You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Profesör
ALDATILMAK...
Allah kimin Allah’ı? Peygamber kimin Peygamberi? Kur’an kimin Kur’an’ı? Kimin ahlakı? Kimin adaleti? Nasıl bir ahlak? Nasıl bir adalet? Tevhid nedir? Din nedir? Hangi din? Tevhidin ne olduğunu öz mahiyetine mütenasip anlatan tek bir şeyh duydunuz mu? Duyduysanız lütfen söyleyebilirsiniz. Kur’an’da ki ahlakı anlatan, Kur’an’da ki adaleti anlatan tek bir şeyh gördünüz mü? Gördüyseniz de sayısı biri geçer mi? Fasılasız Allah diyen bir şeyh niye Allah’ın ahlakını anlatmaktan korkar? Niye Allah’ın adaletinden korkar? Bu mevzularda korkusuz tek bir şeyh var mı? Konuşmaya yanaşır mı güzel ahlakı ve gerçek adaleti? Ya da mütemadiyen ıvır zıvır şeyleri anlatan şeyhler tek bir kez bile Tevhid nedir diye sorup izahını yapmaktan niye imtina ederler? İnsanlık onuru nasıl korunur? Mesela; bir yerde göz gezdirirken dikkatimi çekti; biri diyor ki ‘’biz şeyhin kapısının köpekleriyiz.’’ Şeyh kim, insan kim, insan olarak halk edilmişsem niçin köpek derekesine düşeyim? Köpek elbette ki hayvandır, elbette insanlara faydaları vardır ve halk edilmesinin kuşkusuz hikmeti vardır ama bir yerde necis yani pis bir varlıktır. Peki, şerefli halk edilen insan niçin necis bir köpek olsun? Niçin insanlık onurumun çiğnenmesine eyvallah edeyim? Burada, bu topraklarda mebzul miktarda bulunan şeyhlerin Allah ile nasıl aldattıklarını, aldatırken neler anlattıklarını sıraya dizsem dünyadan ahirete yol olur. İnsanları onurlarını çiğneyerek aptallaştıran, aptallaştırdıktan sonra kullaştıran, kullaştırdıktan sonra istediği gibi kullanan ve Firavunların, Karunların sürüsü haline getiren şeyhler kimdirler ki, onların kapısının köpeği olayım, hayatımı, kafamı, kalbimi onlar için feda edeyim? Şayet maddi ya da manevi bir şey feda edeceksem niçin Allah için olmasın bu? Filhakika nokta koyalım da zülfü yâre dokunmasın. Malum şeyhlerin haddizatında neyin garantörleri oldukları çok malum değil mi? Niye akletmiyoruz? Akıl bize niye verildi? Şeyhlere, aldatıcılara teslim edelim diye mi? Din dairesinde olduğu iddiasında olan kaç kişi dini kendi kaynağından konuşmaya yanaşır? Buna cesaret edebilecek kaç kişi çıkar? Din kulvarında olduğu iddiasında olan kaç kişi gerçek dini konuşmaya yanaşır ya da gerçek din budur deseniz kabul eder yahut dine ihanet içindesiniz deseniz ve uyarsanız size düşman olmaz? İşte bizim hikâyemiz, hali-i pür melalimiz budur. Allah ile aldatıldık, aldatılıyoruz, aldatılacağız…
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.

CUMHURİYET-LAİKLİK-DEVRİM...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: ALDATILMAK...
Ortalama bir insan görmeden bakmakta, duymadan dinlemekte, hissetmeden dokunmakta, tat almadan yemekte, fiziki bilince ulaşmadan hareket etmekte, koku alma bilincine ulaşmadan nefes almakta ve düşünmeden konuşmaktadır. böyle bir duyusal körlükte belleğin evrenle ilişkisi kesilmektedir. DER bir ünlü insan, filozof ya da aydın anımsadığım kadarıyla. İşte insanoğlunun hazin hikayesini küçücük bir cümleyle özetleyen basit ama derin bir cümle. önce ayetleri ne olduğunu tam bilmek icap eder, sonra o ayetleri bağlamından saptırmadan ve koparmadan çözümlemek icap eder, sonra o ayetin hangi konuyla iltisaklı olduğunu bilmek icap eder, daha sonra senkronik düşünmek icap eder, en sonunda da yargıya varmak icap eder, Kİ bu meyanda bazı ayetleri aklın idrakininde zor olduğunu farketmek iktiza eder. binaenaleyh mesele derin bir meseledir. haddizatında bendenizi ilgilendiren yönüyle uzunca yazabilirim ama dinin derinlikleri boyutunda kifayetsiz kalırım, zira din alimi din bilgini ya da din üzerinde devasa tahkikatlar yapmış biri değilim. yani bilmem gereken yeri bilir kalmam gereken yerde kalırım. eyvallah güzelinsan. her zaman kalbinin sesini dinle, inan o samimiyetle dinlersen o sana doğruyu fısıldayacaktır.
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.

CUMHURİYET-LAİKLİK-DEVRİM...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: ALDATILMAK...
Çakyamuni çok doğru söylemiş, bilmesi gereken yeri bilmiş, durması gereken yerde durmuş.

Şimdi bu noktadan sonra benim bildiğim yer benim durduğum yer başlıyor.

Forumumuzun adı "İslami Forum". Dolayısı ile bu forum İslam olanların forumu. İslam'a gönül verenlerin, değer verenlerin, zaman verenlerin, can verenlerin forumu.

Çok merak ettiğim bir konu var. @sorgulayanlarklübü, zatı aliniz hiç Uzay Mühendisleri Forumuna kayıt oldunuz mu? Uzay bilimi ile ilgili bir eleştiride bulundunuz mu?

Bunu yapmadınız yapmazsınız da çünkü aklı olan insan kuvvetli bir bilgi sahibi olmadan hiçbir konu hakkında fikir yürütmez.
Önce bilgi sahibi olmaya bakar sonra fikreder.

Neden konu İslam olunca hiçbir gerçek bilgi peşine düşmeden, kör ve sağır bir şekilde bakan karşıt taraftakilerin uydurduğu yalanlara kanarak fikir sahibi oldunuz?

Size tavsiyem önce bilgi sahibi olun. Bilmediğiniz şeyi eleştirerek komik duruma düşmeyin.
Ayrıca sen gibilerin ne haddine ki benim dinimi eleştirecek?

Eğer tavsiyeme uyarsanız forumda bulunmanıza müsade edebilirim aksi halde hakkında bilgin olmayan şeyleri eleştirmekten ve hassaten İslam'ı eleştirmekten banlanacaksınız. Bu uyarının ikincisi olmayacak.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: ALDATILMAK...
Alpi güzelinsan; Allah'a, Peygamber'e, Kur'an'a aleni bir hakaret, küfür, hadsiz laf edilmedikten sonra boşver. Aksi halde zaten temelsiz ve bilgisiz konuşan komik duruma düşer. Belki insanlar farketmeyebilirler ama bunu insanın kendinin bile farketmesi önemlidir şayet karakter sahibi ise ve kendi kendine değer veriyorsa. Şahsi fikrim budur naçizane. Kuşkusuz insan bilerek konuşmalı ve sorsa, sorgulasa bile samimi ve namuslu olarak yapmalı bunu. Ne bileyim işte ben söyleyim de basit çıkarıma ulaşayım da isterse temelsiz olsun söylediğim diye düşünüyorsa herhangi bir insan bu ancak kendini komik, zavallı, rezil kılar. Böyle bir şeye eyvallah ediyorsa insan varsın etsin. Kimse böyle duruma düşsem de farkedilmez demesin, muhakkak farkedilir. Önemli olan düşünceyle savaşabilmek ama düşüncenin de namusuna sadık kalarak. Bilmiyorum; konuşsunlar, söylesinler, anlatsınlar, döksünler içlerini herkes. Tabi seviyeyi koruyarak, insanlığına halel getirmeden. Eyvallah olsun.

Bir de, insanın ödevi; bu dünyayı yaşanacak bir yer haline getirmek ve insanca yaşamak için savaşmak olmalı, başka bir şey değil naçizene fikrimce. Çünkü kötü her yerde var, pislik her yerde var, hayvan her yerde var. Binaenaleyh yapabileceğimiz şeyi yapmak için kavgada olmalıyız. Gerisi laf-ı güzaftır. Eyvallah olsun.
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.

CUMHURİYET-LAİKLİK-DEVRİM...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 07-09-2019, Saat:10:37 AM, Düzenleyen: çakyamuni.
RE: ALDATILMAK...
Alpi,birseyi elestirdiğim yok!..olanı söylüyorum.Avliye diye bir konu matematikte var mı?Hiç gördün mü?

Cavabın varsa buyur ver.Böyle demogoji yaparak bişeyi çözmüş olmuyorsun.Boş insanların işi bu.

Dini forum ve sitelerde kimse kalmamıs neden?

Bir düşün istersen.

Millet bunları zaten biliyor.Halının altına süpürmekle olmazdı zaten bilgi çağındayız ve bilgi hızla yayılıyor artık.

Ve İnternette baska yerlerde zaten bunları tartısıyorlar,arastırıyorlar,sorguluyorlar sen burda bu konuların tartısılmasına izin vermeyerek birşeyi kurtarmış olmuyorsun.Aksine şüphelendiriyorsun iyce insanları. Onlarda gidip işte o sitelerde tartısıyorlar zaten.Nette bu forumdan baska yere girmiyorsun sanırım.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: ALDATILMAK...
Sorun buradan kaynaklanıyor. Sen gidip İslam'ı internette kimin yazdığını bilmeden, yalan yanlış bilgileri okuyup öğrenmeye kalkarsan ,sonuç bu olur.
Zannedersin ki biz hiç bir şey bilmiyoruz. Sadece İslam düşmanları biliyor.

Aklını başına topla eğer İslam hakkında bir şey öğrenmek istiyorsan onu Kuran ve Sünnetten başka yerde ararsan bulamazsın.
Avl hakkında bir şeyler öğrenmişsin ama yanlış öğrenmişsin.

Eğer samimiysen gidip konu hakkındaki ayeti okuyacaksın, tefsirine bakacaksın, bir İslam Fıkhı kitabı alıp okuyacaksın eğer hala anlamadıysan yada şüphen varsa gidip konu hakkında ilim sahibi birini bulacaksın.

Ama sen ne yapıyorsun konuyu reddeden, inkar eder besbelli karşı olan cahil cüheladan İslam hakkında bilgi ediniyorsun ve konuyu külliyen yanlış ilan ediyorsun.

Maksadın matematikse coğrafya dersinde ne işin var?

Şimdi git bilgiyi araman gereken yerde ara sonra gel kafana takılan ayrıntı varsa sorarsın, sorgularsın.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.


Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: ALDATILMAK...
fikrin namusuna sadık kalarak, düşünceyle savaşarak ve düzeyi, seviyeyi koruyarak beyinler ve kalpler boşalsın gitsin diyorum naçizane güzelinsanlar. beyne zincir vurulmaz, düşünce tutsak olmaz, fikirler beyin göklerinde özgürce uçuşan kuşlar gibidirler.
HER ŞEYİ SORGULA. 
VATAN-AHLAK-ADALET.
DÜŞÜNCEYLE SAVAŞMAK YÜCELTİR.

CUMHURİYET-LAİKLİK-DEVRİM...
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.