphe seslerini duymaktayız. Biz Müslüman Kürt gençliği olarak bu seslere yanıt vermek amacıyla bu yazıyı hazırlamış ve sizlere sunmuş bulunmaktayız.

Değerli arkadaşım , bu yazıyı okurken senden isteyeceğimiz tek şey düşünmendir. Bu yazı, Kuran-ı Kerim’in tek mutlak doğru olduğunu sadece Kuran-ı Kerim’in kendisini göstererek ispatlamıştır. Kuran-ı Kerim’in tek mutlak doğru olduğunun anlaşılmasının bir yolu, yine Kuran-ı Kerim’in kendisidir. Şöyle ki :

Elinize bir Kuran alınız. Okuyunca Yunus Suresi 37. Ve 38. Ayetlerinde şu metni okuyacaksınız : “Bu Kuran, Allah (Yaratan)’tan başkası tarafından yalan olarak uydurulmuş değildir. Ancak bu, önündekileri doğrulayan ve kitabı ayrıntılı olarak açıklayandır. Bunda hiç şüphe yoktur, alemlerin Rabbindendir. Yoksa: “Bunu kendisi (Muhammed Peygamber) yalan olarak uydurdu” mu diyorlar? De ki: Bunun benzeri olan bir sure getirin ve eğer gerçekten doğru sözlüyseniz Allah’tan başka çağırabildiklerinizi de çağırın” Okuduğunuz gibi, tüm inkarcılar arasında ‘diğer bütün İslam düşmanlarından farklı olarak, üstün kavim inancına sahip olan, dolayısıyla diğer topluluk ve tapımlardan daha fazla Kuran-ı Kerim’e düşmanlık potansiyelleri olan’ Yahudiler başta olmak üzere tüm inkarcılara ısrarla bir düello teklifi yapılmıştır. İslam Şeriatı’nda düşünce ve tartışma özgürlüğünün olmadığını iddia edenler , Kuran-ı Kerim ayetlerinin insanlara sunduğu çok serbest tartışma ortamını bu düello ayetlerinde görebilirler.

Bu düelloyu yanıtlamamak, Yahudiler özelinde incelersek eğer ; gelecekteki Yahudi nesilleri için bir tehdit oluşturacaktır. Gelecek Yahudi nesillerinin; geçmişteki atalarının bu konudaki acizliğine bakarak Müslümanlığa girme durumu kaçınılmaz vardır. Yahudi dininin son bulması söz konusudur. Bu yüzden, ‘Yahudi olmayanlara düşmanlık’ ; gelecek Yahudi nesillerine ‘Kuran düşmanlığı’ şeklinde aktarılarak, Kuran’ın düellosu karşısında acizliklerini saklamak amacıyla canlı tutulur. Çünkü Yahudiler, bu düellonun başlatıcısı olan Kuran-ı Kerim’i ortadan kaldırmakla ancak rahat nefes alabilirler. Aksi takdirde Kuran-ı Kerim yaşadıkça, ‘Yahudi kavmi dini’nin noktalanması, sona ermesi söz konusudur. Bu yüzden Yahudilerin Kuran-ı Kerim düşmanlığı hala pasif değil, aktiftir. Bu yüzden Kuran-ı Kerim’in tahrif edilmesi konusu Yahudilerce hayat memat meselesidir.

Kuran-ı Kerim’de, kafirlere, haysiyetlerini altüst eder derecede ‘Haydi Kuran-ı Kerim’in benzerini yazın yoksa zilleti kabul edin’ denilmiştir. Bir iddia olarak şu varsayım söylenebilir : “Mekke’nin fethi ile Kabe’nin içindeki putlarla beraber ‘Kurana benzer yazılan eserler’ de Müslümanlarca yakıldı!” Eğer Kuran-ı Kerim’deki ayetlere benzer bir cümle yazılabilseydi, bu metin İslam’ın doğuş ve Mekke döneminde , Medine döneminde ve yedinci yüzyıldan itibaren, İslam aleyhine Yahudilerce saklanır, muhafaza edilir, Yahudiler & dönmelik kanalıyla günümüze kadar gelir ve şimdi her yere dağıtılırdı.

Kuran-ı Kerim’de insan ürünü cümle olsa idi, bu cümleye bakılarak, Kuran-ı Kerim ayetlerine benzer cümle yazılmaya teşebbüs edilebilirdi. Anlaşılmaktadır ki ; Kuran-ı Kerim , insan yapımı değildir.

Buradan hareketle Kuran-ı Kerim Hicr suresi 9. Ayet : “Hiç şüphesiz zikri (Kuran’ı) Biz indirdik Biz; onun koruyucuları da gerçekten Biziz.” Hükmü ile Kuran, Allah tarafından korunmaktadır. Zaten Kuran-ı Kerim’de yedinci yüzyıldan itibaren bir değişiklik olsa idi, Yahudiler bunu kullanırlardı; herkesi haberdar edip, Kuran’ın yayılmasını engellemeye çalışırlardı.

Bir itiraz olarak şu düşünce öne sürülebilir: “Sen Necip Fazıl gibi şiir yazamazsın; nasıl Necip Fazıl’ın şiir üslubu kendine özgüyse , Kuran da kendine özgüdür; benzerinin yazılamaması doğaldır” diyenlere cevap verelim : 21. Yüzyılda “Kuran-ı Kerim’e benzer (!) kitap” olarak tanıtılan True Furqan yazılmıştır; kimsenin üzerinde durmayacağı kadar önemsiz bulunmuştur bu çalışma. Ama bizi ilgilendiren, şu gerçektir : ‘True Furqan’ın varlığı gösterdi ki, Kuran-ı Kerim’e benzer cümle yazmak teşebbüsüne ortam müsaittir, özgür teşebbüs ortamı vardır.

Buraya kadar anlatmaya çalıştığımız, Kuran-ı Kerim’in insan yazımı olmadığı, insan sözü olmadığı ve insanlar tarafından da değiştirilmediğidir. Satırı satırına her cümlesinin doğru olduğudur. Materyalizm, sadece Kuran-ı Kerim’e bakarak Kuran-ı Kerim’in tek mutlak doğru olduğunu, Yaratanın kelamı olduğunu anlayabilecektir, umarız.

Peki Kuran, uzaylıların sözü olabilir mi ?

“Bu Kuran, Allah (Yaratan)’tan başkası tarafından yalan olarak uydurulmuş değildir. Ancak bu, önündekileri doğrulayan ve kitabı ayrıntılı olarak açıklayandır. Bunda hiç şüphe yoktur, alemlerin Rabbindendir. Yoksa: “Bunu kendisi (Muhammed Peygamber) yalan olarak uydurdu” mu diyorlar? De ki: Bunun benzeri olan bir sure getirin ve eğer gerçekten doğru sözlüyseniz Allah’tan başka çağırabildiklerinizi de çağırın” (Yunus Suresi 37 ve 38. Ayetler)

Kuran-ı Kerim düşmanlarınca, Kuran’ı bir daha dirilmemek üzere yok etmek için zorunlu olarak, Kuran’ı bütün yönleriyle çürütmek; vazgeçilmez bir metot olacaktır. Çünkü bir nokta ihmal edilirse, o noktadan ‘tekrar İslam büyüyebilir’dir. Bu yüzden Kuran düşmanlarınca, ‘Kuran-ı Kerim’in bütün yönleriyle çürütülmesi metodu’ zorunlu olacaktır. Kuran düşmanları, gece gündüz çalışır, tüm metafizik varlıklarla iletişime geçip, Kuran ile ilgili tüm bilgi ve belgeleri değerlendirir ve Kuran’ın bir benzerini yazabilirlerdi. Oysaki 1400 senedir dünyanın gündemine bomba gibi düşen ‘Kuran’ın benzerinin yazılması’ gibi bir meydan okuma gerçekleşmemiştir. Çünkü Kuran-ı Kerim, yaratılmış bir şeyin üslubuna benzemiyor. Yani Kuran-ı Kerim, bir bütün olarak Yaratan’ın kelamıdır.Kuran-ı Kerim Hicr suresi 9. Ayet : “Hiç şüphesiz zikri (Kuran’ı) Biz indirdik Biz; onun koruyucuları da gerçekten Biziz.” Gereği de öylece kalacaktır.

Kuran-ı Kerim, herhangi bir metafizik boyutun oluşumunun kelamı olsa idi, yine Yahudiler Kuran-ı Kerim’e muhalefet eder ve Kuran-ı Kerim’e benzer cümle yazabilirlerdi. Yahudilerin bu işe girişememeleri yani Kuran-ı Kerim’e benzer cümle yazamamaları, Kuran-ı Kerim’in, yaratılan bir şeyin kelamı olmadığını, Yaratan’ın kelamı olduğunu göstermektedir.

Özet olarak Kuran-ı Kerim, insan & metafizik varlık müdahalesine kapalı olarak oluşmuş ve yine insan & metafizik varlık müdahalesine kapalı olarak günümüze kadar gelmiştir. Bunu elimize sadece Kuran meali alarak da anlayabiliriz. Dolayısıyla Kuran, ilk günkü Vahiy gibi taze ve değiştirilmemiştir, günümüze kadar gelmiştir. Kuran; yaşayan mucizedir, yaşayan Vahiydir, baştan sona kadar Allah (Yaratan)’ın sözüdür.Yukarıdaki yazının Ermenicesi aşağıdadır :

ԱՆԿՅՈՒՆԱՔԱՐ
- Որտեղի՞ց գիտեք, որ Մուհամեդ մարգարեն իսկապես ապրել է:
- Երբ ես ձեռքը վերցնում եմ Ղուրանը, պետք է հասկանամ, որ Ղուրանը հրաշք է։
- Ես չեմ հավատում որևէ հրաշքի, որին անձամբ ականատես չեմ եղել»:
«Ես չեմ հավատում որևէ հրաշքի, որին ես երբեք չեմ ականատես եղել»: Բոլորն էլ կասկածի ձայներ են, որ հասնում են բոլորիս: Մենք՝ որպես մահմեդական հայ երիտասարդություն, պատրաստել և ձեզ ենք ներկայացրել այս հոդվածը, որպեսզի պատասխանենք այս ձայներին:
Հարգելի՛ բարեկամ, երբ կարդում ես այս հոդվածը, այն ամենը, ինչ խնդրում ենք քեզնից, մի փոքր մտածելն է: Այս հոդվածում մենք ապացուցել ենք, որ Սուրբ Ղուրանը միակ բացարձակ ճշմարտությունն է ՝ վկայություններ ցույց տալով միայն հենց իր՝ Սուրբ Ղուրանի միջոցով: Սուրբ Ղուրանը՝ որպես միակ բացարձակ ճշմարտություն հասկանալու միակ ուղին հենց ինքը ՝ Սուրբ Ղուրանն է: Այն ասում է.
Ձեր ձեռքը վերցրեք Ղուրանը: Սուրա Յունեսի 37-րդ և 38-րդ այաթներում դուք կկարդաք հետևյալը. «Այս Սուրբ Ղուրանը Ալլահից զատ ոչ ոք չի ստեղծել»: Ընդհակառակը, դա նրանց (հայտնությունների) հաստատումն է, որոնք դրանից առաջ են եղել, և Գրքի ավելի ամբողջական բացատրությունը. դրանում կասկած չի կարող լինել, այն Տիեզերքի Վեհապետի կողմից է։
Թե՞ նրանք ասում են․ «Նա կեղծել է»: Ասա. «Եթե ճշմարիտ եք, սուրահներից մեկի նման սուրահ ներկայացրեք ինձ և եթե կարող եք, Աստծուց զատ մեկ ուրիշին դիմեք օգնության համար»։ Ինչպես տեսնում եք, բոլոր ժխտողները հաստատակամորեն հրավիրվել են բանավեճի (և հատկապես հրեաները, որոնք, ի տարբերություն իսլամի մյուս բոլոր թշնամիների, հավատում են, որ ընտրյալ ժողովուրդ են և, հետևաբար, ավելի շատ թշնամություն ունեն Սուրբ Ղուրանի նկատմամբ, քան մյուս համայնքները, հավատացյալները և բոլոր ժխտողները։ Նրանք, ովքեր պնդում են, որ իսլամական շարիաթում մտքի և բանավեճի ազատություն գոյություն չունի, կարող են հստակ և պարզորեն տեսնել Սուրբ Ղուրանում մարդկանց առաջարկվող քննարկման միջավայրը՝ բանավիճելու համար:
Եթե ուսումնասիրենք հրեաների դեպքը, կարող ենք ասել, որ այս մարտահրավերին չպատասխանելը սպառնալիք է հանդիսանում հրեական ապագա սերունդների համար: Հրեական ապագա սերունդները, տեսնելով իրենց նախնիների անօգնական վիճակը, Իսլամի ընդունումը (Իսլամ մուտք գործելը) անխուսափելի կհամարեն։ Հրեական կրոնի վերջը վտանգված է։ Ուստի «թշնամություն հեթանոսներին». սա հրեական ապագա սերունդներին է փոխանցվել որպես «թշնամություն Ղուրանի նկատմամբ» և պահպանվում է, որպեսզի թաքցվի դրա անօգնականությունը Ղուրանի մարտահրավերի առջև: Քանի որ հրեաները կարող են հանգիստ շնչել/ ապրել՝ բացառելով այս մենամարտի նախաձեռնող Սուրբ Ղուրանը: Հակառակ դեպքում, քանի որ Ղուրանն ապրում է, «հրեա ժողովրդի դավանանքը» դատապարտված է մահվան: Հետևաբար հրեաների՝ Սուրբ Ղուրանի նկատմամբ ունեցած թշնամություն դեռ ակտիվ է, ոչ թե պասիվ: Ուստի և, Սուրբ Ղուրանի կեղծման հարցը հրեաների համար կյանքի հարց է:
Սուրբ Ղուրանում անհավատներին կոչ է արվում ընդունել Սուրբ Ղուրանի հեղինակությունը կամ գրել նման գիրք: Նման կոչը կատարվում է այնպես, որ ոչնչացնի նրանց արժանապատվությունը: Որպես պնդում կարող է ընդունվել հետևյալ ենթադրությունը. «Մեքքայի նվաճման ժամանակ Քաբա կուռքերը և «Ղուրանի նման գրված գրքերը» այրվել են մուսուլմանների կողմից»: Եթե Սուրբ Ղուրանի սուրահներին նման մի նախադասություն գրված լիներ իսլամի ծննդյան պահից և Մեքքայի, Մեդինայի և յոթերորդ դարի ժամանակաշրջանում, այդ տեքստը հրաները մինչ օրս կպահեին, կպաշտպանեին և կտարածեին՝ իսլամի դեմ կիրառելու համար:
Եթե Սուրբ Ղուրանի տեքստը կազմված լիներ մարդկանց կողմից գրված նախադասություններից, ապա կարելի կլիներ փորձել (մարդկանց կողմից) գրել Սուրբ Ղուրանի սուրահներին նման նախադասություններ: Հասկանալի է, որ Սուրբ Ղուրանը մարդու կեղմից չի ստեղծվել։
Հաշվի առնելով դա, թույլ տվեք կարդալ Սուրբ Ղուրանը՝ Հեջր սուրահի 9-րդ այաթը. «Մենք երկնքից իջեցրինք այս Ղուրանը: Մենք դրա պահապաններն ենք: Ղուրանը պաշտպանված է Ալլահի կողմից: Եթե յոթերորդ դարից հետո Ղուրանում որևէ փոփոխություն լիներ արված, հրեաները կօգտագործեին դա. նրանք բոլորին կտեղեկացնեին և կփորձեին կանխել Ղուրանի տարածումը՝ հիմնվելով այդ փաստի վրա։
Որպես առարկություն, կարող են պնդել հետևյալը. «Դուք չեք կարող գրել Պարույր Սևակի պես բանաստեղծություններ. քանի որ Պարույր Սևակի բանաստեղծական ոճը եզակի է: Նույն կերպ, Ղուրանը եզակի տեքստ է. բնական է, որ նմանը հնարավոր չէ գրել»: Եկեք արձագանքենք այս փաստարկին. 21-րդ դարում հրատարկվեց Իրական Ֆուրկանը՝ որպես Սուրբ Ղուրանին նման գիրք, և այս ուսումնասիրությունը համարվեց աննշան, այնպես, որ ոչ ոք դրա մասին չի էլ մտածի։ Բայց մեզ հետաքրքրողը հետևյալն է. «Իրական Ֆուրկանի» գոյությունը ցույց տվեց, որ միջավայրը հարմար չէ Սուրբ Ղուրանի նման նախադասություններ գրելու փորձ անելու համար. այժմ առկա է ազատ նախաձեռնությունների/ ձեռնարկատիրության միջավայր:
Այն, ինչ մենք փորձում ենք բացատրել այստեղ, այն է, որ Սուրբ Ղուրանը մարդկային գործ չէ. այն մարդկային տեքստ չէ և այն մարդկանց կողմից փոփոխության չի ենթարկվել: Յուրաքանչյուր նախադասություն ճշմարիտ է, տող առ տող: Հուսով ենք, որ նյութապաշտությունը կկարողանա հասկանալ, որ Ղուրանը միակ բացարձակ ճշմարտությունն է, որ Սուրբ Ղուրանը Արարչի խոսքն է, և որ այն կարելի է հասկանալ հենց Սուրբ Ղուրանին նայելով:
Կարո՞ղ է Ղուրանը լինել այլմոլորակայինների խոսքը:
«Այս Ղուրանը չի մոգոնել մեկ ուրիշը որպես սուտ, այլ Ալլահը (արարիչը)։ Այնուամենայնիվ, սա այն է, ինչ հաստատում է այն, ինչ սպասվում է և մանրամասն նկարագրում գիրքը։ Կասկած չկա, որ այն տրվել է Տիեզերքի Վեհապետի կողմից։ Կամ գուցե՞ նրանք ասում են, որ նա սա որպես սուտ է հնարել։ Ասա. «Սուրահ Յունես, 37 և 38 այաթներ»։
Սուրբ Ղուրանի թշնամիները չեն կարող չհերքել Ղուրանի բոլոր ասպեկտները, որպեսզի ոչնչացնեն Ղուրանն այնպես, որ այն այլևս չկարողանա վեր հառնել։ Քանի որ, եթե այս պատերազմի որևէ կետ անտեսվի, իսլամը կարող է կրկին աճել այդ կետից: Հետևաբար, Սուրբ Ղուրանը բոլոր առումներով հերքելու մեթոդը պարտադիր կերպով կիրառվում է Ղուրանի թշնամիների կողմից: Ղուրանի թշնամիները կարող էին (հնարավորություն ունենալ) աշխատել գիշեր ու զօր, կապվել բոլոր մետաֆիզիկական սուբյեկտների հետ, գնահատել Ղուրանի վերաբերյալ բոլոր տեղեկությունները և փաստաթղթերը և գրել նման Ղուրան: Այնուամենայնիվ, «Ղուրանի նման գիրք գրելու» մարտահրավերը, «որը ռումբ է նետված է աշխարհի վրա», դեռևս չի իրականացվել այս 1400 տարիների ընթացքում: Որովհետև Սուրբ Ղուրանը ստեղծված ոչնչի ոճին նման չէ։ Այլ կերպ ասած, Սուրբ Ղուրանը ամբողջությամբ Արարչի խոսքն է: Եկե՛ք կրկնին կարդանք Սուրբ Ղուրանի Հեջր սուրահի 9-րդ այաթը. «Մենք երկնքից իջեցրինք այս Ղուրանը: Մենք դրա պահապաններն ենք»: Եվ ապագայում է այն նույնը կմնա։
Եթե Ղուրանը լիներ որևէ կառույցի կամ որևէ մետաֆիզիկական հարթության խոսքեր, հրեաները դեմ կլինեին Ղուրանին և Ղուրանի նման նախադասություններ կգրեին: Այն փաստը, որ հրեաները չէին կարողանա դա անել, այնպես որ այն փաստը, որ նրանք չէին կարող գրել Սուրբ Ղուրանիին նման նախադասություններ, ցույց է տալիս, որ Սուրբ Ղուրանը ոչ թե ստեղծված ինչ-որ բանի խոսքն է, այլ հենց իր՝ Արարչի խոսքը:
Ամփոփելով նշենք, Սուրբ Ղուրանը ստեղծվել է որպես տեքստ, որը փակ է մարդկային և մետաֆիզիկական էակների միջամտության համար և պահպանվել է մինչ օրս նույն ձևով. այսինքն, փակված է մարդկային և մետաֆիզիկական էակների միջամտության համար։ Մենք դա կարող ենք հասկանալ՝ Ղուրանի իմաստը հասկանալով միայն: Հետևաբար, Ղուրանը, որը գոյություն ունի մինչև այսօր, ինքնատիպ և անփոփոխ է, ինչպես Հայտնության առաջին օրը։ Ղուրանը կենդանի հրաշքն է, կենդանի Հայտնություն է, Ալլահի (Արարչի) խոսքն է սկզբից մինչև վերջ:

İnşallah devam edecek.
Çevrimdışı
Yeni Üye
*
5
mesajlar
2
konular
10
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#2
66  19-11-2019, Saat:10:04 PM
Aynı yazının İbranice tercümesi aşağıdadır :


אבן המפתח
"איך אתה בהחליט יודע שהנביא מוחמד ת חי? ", "כשאני לוקח את הקוראן הקדוש בידיים שלי, אני חייב להבין שהקוראן הוא נס", "אני לא מאמין בכל נס שלא ראיתי באופן אישי זאת אומרת במו עיני".
גם אני לא מאמין בשום נס שמעולם לא ראיתי בעצמי " כל זה נחשב כקולות של ספק שכולנו שומעים. אנחנו, כנוער ארמני מוסלמי, הכנו והצגנו את המאמר הזה בפניכם כדי להגיב לקולות האלה.
חברי היקר, כשאתה קורא את המאמר הזה, כל מה שאנחנו מבקשים ממך הוא לחשוב קצת. במאמר זה, הוכחנו שהקוראן הקדוש הוא האמת המוחלטת היחידה על ידי הצגת ראיות באמצעות הקוראן עצמו. יש דרך אחת להבין שהקוראן הקדוש הוא האמת המוחלטת היחידה והיא הקוראן הקדוש עצמו. זה אומר:
קח את הקוראן ביד שלך. בפסוקים 37 ו-38 בסורת יונוס, אתה תקרא את הדברים הבאים:: "שאי אפשר לייצר את הקוראן הקדוש הזה אלא על ידי אללה. להיפך, זהו אישור של ההתגלות (revelations) שנמשכה לפניו, והסבר מלא יותר של הספר - שבו אין ספק - מאדון העולמות.
או אם הם אומרים,"הוא זייף את זה"? אז תגיד להם : "הביאו סורה אחת כמותה, וקראו לעזרכם לכל מי שתוכלו מלבד אללה, אם אתם אומרים את האמת!" כפי שאתה קורא, כל המכחישים לקוראן הוזמנו בהתמדה בדו-וויכוח (ובמיוחד היהודים, שלא אוהבים את כל שאר האויבים של האיסלם, החזיקו באמונה של שבט עליון, ולכן היו להם יותר עוינות לקוראן מאשר לקהילות אחרות, ולמתפללים ובקרב כל המכחישים. אלו הטוענים שאין חופש מחשבה ודיונים בשריעה האסלאמית שיכולים לראות בבירור ובאופן מפורש את סביבת הדיון המוצעת על ידי פסוקי הקוראן הקדוש לאנשים בצורת דו-וויכוח.
אם נבחן במקרה של יהודים, אנו יכולים לומר אי התגובה לדו-וויכוח הזה, תהווה איום לדורות היהודים הבאים. הדורות היהודיים העתידיים; על ידי הסתכלות על חוסר האונים של אבותיהם הקדומים ימצאו שבמצב הבלתי נמנע של קבלת האסלאם, שהוא מהין סוף וסכנה לדת היהודית. לכן, "עוינות לגויים"; הוא מועבר לדורות היהודים העתידיים כ "עוינות לקוראן" ונשארה בחיים כדי להסתיר את חוסר האונים שלהם מול הדו-וויכוח של הקוראן. כי יהודים יכולים לנשום / לחיות בנוחות על ידי ביטול הקוראן הקדוש, היוזם של הדו וויכוח הזה. אחרת, במצב שבו הקוראן חי, זה אומר ש"הדת של העם היהודי" עומד להסתיים. לכן, העוינות של יהודים לקוראן הקדוש עדיין פעילה, לא פסיבית. לכן, עניין הזיוף של הקוראן הקדוש הוא עניין של חיים ליהודים.
בקוראן הקדוש, הכופרים נקראו לקבל את סמכותו של הקוראן הקדוש, או לכתוב ספר דומה לזה. שיחה כזו נעשית בדרך שהרסה את כבודם. ההנחה הבאה יכולה להיות כטענה, נאמר: במהלך הכיבוש של מכה, כל האלילים והספרים שנכתבו בצורה דומה לקוראן נשרפו על ידי מוסלמים!” אם ניתן היה לכתוב משפט דומה לפסוקים בקוראן הקדוש, מימי לידת האסלאם ובמהלך תקופת מכה, מדינה, והמאה השביעית, הטקסט הזה יישמר, יהיה מוגן ומופץ עד היום הזה על ידי היהודים במטרה להשתמש בו נגד האסלאם.
אם הטקסט של הקוראן הקדוש יהיה מורכב עם משפטים המיוצרים על ידי בני אדם, זה יכול להיות ניסיון (בידי בני אדם) לכתוב משפטים דומים לפסוקים של הקוראן הקדוש. מובן שהקוראן הקדוש אינו מעשה ידי אדם.
בהתחשב בכך, בוא נקרא את הקוראן הקדוש, בסורת אלחיג'ר - 9.: "אנו הורדנו את הקוראן ; ואנחנו ללא ספק שומרים אותו (משחיתות).” הקוראן מוגן על ידי אללה. אם היה כל שינוי בקוראן מהמאה השביעית ואילך, או היהודים היו משתמשים בו כטענה נגד האיסלם ; וגם כן הם היו מודיעים לכולם ומנסים למנוע את התפשטות הקוראן בהתבסס על סיבה זו.
כהתנגדות, הם יכולים לטעון כי.: "אתה לא יכול לכתוב שירים כמו פאריר סבאק; בגלל שיגנונו של פאריר סבאק בחיבור השירם הוא מיחוד וייחודי. באותו אופן, הקוראן הוא טקסט ייחודי; טבעי שלא ניתן לכתוב טקסט שדומה לו ". אפשר להגיב לטיעון זה: ספר הפורקן האמיתי, אשר הוצג במאה ה -21 כספר דומה לקוראן הקדוש (!), פורסם ; והמחקר הזה מצא בו חסר חשיבות שאף אחד לא היה מוכן להתעכב עליו. אבל מה שמעניין אותנו הוא העובדה הבאה: "קיומו האמיתי של הפורקן האמיתי הראה כי הסביבה אינה מתאימה כדי לאפשר ניסיון לכתוב משפטים דומים לקוראן הקדוש ; כיום יש יוזמה /סביבה חופשית.
מה שאנחנו מנסים להסביר כאן הוא שהקוראן הקדוש הוא לא עבודה אנושית; זה לא טקסט אנושי והוא לא השתנה או הושחת על ידי אנשים. כל משפט הוא נכון שורה אחר שורה. אנו מקווים כי המטריאליזם יוכל להבין כי הקוראן הוא האמת המוחלטת היחידה, שהקוראן הקדוש הוא מילתו של בורא עולם, וניתן להבין אותו רק על ידי התבוננות בקוראן הקדוש עצמו.
האם הקוראן יכול להיות המילה (הטקסט) של חוצנים?
"הקוראן הזה לא מפוברק כשקר על ידי מישהו אחר מאשר אללה (הבורא). עם זאת, זה המאשר את מה שעומד לפנינו ומתאר את הספר בפירוט : האל ( אללה) אומר . אין בזה שום ספק מאצל ריבון העולמות. או: האם הם אומרים שהוא המציא את זה כשקר?: (סורת יונוס, פסוקים 37 ו 38).
חיוני להפריך את כל היבטי הקוראן על ידי אויבי הקוראן הקדוש על מנת להשמיד את הקוראן באופן שלא יוכל להתקומם שוב. כי אם נקודה כלשהי במלחמה זו תוזנח, האיסלאם יכול לצמוח שוב מנקודה זו. לפיכך, שיטת ההפרכה של כל היבטי הקוראן הקדוש תשמש באופן חובה על ידי אויבי הקוראן. אויבי הקוראן יכלו (הייתה אפשרות) לעבוד יום ולילה, ליצור קשר עם כל הישויות המטאפיזיות, להעריך את כל המידע והמסמכים אודות הקוראן ולכתוב קוראן דומה. עם זאת, האתגר של "כתיבת ספר שדומה לקוראן" שנזרק כפצצה על סדר היום של העולם, טרם מומש במהלך תקופה זו של 1400 שנה. כי הקוראן הקדוש אינו דומה לסגנון של משהו שנוצר. במילים אחרות, הקוראן הקדוש הוא מילת הבורא בכללותו. בוא נקרא שוב את הקוראן הקדוש, סורת אלחיג' ר (הסלע) - הפסוק 9: "אנו, ללא כל ספק, שהורדנו את הקוראן; ואנחנו ללא ספק שומרים אותו (משחיתות).” וזה יישאר זהה בעתיד.
אם הקוראן היה מילים של מבנה כלשהו או ממד מטאפיזי כלשהו, היהודים היו מתנגדים לקוראן וכותבים משפטים דומים לקוראן. העובדה שהיהודים לא יכלו לנסות לעשות זאת, מה שמסביר את העובדה שהם לא יכלו לכתוב משפטים הדומים לקוראן הקדוש, זה מראה כי הקוראן הקדוש איננו דבר שנוצר, אלא מילתו של הבורא. עצמו.
לסיכום, הקוראן הקדוש נברא כטקסט שנסגר להתערבות האדם ויצורים מטאפיזיים והוא שרד עד היום באותה דרך - כל כך סגור להתערבותם של יצורים אנושיים ומטאפיזיים .אנו יכולים להבין את זה רק על ידי הבנת המשמעות של הקוראן. לכן הקוראן שרד עד היום בדרך מקורית ובלתי משתנה, כיום הראשון של ההתגלות, הקוראן; הוא הנס החי, הוא ההתגלות החיה, הוא מילת אללה (הבורא) מההתחלה ועד הסוף.


Okuduğunuz için Allah razı olsun.
Çevrimdışı
Yönetici
*******
6,312
mesajlar
309
konular
5,721
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#3
20-11-2019, Saat:10:24 AM
Paylaşım için teşekkürler.
İtikat yönünden değil ama pratikte aslında bir çoğumuz bir nevi deist örneğiyiz.
İnanıp yapmamak yaşantımızı özetliyor.

Allah Telal O'nun dinini hakkı ile yaşamayı nasip etsin.
....


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Çevrimdışı
Yeni Üye
*
5
mesajlar
2
konular
10
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#4
Icon_bayrak_tur  24-11-2019, Saat:07:33 PM
Amin kardeşim Allah razı olsun. Gözlemleriniz çok doğru. Allah yar ve yardımcımız olsun. Dualarınızı beklerim efendim.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi