You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Allah bir kişinin göğüs boşluğunda iki kalp yaratmamıştır

Allah bir kişinin göğüs boşluğunda iki kalp yaratmamıştır

Yeni Üye
Allah bir kişinin göğüs boşluğunda iki kalp yaratmamıştır
İtalyalı hasta aşırı terleme, kan basıncındaki düzensizlik ve çarpıntıları için doktora gitti. Doktorlar adamda iki adet kalp olduğunu gördü ve krizlerin nedeni de kalplerin farklı ritimlerde atmasıydı.

[Resim: 27612_m.jpg]

George Lippert 1884'te Almanya'da doğdu. Üç bacaklı doğan adamın iki adet kalbi olduğu da öldüğünde yapılan otopside ortaya çıktı

[Resim: 27613_m.jpg]

Allah bir kişinin göğüs boşluğunda iki kalp yaratmamıştır" (Kuran) ayeti bilimle çelişmiyor mu?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Allah bir kişinin göğüs boşluğunda iki kalp yaratmamıştır
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
هل أنا حقاً أنا ؟
RE: Allah bir kişinin göğüs boşluğunda iki kalp yaratmamıştır
ahmaklığı taassup edindiğinde bir insan, tam olarak böyle bir netice ortaya çıkar. bu ayetin konusu fizyoloji değil, ayetin devamını aktarmamış olduğun için doğru mana anlaşılmamıştır. mezkur ayet zıhar ile ilgidir. cahiliyyede kişiler eşleri için kimi zaman ''artık sen bana annem gibisin'' diyerek eşlerini kendilerine haram kılıyorlardı. halbuki kişinin annesine olan duygusu farklı olduğu gibi eşine olan duygusu da farklıdır. göğsünde iki kalp yoktur ki annesi ile eşini aynı duygu altında cem edebilsin! ayet sadece bu kadar bile olsaydı senin iddian yine de temelsiz olurdu. nitekim zahiren de Allah insanoğlu fıtratında tek kalp iki göz iki kulak iki el iki ayak yaratmıştır. bu genel olarak böyledir. lakin dilerse bunun dışına çıkar farklı bir yaratılış fiil eder. O'nun her şeye gücü yeter , O'ndan başka ilah yoktur. biz de isimlendirmeyi böyle yaparız, birisi şöyle bir sual tecvih ettiğinde ''insanların kaç tane gözü vardır?'' ya da ''insanların kaç tane kalbi vardır?'' aklı başından olan herkes buna şöyle yanıt verir: ''insanların iki gözü vardır.'' ''insanların tek kalbi vardır'' genel adetin dışına çıkan istisna durumlar bu sorunun yanıtını değiştirmez. biz biliyoruz ki bir gözünü tamamen kaybeden insanlar vardır, bu kimi zaman doğmadan önce meydana gelebilir kimi zaman da doğduktan sonra meydana gelebilir. genel sağlık ve tabiata aykırı olarak gelişen hiç bir husus bu cevabı değiştirmez.
eğer Allah subhanehu ve teala bize hiçbir insanın üç ayaklı olmadığını haber vermiş olsaydı biz ona öylece iman ederdik. alemlerin rabbinden kesin burhan ile gelmiş olan bu kitabın ayetleri hakkında senin oradan buradan topladığın üzerinde değişiklik yapmaya açık olan iki üç fotoğrafı referans alarak şüpheye düşecek değiliz. Allah'a sığınırız.
Kuran ayetlerinin bilimle çelişebilir olması ise mümkindir. nitekim bilim zan ve vehimler üzerine dayanan kimi zamanda ideolojik ve yanlı haberleri refarans alan bununla beraber hata yapmaya açık bir takım insanların çalışma ürünüdür.
Bunu ilk beğenen sen ol.
قید آزادی
RE: Allah bir kişinin göğüs boşluğunda iki kalp yaratmamıştır
3 bacaklı olduğuna göre tek yumurta ikizi olabilir
Yaw ayeti inkar etmek için bu kadar komediye gerek yok =)
Cehenneme de adam lâzim =)
Benim merak ettiğim vicdanı nasıl susturuyorsunuz
Benacağız bu konuya niye girdim ki =)
Tevbe est
لَمْ اَكُنْ بِدُعَٓائِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.