Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Aklıma Yanlışlıkla Allah'a Küfürler Geliyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 10 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : selimssayn
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
8
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
19-12-2020, Saat:01:28 PM
Selamün Aleyküm. Ben henüz 13 yaşında küçük bir gencim. Bazı zamanlar ben istemememe rağmen aklıma Allah hakkında kötü düşünceler geliyor. Hatta bazen acaba bunları bilerek mi aklıma getirdim? Ya bunları bilerek düşünüp bilerek içimden söylediysem diye korkuyorum. Oysaki ben böyle şeyler düşünmek istemiyorum. Araştırdım baktım, vesvese imiş. Ancak halen ara sıra, ya ben bunları kendim aklıma getirdiysem, ya vesvese değilse, ya cehennemde sonsuza kadar yanarsam diye çok korkuyorum. İçim içimi yiyor, çok tedirginim, bu kötü düşünce ve korkulardan nasıl kurtulurum? Allah rızası için lütfen yardım edin.
Yönetici
6,216
konular
5,673
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
19-12-2020, Saat:01:55 PM
Aleykümselam.
Benzer şeyler olduğunda
Kelimei şehadet yada salavat getir.

Eşhedü ella ilahe illaallah ve eşhedü enne Muhammeden Rasulullah

Allahümme salli ala seyyidina Muhammed.

Bir hatadan sonra bir iyilik şeytanı def eder.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Yeni Üye
*
8
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
19-12-2020, Saat:01:58 PM
(19-12-2020, Saat:01:55 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Aleykümselam.
Benzer şeyler olduğunda
Kelimei şehadet yada salavat getir.

Eşhedü ella ilahe illaallah ve eşhedü enne Muhammeden Rasulullah

Allahümme salli ala seyyidina Muhammed.

Bir hatadan sonra bir iyilik şeytanı def eder
Ben kafir veya münafık olmadım öyle değil mi? Bu arada kelime-i şehadet ve salavat getireceğim teşekkürler yardımcı olduğunuz için, Allah razı olsun sizden.
Yönetici
6,216
konular
5,673
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
19-12-2020, Saat:02:10 PM
Bir şeyin olması için düşünmeniz yetmez o fiili işlemeniz gerekir.
Gelecekte olabilir mi düşüncesi kendi kendine eziyet olur. Olmamış şeylerden dolayı kendinizi suçlu hissetmeyin.

Değil Münafık yada Kafir, bu gibi şeyler sende olduğu için Müslüman ve imanlı olduğunun en açık delilidir.
Çünkü şeytan münafık yada kafirle uğraşmaz Müslüman ile uğraşır.

Bu gibi düşünceleri def etmenin en etkili yolu önem vermemeye çalışmak yada imanlı olduğundan dolayı onur duymak ve her olduğunda iyi bir şey yapmaktır.

Allah yardımcın olsun.
Kuran okumayı da ihmal etme, Kuran ruhun gıdasıdır.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Yeni Üye
*
8
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
19-12-2020, Saat:02:18 PM
(19-12-2020, Saat:02:10 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Gelecekte olabilir mi düşüncesi kendi kendine eziyet olur. Olmamış şeylerden dolayı kendinizi suçlu hissetmeyin.

Değil Münafık yada Kafir, bu gibi şeyler sende olduğu için Müslüman ve imanlı olduğunun en açık delilidir.

Bu gibi düşünceleri def etmenin en etkili yolu önem vermemeye çalışmak yada imanlı olduğundan dolayı onur duymak ve her olduğunda iyi bir şey yapmaktır.

Allah yardımcın olsun.
Birkaç sorum daha olacak. Benim aklıma Allah hakkında uygunsuz şeyler geldiğinde o düşünceyi kendim bilerek içimden geçirdiğimi düşünüyorum ve korkuyorum. Bu normal mi? Yani benim aklıma gelen ''ya vesvese değil de ben gerçekten kendim içimden geçirdiysem?'' gibi kötü düşünceler benim Müslüman ve imanlı olduğumun delili öyle mi? Ayrıca bu endişelerden kalıcı şekilde kurtulup rahatlamak için ne önerirsiniz? Dediğiniz gibi bol bol Kuran mı okumalıyım? Şu an gusül almam gereken bir durumdayım, gusül alsam faydası olur mu?
قید آزادی
1,024
konular
1,062
REP PUANI
Jul 2016
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
19-12-2020, Saat:02:39 PM
Hepsi vesvese
şeytan sağdan da soldan da yaklaşır
bol bol Kuran oku , okuyamıyorsan dinle inş
tesbihatta iyi gelir
subhanallah ,estağfurullah bunları çekebilirsin
بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Yeni Üye
*
8
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
19-12-2020, Saat:03:00 PM
(19-12-2020, Saat:02:18 PM)selimssayn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(19-12-2020, Saat:02:10 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Allah yardımcın olsun.
Birkaç sorum daha olacak. Benim aklıma Allah hakkında uygunsuz şeyler geldiğinde o düşünceyi kendim bilerek içimden geçirdiğimi düşünüyorum ve korkuyorum. Bu normal mi? Bir insanın haşa Allah'a küfür etmiş sayılması için gerçekten isteyerek mi küfür etmiş olması lazım? İçimden o küfürlerin geçmesini istemiyorum ancak geçtiğinde de sanki haşa bilerek ve isteyerek küfür etmmişim gibi düşünüyorum. Yani benim aklıma gelen ''ya vesvese değil de ben gerçekten bilerek kendi içimden geçirdiysem?'' gibi kötü düşünceler benim Müslüman ve imanlı olduğumun delili öyle mi? Ayrıca bu endişelerden kalıcı şekilde kurtulup rahatlamak için ne önerirsiniz? Dediğiniz gibi bol bol Kuran mı okumalıyım? Şu an gusül almam gereken bir durumdayım, gusül alsam faydası olur mu?
Yeni Üye
*
8
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
19-12-2020, Saat:03:36 PM
(19-12-2020, Saat:02:39 PM)sessizlik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Hepsi vesvese
tesbihatta iyi gelir

Sizden de Allah razı olsun. Ben bir Müslüman olarak haşa Allah hakkında içimden uygunsuz şeyler söylemek istemiyorum ama şeytan bir şekilde içimden söyletiyor. Böyle olunca da kendim bilerek söylemiş gibi hissediyorum ve çok üzülüyorum. Bu günah mıdır? Yoksa vesvese midir? Aklıma gelen ''ya bilerek söylediysem'' gibi endişeler de vesvese yüzünden olur öyle değil mi? Tesbihat yani tesbih çekmek ve Kuran okumak beni içimden istemeden söylediğim uygunsuz şeylerden ve endişelerimden korkularımdan kurtarır mı yani? Çünkü içimde çok büyük bir iç sıkıntısı var. Ayrıca bir sorum daha olacak. Bildiğiniz gibi helada Allah'ı anmak dinimize göre uygun değildir. Ben biraz önce gusül aldım ve gusülü almadan önce niyet edip euzubesmele çekmiştim. Bu günah mıdır? Bütün sorularımı cevaplarsanız çok mutlu olurum.
Yeni Üye
*
8
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
19-12-2020, Saat:06:04 PM

Allah yardımcın olsun.

Ben bir Müslüman olarak haşa Allah hakkında içimden uygunsuz şeyler söylemek istemiyorum ama şeytan bir şekilde içimden söyletiyor. Ben asla haşa Allah hakkında böyle kötü şeyler söylemek istemem ama bir anda aklıma geliyor ve istemesem de içimden o kötü şeyleri söylüyorum. İçimden söylediğim şeyleri her ne kadar dile getirip sesli bir şekilde söylemesem de, sanki bunları bilerek aklıma getirdiğimi düşünüyorum. Böyle olunca da kendim bilerek söylemişim gibi geliyor ve çok korkuyorum. Benim içimdeki bu da mı bir vesvesedir? Aklıma gelen ''ya bilerek söylediysem'' gibi endişeler de vesvese yüzünden mi olur? Çünkü ben ''yoksa ben bilerek mi söyledim?'' korkusuyla yaşamak istemiyorum. Lütfen Allah rızası için yardım edin. Tesbihat yani tesbih çekmek ve Kuran okumak beni içimden istemeden söylediğim uygunsuz şeylerden ve endişelerimden, korkularımdan kurtarır mı yani? Dediğim gibi ben böyle büyük bir sıkıntıyla yaşamak istemiyorum. Ayrıca bir sorum daha olacak. Bildiğiniz gibi helada Allah'ı anmak dinimize göre uygun değildir. Ben biraz önce gusül aldım ve gusülü almadan önce niyet edip euzubesmele çekmiştim. Bu günah mıdır? Bütün sorularımı cevaplarsanız çok mutlu olurum. Lütfen, Allah rızası için yardım edin.
Yeni Üye
*
8
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
19-12-2020, Saat:07:07 PM
(19-12-2020, Saat:02:39 PM)sessizlik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Hepsi vesvese
tesbihatta iyi gelir

Ben bir Müslüman olarak haşa Allah hakkında içimden uygunsuz şeyler söylemek istemiyorum ama şeytan bir şekilde içimden söyletiyor. Ben asla haşa Allah hakkında böyle kötü şeyler söylemek istemem ama bir anda aklıma geliyor ve istemesem de içimden o kötü şeyleri söylüyorum. İçimden söylediğim şeyleri her ne kadar dile getirip sesli bir şekilde söylemesem de, sanki bunları bilerek aklıma getirdiğimi düşünüyorum. Böyle olunca da kendim bilerek söylemişim gibi geliyor ve çok korkuyorum. Benim içimdeki bu da mı bir vesvesedir? Aklıma gelen ''ya bilerek söylediysem'' gibi endişeler de vesvese yüzünden mi olur? Çünkü ben ''yoksa ben bilerek mi söyledim?'' korkusuyla yaşamak istemiyorum. Lütfen Allah rızası için yardım edin. Tesbihat yani tesbih çekmek ve Kuran okumak beni içimden istemeden söylediğim uygunsuz şeylerden ve endişelerimden, korkularımdan kurtarır mı yani? Dediğim gibi ben böyle büyük bir sıkıntıyla yaşamak istemiyorum. Ayrıca bir sorum daha olacak. Bildiğiniz gibi helada Allah'ı anmak dinimize göre uygun değildir. Ben biraz önce gusül aldım ve gusülü almadan önce niyet edip euzubesmele çekmiştim. Bu günah mıdır? Bütün sorularımı cevaplarsanız çok mutlu olurum. Lütfen, Allah rızası için yardım edin.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi