You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Allah'ın hoşnutluğunu/sevgisini kazanmak için?

Allah'ın hoşnutluğunu/sevgisini kazanmak için?

Forumcu
Allah'ın hoşnutluğunu/sevgisini kazanmak için?
sizce ne gibi şeyler yapmak lazım böyle bir amaç için?
bazen hayatta ilerledikçe hatta geliştikçe böyle basit görünen (çok fazla genel veya genelleştirilmiş) konular veya sorularla ilgilenir hale gelindiğini düşünmüştüm. dur bakalım daha neler olacak. gülücük

ama çok mutluyum bu konuyu araştırmaktan. neyse fikirlerinizi alalım , sizce mümin  / müslüman bir kimse  ne gibi şeyler yaparsa Allah'ın hoşnutluğunu kazanır.
bildiğiniz konu bağlamında ayetler varsa eklerseniz çok çok memnun olurum.
(ama hadislerde ekleyebilirsiniz)?

teşekkür ederim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 10-12-2023, Saat:06:40 PM, Düzenleyen: blue.
Acemi Üye
RE: Allah'ın hoşnutluğunu/sevgisini kazanmak için?
Kardeşim yazılarım senin soruna karşılık genel bir cevap. Bu yüzden şahsınızı üzecek bir şey söylemişsem affola..

Bazen konunun önemi anlaşılması için cümleleri vurgulu söylersiniz.

Bu zamanda insanlar Peygambersiz Allah'a ulaşabileceğini düşündükleri için sözlerim öyle düşünenlere. Siz öyle düşünmüyorsanız alınmanız çok yersiz.

İlk cevabım hakkında tek kelime bile etmediniz. Aynı cevabı farklı bir üslup ile yazınca hemen dikkatinizi çekti. Bu da gösteriyor ki insanlar bir şeyi vurgulu söylemeyince pek anlamıyor.

Konumuza gelirsek, google'a tabaka nedir diye yazın açıklamasında katman geçecektir. Birbirinin eş anlamlısıdır. 7 katman ile 7 tabaka aynı anlamdadır. (Bu kadar basit şeylere takılmayın. Bazen basit düşünmeyi öğrenin.)

Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu "Ümmetim yağmur gibidir, evveli mi ahiri mi hayırlıdır bilinmez"

Evet bu hadis Mehdi a.s ve Hz. İsa a.s zamanındaki müminler için söylenmiştir. Bizim için değil. Ahir zaman hadislerini okuyun biz müslümanların nasıl tarif edildiğini anlarsınız..

"Onlar sizi görseydi size deli derlerdi, siz de onları görseydiniz onlara müslüman demezdiniz."

Ahir zamanda islamın şeklinin kalacağı yani ibadetlerin sadece şekilcilikten ibaret olacağı da hadislerce söylenmiştir. Bundan sonra İslam yeniden battığı yerden doğacak ve İslam güneşi her yeri nurlandıracak ve dünyada tek bir kafir bile kalmayacak.. İşte sizin dediğiniz hadis o zaman içindir.

Güneşin sönmeye en yakın olduğu zaman onun en parlak olduğu zamandır. İslam en zirve dönemini görecek ve sonra yer yüzü tekrar kapkaranlık olacak ve kıyamet de onların üzerine kopacak..

Sonuç olarak bu zaman müslümanların en çok bozulduğu ve en fazla zillete uğradığı bir zamandır. Madem araştırmacı bir kişiliğiniz var o zaman Süleyman Çelebi Hz.lerinin Mevlidi Şerifi yazmasına sebep olan şeyi araştırın ve ecdadımızın neden onu her şey için okuttuğunu öğrenin.

Selametle..
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.