Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Allah'ın Varlığının Bilimsel Yöntemlerle İspat Edilen Deliller

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 8 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Tikky
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Süper Moderatör
62
konular
41
REP PUANI
Sep 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2021, Saat:09:20 PM
İzleyeceğiniz Bu Video Serisinde Daha Önce Hiç Karşılaşmadığınız Bir Bakış Açısını Göreceksiniz! Ama Daha Önemlisi Bizlerin Ateizm Deizm Gibi Bilimsellik Söylemleri İle Nasıl Kandırıldığımızın İspatını Göreceksiniz !...  Kırmızı Asa Serisini Muhakkak Ama Muhakkak İzleyin !... İşte Ateizm'i Bitiren Seri... 
Süper Moderatör
62
konular
41
REP PUANI
Sep 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2021, Saat:09:21 PM
Ateizmi Big Bang'den Kurtarıyoruz! - Kırmızı Asa Metodu (Bediüzzaman'ın Asa-i Musa Risalelerinden Yararlanılmıştır. )

İçindekiler

İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Piyasada Allah'ın Varlığı Nasıl Tartışılıyor ?

İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Piyasadaki Evrim Tartışmaları...

Kuran İlahı Nasıl Tanımlıyor ?

Allah'ın Varlığı Ve Big Bang

Süper Moderatör
62
konular
41
REP PUANI
Sep 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2021, Saat:09:27 PM
Bilimin İçindeki Saklı Olan İnanç (Naturalizm) Din ve Özgür Akıl Gerçeği ! Acaba İlim Ve Bilimle Uğraşanlar Gerçekten de Her Şeyden Uzak Objektifler mi?

İçindekiler:

"Bilimsellik" Kavramı Ve Allah'ın Varlığı
Naturalizm Ve Bilimsellik İlişkisi
Naturalizm Dogma Mıdır ?
"Bilim Yanlışlanabilirdir" İfadesindeki Aldatmaca...
Kuran'ın Aklı Özgürleştirmesi
Kuran'a Göre Evrendeki Faaliyetlerin Nasıl Yapıldığı
Fen Derslerine Ne Gözle Bakmak Gerekiyor ?

Süper Moderatör
62
konular
41
REP PUANI
Sep 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2021, Saat:09:30 PM
Bilim Boşluk Doldurur Mu? - Boşlukların Tanrısı 

Bilim Gerçekten "Nasıl" Sorusunu Açıklar Mı? "Bilimin Açıklayamadığı Yerlere Tanrı Yı Koymak" Argümanı Doğru Mudur? Müslümanlar Boşlukların İlahına Mı İnanırlar? Bu Videoyu İzlerken Bilimin Hiç Bir Şeyi Bulmadığını Muhteşem Bir Örnekle Göreceksiniz ! Sorgulayan Ve Araştıran Muhterem  Ateist Genç Kardeşlerimiz Bir İzleyin Bakalım Videoyu ? Belki Suallerinizin Cevaplarını Bulabilirsiniz. 

İçindekiler:
Bilim Gerçekten Boşlukları Dolduruyor Mu ?
Bilim Bize Neyi Açıklıyor ?
"Boşlukların Tanrısı" İfadesi Ne Kadar Gerçek ?
Bilimin Sürekli Gelişmesi Neyi İfade Ediyor ?

Süper Moderatör
62
konular
41
REP PUANI
Sep 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2021, Saat:09:35 PM
Evrende Düzen Mi Var Kaos Mu?  Düzen Yok mu ? Savaşlar Yağmurlar Fırtınalar Veya Zelzelelere Bakılınca Nasıl Bir Düzen Olabilir? Tecavüzler Ortada İken Hangi Düzenden Bahsediliyor? Bu Allah’ın Varlığını İnkar Etmemizi mi Sağlar ? Dünya'da Ve Kainatta Düzen Vardırın İspatı !..

İçindekiler:

Düzen Olgusu İçin Kriterler Nedir? Evrende Bu Kriterler Var mı?
Kaos İddası Neden Bilim Dallarına ve Teknolojiye Hakaret Olur?
Evrimci Birinin Kaosdan Bahsetmesindeki Çelişki?
Kaosda Teknoloji Üretilebilir mi? Bilim Yapılabilir mi?
Kuantum Fiziği ve Düzen
Peki Kaos Teorisi Nedir?
Peygamber Mucizelerine İnanmanın Zorluğu ve Düzen
Özgür Bir Akıl, Bu Düzenli Hareketlerden Ne Sonuç Çıkarır?

Bu Videoya İtirazda Bulunan Ateist Veya Deistlere Verilen Cevaplar Bu Videoda : 

Süper Moderatör
62
konular
41
REP PUANI
Sep 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2021, Saat:09:40 PM
Hani İnançları Bilime Sokmayacaktık ? Yeni Ateistler Tesadüf Kelimesini Kullanmıyorlar !... Güzel Gelişme ! Doğa Yasaları Uydurması ! İyi İzleyelim Doğa Yasaları Tarafından Mı Yönetiliyor Her Şey ? Hani İnançları Bilime Sokmayacaktık ? Ateistlerin Bilim Diye Yutturdukları Saçmalıklar !

İçindekiler:

Yeni Ateistler "Tesadüf" Demiyorlar Ama...
Biz Doğa Yasalarını İnkar Mı Ediyoruz ?
Doğa Yasası Dediğimiz Şey Nedir ?
Doğa Yasalarının Biyolojiye Bakan Tarafı Ve DNA Tanrısı
Yasa Süreç Yönetebilir Mi ?
Seküler Fen Dersleri İnsanları Neden Allah'tan Uzaklaştırıyor?

Süper Moderatör
62
konular
41
REP PUANI
Sep 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2021, Saat:09:43 PM
Bilim Adamları Neden Ateist? Peki Vahyin Bakışına Göre Alimlik/Cahillik Nedir? Bilim Adamı Kim ? Cahil Kim ?

Süper Moderatör
62
konular
41
REP PUANI
Sep 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
20-09-2021, Saat:09:45 PM
Final : Naturalizm İşe Yarar Mı? . Kullanılan Bilimsel Metod  Denilen Yöntemler Ya Doğru Değilse ?  Hiç Bunu Sorgulamış Mıydık ? Yook !... Ateist Bilim Adamının Bu Soruya Cevabı! Genellikle Ateistler Bu Seriyi İzlemekten Kaçınıyorlar ! Neden Bilmiyorum. Ama Amaç Gerçekleri Sorgulamaksa Hadi Bakalım Biz Buradayız !

Süper Moderatör
62
konular
41
REP PUANI
Sep 2021
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
22-09-2021, Saat:04:27 PM
Kırmızı Asa Serisini İzledikten Sonra Hidayet Bulan Bir Kardeşimizin Yazısından Alıntı:

Bu Muhteşem Serinin Sohbeti Geçmezse Olmaz Dedim. Bu Seriyle Tanışma Anım Benim İçin Çok Değerliydi. Belki Okuyan Olmaz Ama Yine De Anlatmak İstiyorum. Üniversite Tercihlerimi Yapmıştım Ve Baya Boş Vaktim Olduğu İçin İslamı Araştırmaya Kafa Yormuştum. Aslında Araştırmadaki Asıl Nedenim Okuduğum Lisedeki Arkadaşlarımın Yüksek Oranda Dinsiz Olması Aynı Zamanda Ekşi Sözlük Ve İnci Sözlük Gibi Bataklıklarda Vakit Harcamamdı. Keza O Platformlar Da Dinsiz Dolu Bildiğiniz Üzere. Bana Namaz Kıl Diyen Annem Ve Babam Dışında Etrafımdaki Herkes İnancın Saçmalığı Hakkında Konuşup Dindeki Hatalardan Bahsediyolardı . Ben De Baya Bilgisiz Olduğum İçin Her Dedikleri Kafamda Soru İşareti Oluşturuyodu. Bu Süre Zarfında Yine Namazlarımı Kılıyordum Ama Gittikçe "Ben Napıyorum Ya" Kafasına Girmeye Başlamıştım .Bir Gün Sabah Namazını Kıldım, Kafamı Eğdim Ve Ellerimle Yüzümü Kapatıp "Allahım Eğer Gerçekten Varsan Bana Lütfen Yol Göster, Durumum Hiç İyiye Gitmiyor" Dedim. Yatağa Gittim Ve Telefondan Youtube A Girdim. Youtube Bana Daha Hiç Tıklamadığım Bir Kanalın Videosunu Önerdi. Bir Ateistle Teistin Tartışmasıydı. Bana Çok Bir Şey Katmadı Ama Yorumlarında Güzel Tartışmalar Bulurum Diye Aşağılara İndim. Yaklaşık 30 Dakikam Yorumlarda Geçti Neden Orada O Kadar Takıldım Hala Bilmiyorum. Neredeyse Yorumların Sonuna Gelmiştim Ve Artık Uykudan Gözlerim Kapanıcaktı Ki Bir Yorum Gördüm. Yorumdaki Kişi "Bu Soruların En İyi Cevaplarını Osman Abim Verdi Kırmızı Asa Serisini İzlemenizi Kesinlikle Tavsiye Ederim" Dedi. Anında Gözlerim Açıldı Ve Arama Kısmına Bu Seriyi Yazdım. 1 Saatten Fazla Olduğunu Görünce Biraz Üşendim Ve Öğleyin İzlerim Diye Oynatma Listeme Ekledim.
Öğlen Uyandığım Gibi Direkt Seriyi İzlemeye Koyuldum. Özellikle 3. Ve 5. Videoları Beni Aşırı Etkiledi. Son Videosundan Sonra Gözümden Yaşlar Geldi. Allaha Ettiğim Duanın Kabul Olduğunu Hissetmiştim. Artık Etrafımdaki Kirli Fikirlerden Uzaklaşmalıydım. Ekşi Ve İnciden Kurtuldum. Dinsiz Kaynayan Lise Wp Grubundan Ayrıldım. Daha Sonra Teker Teker Kafile Kanalı Videolarını İzlemeye Başladım. Artık Allahın Varlığı Benim İçin Netti. Ama Hala Cevaplayamadığım Sorular Kafamda Dolaşıyordu. Mesken Ve Son Liman Gibi Kanalların Sokak Röportajlarını Ve İslami İçeriklerini İzledim. Gerçekten De Tüm Soruların Makul Cevapları Olduğunu Farkettim.

İşte Kırmızı Asa Benim İçin Bir Dönüm Noktası Oldu. O Günden Beri Temiz Bilgilerle Ve Doğru Araştırma Teknikleriyle İslamiyeti Her Saniye Daha İyi Öğreniyorum. Bu Siteyi Keşfetmem De Üzerine Bal Kaymak Oldu. Osman Bulut Tan Allah Razı Olsun. İnşallah Yakında Amerika'dan Döner Ve Kaldığı Yerden İslamı Yaymaya Devam Eder.Allah'a Emanet Olun..

(İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
)
Buradan Bir Kere Daha Deklare Etmek İstiyorum İslam'ın Her Sualinize Cevabı Vardır ! Ateist Deist Gibi Sayfalarda Değil Gelin Burada Suallerinize Birlikte Cevaplar Bulalım  yes
[font=Arial, sans-serif]-[font=Times New Roman]       [/font]Lakin Sorduğunuz Kişi Ehil mi? (Dikkatli Nazarlarınızı Lütfen Buraya Veriniz ! Ehil mi dedim  Başındaki Ünvanını Söylemedim ! Bir Kişi İsterse Prf. Olsun Fark Etmez Asrımızın Tefsirlerini Ve Tefsir Usüllerini Okumamışsa Prf. Bile Olsa Cevap Veremez Bu Dersi Alan Bir Adi -Basit- Bir Kul Size O Sorunuzun Hakimane Cevabını verebilir. O Yüzden Dedim Başındaki Sıfata Değil Halindeki Sıfata Yani Lisan-ı Haline Bakınız.)  [/font]
[font=Arial, sans-serif]-[font=Times New Roman]       [/font]Veya Kişi Gerçekten Çok Kamil Bir Müslümandır. Ama Onun Branşı Veya Aldığı Medrese Eğitimi Farklıdır. Ben Öyle Bir Prf. Tanıdığıma Veya Öyle Bir Dr, Hoca ,İmama, Aklımda ki Sorularımı Sordum ki Senin Gibi 10 Tanesini Cebinden Çıkarır ! O Bile Cevap Veremedi Sakın Demeyesiniz. Nasıl  Pratisyen Hekim de Doktordur Uzmanda Doktordur Ama Pratisyen Doktor Uzmanlık Sahası Olmadığı İçin Ameliyat Yapamaz. Ama Bu Onun Doktorluğunu Düşürmez ! Veya Beyin Cerrahı Kalp Ameliyatı Yapamaz. BU Durumda Sen Doktor Değilsin Kalp Ameliyatını Bilmiyorsun Demek Nasıl Büyük Bir Gaflettir Ve Haksız Bir İthamdır Aynen Öyle de Her Hoca Efendinin de Branşı Farklıdır !... Dolayısıyla Size Cevap veremez. Veya Sorduğunuz Sorunun Cevabına Uygun dersi Almamış Olabilir. Buda Onun Cevap Veremediğini Değil Branşının Farklı Olduğunu Gösterir[/font]
[font=Arial, sans-serif]-[font=Times New Roman]       [/font]Veya Öyle Sorular Vardır ki Bu Soruların cevapları Kati Suretle İslam Sarayının Dışından Cevaplanmaz. Cevapları Almak İçin İslam Sarayının Bir Kapısından İçeri Girip Has Odalarına Girmeniz Lazım Gelir. Misal Ruh Ve Kader Meselesi  Gibi…   [/font]
[font=Arial, sans-serif]-[font=Times New Roman]       [/font]Veya Öyle Meselelerde Öyle Sorular Vardır ki Ehline Sormak Lazımdır. Siz Ehline Gitmeyip Oda Hoca Bu da Hoca Deyip Fizik Matematik İle İlgili Bir Soruyu Nasıl ki Beden Öğretmeni Ve Müzik Öğretmeninden Sual Etmezsiniz Aynen Öyle de İslami Meseleler de Oda You Tube Kanalı Bu da You Tube Kanalı O Zaman İslam Düşmanı Olanların Sayfasında Arayım Veya Oda Forum Bu da Forum o Halde Ben de Gideyim  İslam Düşmanı Ateist Deist O İst Bu ist Sayfalarında  Sorayım derseniz Beden Eğitimi Hocasının Fizik Sualine Müzik Hocasının da Matematik Sualinize Vereceği cevap Gibi Bir Cevap Alırsınız ! Ne Gerek var Bunlara Günlük Hayatta Bunları Göremiyor Kullanamıyoruz Ne İşinize Yaracak Demesi Gibi Bir Gafletkerane Cevap Gibi Cevap Alırsınız ! O Yüzden Doğru Adama Doğru Sual Sormak Lazım Gelir.[/font]
[font=Arial, sans-serif]-[font=Times New Roman]       [/font]Veya Hoca Efendi Kendi Branşında Son Derece Bilgili Ve Kabiliyetlidir. Lakin Bilmek Ayrıdır Bildiğini İfade Etmek Ve Anlata Bilmek İse Bütün Bütün Ayrıdır !...  Matematik Konusunda Son Derece Alim Olan Türkiye Cumhuriyetinin Hocaları Ösym’nin Her Sene Sorduğu Sınav Sorularını Verilen Süreden Dahi Kısa Bir Sürede Çözmelerine Karşın Milyonlarca Gencimize Matematiği Sevdirerek Anlatamamaktadırlar. Bu Onların Matematikçi Olmadığını Göstermez ! Sorunuzun Cevabının Olmadığını Hiiiç Göstermez ! Sadece Hocanın Anlatma Kabiliyetinin İfade Becerisinin Olmadığını Gösterir.[/font]
[font=Arial, sans-serif]-[font=Times New Roman]       [/font]Veya Hoca Alimdir. Kendi Branşında Son Derece Mutaassıp Biridir. Lakin Bu Sefer de Siz Dersi Dinlemiyorsunuzdur. Böyle Bir Durumda Ne Hocada Ne de Anlatılan Mevzuda Bir Sorun Yoktur . Sorun Sizdedir. Nasıl cep Telefonunuzu Açmadığınız Zaman “Bana Mesaj gelmiyor” O Kadar Çabalıyorum Ama Ne Arayanım Ne Soranım Ne de Mesaj Atanım Yok Demek Gafletkerane Bir Körlüktür Aynen Öyle de İslami Meselelerde Manevi Akıl Gözünüzü Ve Kalp Gözünüzü Açmazsanız Rabbani Mesajlara Muhatap Olmazsınız. Burada Suç Ne Allah’ta Ne Kuran’da Ne Peygamberdedir. Bi Tamamiha Sizdedir ! Fakat Kibir Ve Gaflet Bunu Kişiye Çoğu zaman Göstermez…[/font]
[font=Arial, sans-serif]-[font=Times New Roman]       [/font]Veya Hoca Ehildir Güzelde İfade Eder Ama Bu Sefer Sizin Sorunuzun Alt Yapısı Sizde Olmadığı İçin Anlatına Muhatap Olmazsınız Ve Anlayamazsınız .  Öyle Meseleler Ve Öyle Meselelere Sorulan Sualler Vardır ki O Sorunun Cevabı Anlatılsa da Kişide O Sorunun Cevabına Muhatap Olacak Bir Bilgi Birikimi Yoksa Sorunun Cevabını Anlayamaz. Dinliyormuş Gibi Yapıp Boş Boş Gözlerle Bakar. Şimdi Burada Diyebilir misiniz Ben Araştırdım Okudum Sordum Bana Kimse Cevap Veremedi Diye !.. Hatalı Gene Sizsinizdir..[/font]
[font=Arial, sans-serif]-[font=Times New Roman]       [/font]Veya Amacınız Soru Sormak Değil Kavga Etmek Cidale Girmektir.  Ön Yargılarınızdan Dolayı Bazı Ön Kabüller Ve Bilhassa Medya Ve Sosyal Çevrede Duyduklarınız Algılarınızı Etkiler!... Haliyle Nasıl ufacık Bir Sinek gelse Ve Gözünüzün Önüne Konup Minnacık Kanadını Açsa Arkasındaki Kocaman Dağı Göstermez. Aynen Öylede Kafanıza Taktığınız Çok Basit Meseleler Hakikati Görmenize Engel Teşkil Eder !... Hakkı Size Göstermez !.. Medyanın Yalan Söylediğini Bilen Bizlerin İslami Meselelerde Doğru Söylediğini Nereden Biliyoruz ? Bir Çok yerde Söylene Gelen Hatta Darb-ı Mesel Olmuş Yanılmıyorsam Hürriyet-Milliyet Gazetesi Veya Çamuriyet Gazetesi Cumhuriyet İmamın Koyunları Çalınır Gazete “İmam Koyun Çaldı” Diye Servis Eder !...[/font]
[font=Arial, sans-serif] [/font]
[font=Arial, sans-serif]Ezcümle İslam Her Sorunuza 1500 Senedir İstisnasız Cevap Vermiş Ve Veriyor. Siz Hazır mısınız ? SORUN YARDIMCI OLALIM... [/font]

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi