You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

bu resim yavuzun değil

bu resim yavuzun değil

Göğe Bakma Durağı.
RE: bu resim yavuzun değil
Birseyi yalanlamaak icin elde delil olmasinlazim ki ispatlanabilsin.
Bu kurugurultuden baska bisey olmaz dogru olsa bile.

"Ezanı duyunca müziğin sesini kısmaması normaldir,
        Ben ezanı duyunca namaz kılmayan insanlar gördüm..!!"

"Ezana hürmetin esaslısı davete icabetle olur şarkıyı kapatmakla değil -dedi biri, haklıydı."
H
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
küpe bizatihi haram olan bir şey değil ki, örf bunu kerih hale getirir ya da getirmez bizatihi erkeğin küpe takmasını haram kılan bir nass yok.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
bunun belli bir sınırı yok işte, burada örf işi belirleyen etken olacaktır ki bu bile mutlak bir haram gibi dayatılamaz. mesela sahih hadislerde kafirlere muhalefetin gerekliliği yazılır, iyi hoş da hangi kafirlere muhalefet edeceğiz artık? kafamıza göre bu tip esasları şekillendirirsek haşa peygamberi de günaha sokmak mümkün. mesela saç uzatma kadın adeti diye bakarsın ama peygamberimizin saçları da uzundu, bunun gibi şeyleri yaşamamak adına hakkında net bir nass olmayan hususta direk haramlık fetvası vermek doğru değil işin fetva boyutu zaman ve mekan şartlarına göre değişebilir fakat Allahın bir şeyi haram kıldığını iddia edeceksen bunun için sağlam bir delil gerekir.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.