You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Bu Dünyadan Bir Yavuz Sultan Selim Geçti

General

Osmanlı ordusu Mısır seferine giderken haliyle bağlık - bahçelik yerlerden geçiliyordu. Salkım üzümler, olgunlaşmış elmalar, armutlar ve daha türlü türlü meyvalar vardı.
Ordu Gebze yakınlarında konakladığı zaman, Yavuz Sultan Selim,'in içine bir şüphe düştü:
- "Acaba askerim sahibinden izinsiz üzüm ve elma koparmış olabilir mi?" diye düşünüyordu. Hemen Yeniçeri Ağası'nı çağırdı ve durumun araştırılmasını emretti.
Heybeler - torbalar araştırıldı, iyice soruldu ama, asker üzerinde hiç bir iz bulunamadı. Yeniçeri Ağası gelip durumu söylediğinde Padişah rahatlamıştı. El açıp dua etti:
"Ey Allah'ım!.. Bana haram yemeyen bir ordu ihsan ettiğin için Sana şükürler olsun."
Sonra Yeniçeri Ağası'na dönüp şunları söyledi:
"Eğer askerlerim içinde bir tek kimse sahibinden izinsiz bir meyve koparıp yese idi, Mısır seferinden vazgeçerdim. Çünkü hay ağa, haram yiyen bir ordu ile beldelerin fethi mümkün olamaz!.."
We UNuTmA YaLNıZLıĞıN ÖtEsiNdE GiZLi BiR HaYaT WaR!!
Bunu ilk beğenen sen ol.
...DeRsAaDeT...
Cvp: Bu Dünyadan Bir Yavuz Sultan Selim Geçti
böyle bir ecdada layık olamiyoruz ne yaziık kiiüzgün kendi adima konusyorum olanlar vardır elbet amaa...geneli böyle gösteriyor..Allah razı olaa..
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
zülcenaheyn Adlı Kullanıcıdan Alıntı:böyle bir ecdada layık olamiyoruz ne yaziık kiiüzgün kendi adima konusyorum olanlar vardır elbet amaa...geneli böyle gösteriyor..Allah razı olaa..

Haklısın durum iç açıcı değil ama Allah yardımcımız olsun ne diyelim.
Senden de razı olsun...
Bunu ilk beğenen sen ol.
...DeRsAaDeT...
SEVİNÇ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
zülcenaheyn Adlı Kullanıcıdan Alıntı:böyle bir ecdada layık olamiyoruz ne yaziık kiiüzgün kendi adima konusyorum olanlar vardır elbet amaa...geneli böyle gösteriyor..Allah razı olaa..

Haklısın durum iç açıcı değil ama Allah yardımcımız olsun ne diyelim.
Senden de razı olsun...

amiinn insallah...
Bunu ilk beğenen sen ol.
KaLBiM UnuT Bu ŞiiRi

üzgün
"Eğer günün birinde aşık olursan,birini çok seversen Kardelen gibi cesaretli ol."
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
esraa Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

üzgün

Bizler nasılda sabırsız davranıyoruz ne acı...Sad
Bunu ilk beğenen sen ol.
Göğe Bakma Durağı.
RE: Bu Dünyadan Bir Yavuz Sultan Selim Geçti
Keske bir daha gelse..

"Ezanı duyunca müziğin sesini kısmaması normaldir,
        Ben ezanı duyunca namaz kılmayan insanlar gördüm..!!"

"Ezana hürmetin esaslısı davete icabetle olur şarkıyı kapatmakla değil -dedi biri, haklıydı."
H
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.