You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Altın Rekor Kırıyor

Altın Rekor Kırıyor

قید آزادی
Altın Rekor Kırıyor
Evlerde mahsur kalmışız düğünler iptal bu altın fiyatlarını kim belirliyor, 620 olmuş....
لَمْ اَكُنْ بِدُعَٓائِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Altın Rekor Kırıyor
Üç kağıt ekonomisinden kaynaklanıyor.
Tüm dünya para, faiz ve borsa kağıtları ile yönetiliyor.
Bu kağıtlar da çok zengin birkaç insanın elinde, istediği zaman istediği şekle sokabiliyor.
Şu anda devletler kağıt(para) basımı yapıyor. Yoksa mümkün değil, böyle bir dönemde asla ayakta kalamaz.

Peki altın neden yükseliyor?
Aç gözlü bizler daha fazla para kazanmak adına fazla mesai diye bir şey türettik ve daha fazla para kazandık, eskiden bir ailede bir kişi çalışınca yeterli oluyordu, ama bize yetmedi daha fazlasına sahip olmamız gerektiğine ikna edildik, ve ayrıca özgürlük! naralarına kanarak kadınları da iş hayatına soktuk. Böylelikle bir ailede iki kişi çalıştı ve daha fazla para kazandı. Çalışan üç kağıt sistemi daha fazla para kazanan insanları doyurmak onlara refah sunmak yerine üç kağıdını devreye sokarak para basıp bize dağıtıyor. Asla hiçbir para emek ve mal karşılığı olamaz. Burada gerçek değer olan altın sadece değerini koruyor, değer kazanmıyor. Değer kazanıyor gibi olmasının sebebi emeğimizin değersizleşmesidir.

Burada hiçbir devleti ve hükumeti ayırt etmedim hepsi aynı sistemin çarkına hizmet ediyor. Bu çarka çomak sokmak öyle her babayiğidin harcı değil. Defalarca ülkemizde duymuşuzdur faiz lobisinin canına okunacak ve halk müreffeh olacak diye. O iş öyle kolay değil, o çarka sen de devlet olarak katkı sağlıyor ve vatandaşlarına faiz ikramında bulunuyorsan... işte böyle.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.