Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Beddua ettim sizce kabul olur mu?

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 8 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : rio123123
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2020, Saat:10:50 PM
Selamün aleyküm öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum kısaca konuyu özetlemek gerekirse  yaklaşık 2 yıldır sevdiğim her şeyimi verdiğim değer verdiğim evlenme hayali ve nice hayaller kurduğum insan beni tamamen yarı yolda bıraktı ve ayrıldı. Son zamanlarda hatalarım oldu evet ama ilişkide o da çok  hata yaptı ve ben hiçbir türlü onu bırakmadım. daha sonrasında 2 yıldır benle oynadığını söyledi duygusal anlamda değil de fikir olarak zıt düşen düşüncelerini söylememiş yaklaşık 25 gün önce benden ayrıldı ve konuşmayı tamamen kesememiştik ancak 5 gün önce benim ısrarımdan dolayı geri döndü ve 2 gün sonra tekrar geri gitti ve beni tamamen yarı yolda bıraktı. Geri dönmesinden önce geri dönsün diye Allaha dua ettim. Şimdi de beni böyle hayal kırıklığına uğratıp gittiği için hemen hemen her gün beddua ediyorum canım çok yandı ve ciddi anlamda gerçek anlamla seviyordum tüm kalbimle aşıığım onu hiçbir zaman yarı yolda bırakmadım evlenme hayalim vardı onunla.  Beddua etmem doğru bir şey değil belki de ama benim çok canım yandı. beni tekrar tekrar yarı yolda bıraktı ve her gün allaha beddua ediyorum aynı acıları yaşasın ve çok pişman olsun diye sizce bedduam kabul olur mu  kabul olması için ne yapmalıyım, bu acıların aynılarının kendisinin de yaşamasını istiyorum Allaha dua ediyorum.
Yeni Üye
*
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2020, Saat:10:51 PM
(20-09-2020, Saat:10:50 PM)rio123123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Selamün aleyküm öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum kısaca konuyu özetlemek gerekirse  yaklaşık 2 yıldır sevdiğim her şeyimi verdiğim değer verdiğim evlenme hayali ve nice hayaller kurduğum insan beni tamamen yarı yolda bıraktı ve ayrıldı. Son zamanlarda hatalarım oldu evet ama ilişkide o da çok  hata yaptı ve ben hiçbir türlü onu bırakmadım. daha sonrasında 2 yıldır benle oynadığını söyledi duygusal anlamda değil de fikir olarak zıt düşen düşüncelerini söylememiş yaklaşık 25 gün önce benden ayrıldı ve konuşmayı tamamen kesememiştik ancak 5 gün önce benim ısrarımdan dolayı geri döndü ve 2 gün sonra tekrar geri gitti ve beni tamamen yarı yolda bıraktı. Geri dönmesinden önce geri dönsün diye Allaha dua ettim. Şimdi de beni böyle hayal kırıklığına uğratıp gittiği için hemen hemen her gün beddua ediyorum canım çok yandı ve ciddi anlamda gerçek anlamla seviyordum tüm kalbimle aşıığım onu hiçbir zaman yarı yolda bırakmadım evlenme hayalim vardı onunla.  Beddua etmem doğru bir şey değil belki de ama benim çok canım yandı. beni tekrar tekrar yarı yolda bıraktı ve her gün allaha beddua ediyorum aynı acıları yaşasın ve çok pişman olsun diye sizce bedduam kabul olur mu  kabul olması için ne yapmalıyım, bu acıların aynılarının kendisinin de yaşamasını istiyorum Allaha dua ediyorum.

Kendisi beni hiçbir zaman bırakmayacağını asla bırakmayacağını söylemişti ben buna gerçek anlamda güvenmiştim..
قید آزادی
1,103
konular
1,106
REP PUANI
Jul 2016
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
20-09-2020, Saat:11:05 PM
aleykumselam
bir duvar yazısında okumuştum
erkekler ulaşamadıkları kadından nefret eder
kadınlar ulaşamadıkları erkeklere aşk beslermiş =)
Allah haksızlık yapanın hakkını bırakmaz affedip yolunuza baksaydınız
şer görünende hayr vardır inş
yol yakınken sizinle oynadığını bildirmesi avantaj sizin için
gönül imtihanı zordur Allah yardımcınız olsun
لَمْ اَكُنْ بِدُعَٓائِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Yeni Üye
*
7
konular
12
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2008
(Kayıt Tarihi)
(Cinsiyet)
20-09-2020, Saat:11:18 PM
sessizlik gereken cevabı zaten yazmış. tevbeyi istiğfar edip yolunuza devam edin derim. Allah yardımcınız olsun.
Yeni Üye
*
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2020, Saat:11:37 PM
(20-09-2020, Saat:11:05 PM)sessizlik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
aleykumselam
bir duvar yazısında okumuştum
erkekler ulaşamadıkları kadından nefret eder
kadınlar ulaşamadıkları erkeklere aşk beslermiş  =)
Allah haksızlık yapanın hakkını bırakmaz affedip yolunuza baksaydınız
şer görünende hayr vardır inş
yol yakınken sizinle oynadığını bildirmesi avantaj sizin için
gönül imtihanı zordur Allah yardımcınız olsun

Değerli yorumunuz için teşekkürler Kendisi affetmeyi beklemiyorum dedi son konuşmamızda ama ben ne olursa olsun affetmeyeceğim hakkımı da helal etmiyorum alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste derler İnşallah bir bir çıkacak zamanla
Yeni Üye
*
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2020, Saat:11:40 PM
Dine çok bağlı bir insan değilim bu yüzden bu konularla ilgili de fazla bir bilgiye sahip değilim. Ama şuna da inanıyorum ki yaptıkları bir bir çıkacak...
قید آزادی
1,103
konular
1,106
REP PUANI
Jul 2016
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
21-09-2020, Saat:12:03 AM
(20-09-2020, Saat:11:40 PM)rio123123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Dine çok bağlı bir insan değilim bu yüzden bu konularla ilgili de fazla bir bilgiye sahip değilim. Ama şuna da inanıyorum ki yaptıkları bir bir çıkacak...
en kısa zamanda inanca sıkı sıkı sarılırsınız inş
kim bilir bu ayrılık uyanışınıza vesile olur
zaten kişide noksan bi Allah korkusu bunları yaptırır
ne para ne güzellik hiç bir şey kalıcı değil ve huzur vermez
huzur teslimiyet ve razılıkta
kabullenmek vicdana huzur verir ve sabrınızın karşılığını alırsınız unutmayın
لَمْ اَكُنْ بِدُعَٓائِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Yeni Üye
*
5
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Sep 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-09-2020, Saat:12:17 AM
(21-09-2020, Saat:12:03 AM)sessizlik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(20-09-2020, Saat:11:40 PM)rio123123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
en kısa zamanda inanca sıkı sıkı sarılırsınız inş
kim bilir bu ayrılık uyanışınıza vesile olur
zaten kişide noksan bi Allah korkusu bunları yaptırır
ne para ne güzellik hiç bir şey kalıcı değil ve huzur vermez
huzur teslimiyet ve razılıkta
kabullenmek vicdana huzur verir ve sabrınızın karşılığını alırsınız unutmayın

İnşallah hayırlısı ne ise o olsun
Yönetici
5,000
konular
5,092
REP PUANI
Dec 2011
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
21-09-2020, Saat:01:55 PM
Aleykümselam Hoşgeldiniz.
Öncelikle şunu en başta bilinki başı haram olan bir işin sonundan hayır gelmez, haram’dan insana fayda gelmez. Allah’ın kanunu şaşmamış  sizinki de o hesap olmuş.

Hiçbir beddua havada asılı kalmaz olurda karşınızdakinin haklılık payı varsa döner sizi bulur, eğer ki siz haklıysanız ve beddua tutarsa karşı tarafın canı yanar, sonra o da size beddua eder derken bu döngü böyle devam eder. O yüzden en güzeli Allah’a havale etmektir, Allah mutlak adalet sahibidir, hak edene hak ettiğini yaşatacaktır.

Büyük bir hayal kırıklığı yaşamışsınız  unutmayın ki zahmetten sonra rahmet gelir, hayatınızın  bu dönemi zahmetse bi sonraki dönemi rahmet olacaktır.

Ayrıca geçenlerde rastladığım tevekkül ve nasip ile ilgili şu videoyu paylaşmak istedim.
Bazen sen ayrılık dersin oysaki Allah kurtarmıştır.

Sabret,    Şükret,    Seyret...

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi