Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Arkadaşlar lütfen yardım edin !!

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 5 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : rukiye23
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
1
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-07-2012, Saat:01:30 PM
Ben gayet inançlı bir insanım elhamdülillah. Beş vakit kılmasam da cuma namazlarını kılarım.

Fakat bir sitede okuduğum birkaç soru kafama takıldı yardım edebilir misiniz?

Dünyevi olgularla tanımlanamıyağı söylenen bir yaratıcının, tıpkı insanlar gibi; dilemesi, emir vermesi, sınav yapması mantıklı mıdır? Allah’ın 99 ismi olduğu söylenilen Esma ül Hüsna‘da yer alan isimlerin insani sıfatlar olması biraz garip değil midir?

Aynı mükemmel varlığın, tıpkı insanlar gibi öfkelenip toplumları yok etmesi normal midir?

Bir Tanrı onun dinini yaymam için savaşmamı emredebilir mi? Sebep ne olursa olsun, bir mükemmel bir varlık savaşmayı emredebilir mi?

Allah sınavında herkese eşit mi davranıyor? Gözünün önünde peygamberin kızıldenizi yardığı bir ibrani ile 2012 yılında Türkiye’de yaşayan ve elinde inanmak için sadece 1400 yıllık çağdışı bir kitap bulunan bir genç eşit şartlarda mı sınanmıştır acaba?

Mükemmel bir yaratıcının elçisi iktidar uğruna katliamlar yapabilir mi? (beni kureyza katliamı için söylemiş)

Diğer sorular da şurda, gerçekten kafamı karıştırdı cevaplayabilirseniz Allah hepinizden razı olsun beni büyük bir şüpheden kurtaracaksınız. İnancım sarsılacak kafir olucam diye korkuyorum bana yardım edin lütfen..
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Cezalı Üye
81
konular
Jul 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-07-2012, Saat:06:08 PM
Forumda yolları kesişen ateistler : )
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-07-2012, Saat:07:43 PM
gerçekten öğrenmek isteyen,dine ısınmaya niyetli insanlar olduğu gibi bize saldırıp dine saldırdığını zannedenler de geliyor.
"Kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır"Saff/8
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
General
*
4,320
konular
1,797
REP PUANI
Yeni Üye

Jun 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-07-2012, Saat:07:54 PM
rukiye kardeş sana da selam olsun,

Allah insanları kendisine kulluk için yarattığını kitabında belirtmiştir.Savaş küfrün ve zulmün sonunun gelmesi için hayırlı bir yoldur,bazen biz onu iyi görmesek de Allah savaşı emretmiştir.Çünkü hiçbir zalim millet tam anlamıyla tatlı dil ile uslanmadı,uslanmıyor.

herkesin imtihan şartları farklıdır,herkes aynı şekilde imtihan olmuyor elbette.kimisine dünyada çok rahatlık,genişlik veriliyor;kimisi fakirlikle sınanıyor ve herkesten Allah'ın hak din belirlediği islam'a dönmesini istiyor Allah.

Allah'ı tamamen görmeyen-işitmeyen bir yaratıcı olarak tanımak deistliği getirmez mi?Yani Yaratan ve kainata karışmayan bir Tanrı inancına dönüşür bu.Oysa göklerin ve yerin yaratıcısı ve bunun devamlılığnı sağlayan,sonunda ise zamanını yalnız kendi bildiği kıyameti yaptıracak olan da O'dur.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Yeni Üye
*
6
konular
5
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
02-08-2012, Saat:02:53 PM
Sanırım etrafınızda fazla ateist var. Kafanız oldukça karışmış. Allah'ın sınamasını sorgulamak küfre girer bir an önce töbe edin bence.
Yeni Üye
*
7
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2012
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-08-2012, Saat:12:18 AM
Allah'ın selamı , koruması ve affediciliği üzerinde olsun Rukiye Bacım . Öncelikle anladığım kadarıyla çevrenizde dini inançları pek sağlam olmayan veya inanmayan kafirler pekdir . Öncelikle siz çevrenizi değiştiriniz ki sizin değişiminiz de kolay olsun . Bu sıfatların hiçbiri bir insan için uygun değildir , örneğin El-Evvel sıfatı ilk manasındadır peki sor bakalım sen kainatta ilk misin ? Aklına takılan böyle sıfatlar varsa sorarsan gücümün yettiği kadar cevalarım . Bu arada senin müslüman olman demen Kur'ana iman etmendir , yani orda yazan olayların gerçek olduğunu biliyorsun . Örneğin Kur'an mucizeleri diye araştırır isen ve buna dair birkaç kitap okursan Kur'an'da yazan şeylerin günümüzde var olduğunu göreceksin . Yani Kur'an gelecekten haber vermiştir , bu iman etmeye yetmez mi ? Peki gelecekten haber veren bir kitap nasıl olur da çağdışı kalır ? Ayrıca O mükemmel varlık , pek sabırldır . Topluluklara peygamber gönderir fakat yaptıkları sapıklıklar haddini aşınca onlar perişan eder ve bu kıssalarda bize ders olur . Bugün oruç tutmak , Kur'an okumak gibi ibadetlerim mükafatı da geçmişten fazladır , çünkü biz Nebi'yi görmedik ! Cevaplarım yetersiz kaldıysa bağışlayın .

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi