You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Doğan Bebek için Yemek Verilir mi ?

Yeni Üye
Selamın Aleyküm, Hayırlı günler dilerim. Yakın zamanda bebeğimiz doğacak Allahın izniyle. Yeni Doğan bebekler için kurban kesilir ya. Ailemde Çocuk için 10-15 sofralık yemek vermek istiyor. Ancak bu virüs döneminden dolayı ben sıcak bakmıyorum. Yemek köyde verilmesi planlanıyor. Köyde şu ana dek vaka çıkmadı. Ancak ben yinede tedbirli olmak gerekir diye düşünüyorum. Bu konuda ne yapalır ? Dinende böyle bir yemek varmıdır ? verilmesi uygunmudur ?
Benim Hakkımda Ne Düşünüyorsan, ALLAH Sana Aynısının İki Katını Versin...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Cvp: Yeni Doğan Bebek için Yemek Verilir mi ?
aleyküm selam. inşallah hocalarımız cevaplandırır. ben sadece dua edeyim dedim.
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. İslama hizmetkar yapsın. Analı babalı büyütsün.
Yeğenimiz kız mı oğlan mı?
ben işin dini cevaziyetini bilmiyorum ama gelenektir. yemek veya en azından tatlı dağıtılır.
ama dediğiniz gibi; koronavirüs dolayısı ile dikkatli olursak daha iyi olur.
çünkü bizde gelenektir, 40'ı çıkmadan bebek pek kimseye gösterilmez. ayrıca lohusanın kabri açık olur derler Allah korusun.
o yüzden başlarda hele bu pandemi döneminde dikkatli olunursa iyi olur. kendiniz yemek yapıp kapı kapı dağıtabilirsiniz. toplu oturum olmamış olur böylece.
zaten toplu yemek vermek için ayrı sebepleriniz olacaktır ileride. İnşallah Allah nasip etsin, diş çıkması için, ve erkekse sünnet için.. vesaire.
illa ki şükür etmek ve hayırlı işler yapmak için birçok sebebimiz var.
ama yemeği aile büyükleri (dedeler) vermek istiyorsa.. reddetseniz kalpleri kırılır.. bunu da düşünmek gerek.
önlemle yapılabilir.. eşiniz ve çocuğunuzu biraz tecrit ederek en azından..
Kararınız her ne olursa olsun, tekrar Allah analı babalı büyütsün efendim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 01-11-2020, Saat:03:03 PM, Düzenleyen: kodoo.
Yönetici
RE: Cvp: Yeni Doğan Bebek için Yemek Verilir mi ?
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.