You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

BİZ DİNDAR DEĞİLİZ...

BİZ DİNDAR DEĞİLİZ...

Profesör
BİZ DİNDAR DEĞİLİZ...
Tüm dünya insanlığı bağlamında söylüyorum, kimse kusura bakmasın, insanlık ailesi olarak biz dindar falan değiliz. Bizim dindarlığımız bir aldatmacadan başka bir şey değildir. Biz insanlar müşrikleriz. Her boyutta mutlak netlikte ispat ederim. İspat etmeme müsaade var mı? Gerçekten, günahımızı, sarahaten, tüm teferruatıyla öğrenmeye cesaretimiz var mı? Hayır, bunu istemiyoruz. Ağır mı geldi? Biraz daha ağırlaşsın, evet müşrikiz, kesinlikle müşrikiz. Aslında insan falan da değiliz, çünkü henüz o aşamaya gelebilmiş değiliz, hala beşer düzeyinde debeleniyoruz. Zira insan olsaydık, bu dünyayla uyumlu olmamız kabil-i mümkün olmazdı, bu dünyaya alışamazdık, dahası müşrik olmazdık. Dünyanın neresinde olursa olsun, Tanrı’ya inandıklarını söyleyenler yalancıdırlar, çünkü inanmıyorlar, inanıyormuş gibi yapıyorlar, bakınız inanmadıklarını da bilmiyorlar, inandıklarını sanıyorlar. Nasıllığını izah ettiğinizde de en büyük düşman oluyorsunuz. Çünkü biz gerçeğe düşmanız, bu yüzden gerçeği söyleyene düşmanız. Düşman olunmayacağına söz verilirse nasıllığını en sarih kelimelerle izah ve izhar edebilirim. Tanrı’yı biliyorsak, tanıyorsak ve O’na inanıyorsak, O’na ortak koşmamız kabil midir? Peki, koşuyor muyuz? Koşmadığımıza dair tek bir hüccetimiz var mıdır, gösterebilir miyiz? Ben emperyalizmi izah ettiğimde karşımda bir düşman ordusuyla karşı karşıya kalıyorsam, kimse bana Tanrı’ya inanıldığından söz edemez. İzah etmekle müşahhas olarak izhar etmek kabil olmaz. Müşahhas olarak izhar ettiğinizde ise varlığınızdan söz etmek kabil olmuyor. Ama biz Tanrı’ya inanıyoruz öyle mi? Tanrı’yı bildiğimizi, tanıdığımızı, O’na inandığımızı, O’na ram olduğumuzu söyleyeceğiz ama O’nun söylediği hiçbir şeyi yapmayacağız, hatta söylediklerinin mutlak zıttını yapacaz yani dolayısıyla O’nun söyledikleriyle dalga geçeceğiz ama O’na inanmış olacağız öyle mi? Hadi ordan sahtekâr insanlık. Tanrı’ya inansaydık, O’nun bahsettiği hesabı gerçekten bilseydik, yaptığımız pislikleri ve kötülükleri yapabilir, temizleneceğimize, kir denizinde yüzmeye devam edebilir miydik? Bile isteye acıya boğuyoruz dünyayı hem de umarsızca yapıyoruz bunu. Hiç hesabı aklımıza getiriyor muyuz bunu yaparken? Bilakis böyle yaşayarak ve yaşadığımızı iyi sanarak ödüllendirileceğimizi bile düşünüyoruz. Biz, inanıyormuş gibi görünen ama inanmayan ve inanmakla inanmamak arasında debelenen ama buradan da dünyanın keyfini çıkarmaya çalışan asalaklarız, riyakârlarız, düzenbazlarız, en kapsamlı ifadesiyle müşrikleriz.
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.

CUMHURİYET-LAİKLİK-DEVRİM...
Forumcu
RE: BİZ DİNDAR DEĞİLİZ...
İster felsefi, ister başka bir isim altında olsun, sizin satırlarınız sizi ilgilendirir..!

Herkes kendisinden sorumlu, genelleme yapamazsınız.  

''Eğer siz günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize günah işleyip, peşinden tövbe eden kullar yaratırdı'' buyrulmuyor mu.?

Ben Müslümanım, Allah 'ı, beşer olarak, bana bahşettiği kadar biliyorum. O 'nun emir ve yasaklarına, gücüm nispetinde uyuyor ve emirlerine de riayet etmeye çabalıyorum. Yargı Allah 'a ait, terazi de. Birilerinin yazmış olduğu satırlara sığacak kadar değiliz elhamdülillah. 

Günah işlemekte kasıt olmadığı müddetçe, Allah 'ın affı, merhameti, mağfireti, lütuf ve ihsanından ümitliyiz elhamdülillah.

Dört dörtlük insan yaratılmamıştır. Hiç bir beşer, günah işlemekten beri kalamaz. Peygamberler efendilerimiz bile bu yönlü ikaz edilmişlerdir. Haşa, hata, kusur bulmak haddimize olmasa da Hz Kuran 'da bu yönde ayetler mevcuttur.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 08-08-2022, Saat:07:17 PM, Düzenleyen: fure_06.
Profesör
RE: BİZ DİNDAR DEĞİLİZ...
Eyvallah güzelinsan...
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.

CUMHURİYET-LAİKLİK-DEVRİM...
Son Düzenleme: 08-08-2022, Saat:09:02 PM, Düzenleyen: çakyamuni.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.