You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Aklıma takılan çok soru var

Yeni Üye
Selamınaleyküm ilk öncelikle hayırlı günler. Aklıma takılan çok soru oldu sizinle paylaşmak istedim. İlk öncelikle ben namaz kılmayı çok istiyorum, ama Allah'ı hep kötü durumlarda hatırlıyorum yani her durumda anmıyorum. Kafamda da soru işaretleri oluşuyor zaten kılsam kabul olunmaz, Allah'ı hep kötü günde hatırlıyorum iyi günde anmıyorum şükretmiyorum gibisinden. İkinci olarakta çok fazla mast. yapıyorum yavaş yavaş azalttım ama hep tövbe ediyorum yemin edip ama yine de yapıyorum. Bu durumun bir sakıncası var mı? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
هل أنا حقاً أنا ؟
RE: Aklıma takılan çok soru var
Kabul edecek olan da dilerse etmeyecek olan da Allah subhanehu ve tealadır Günahların en büyüğü Allahın hakkında bir delil indirmediği herhangi bir konuda onun yerine hüküm vermendir
Sana düşen, emri emrolunduğun şekilde yerine getirmeye çalışmaktır. Gerisi seni ilgilendirmez. Diğer konuya gelince böyle bir şeyi yapmamaya yemin etme, Allah'ın yasaklamadığı bir şeyi kendine yasak edip sonra o yasağı delmen aleyhine bir durum. Kendini hayırlı şeylerle meşgul ederek uzak durmaya çalışabilirsin.
Son Düzenleme: 26-06-2022, Saat:12:02 PM, Düzenleyen: kalemşör.
Acemi Üye
RE: Aklıma takılan çok soru var
Hangi durumda olursan ol Allah'a yönel tevbe et, çünkü Allah kulunu affetmekten bıkmaz, bu konuda hadisi şerifler var.
Şeytan seni yaklaştırmamak için vesvese veriyor sadece onu denleme sen her sıkıştığında da genişliğinde de Allah'a sığın.
Harama düşmektense mastürbasyon yapmanda dinen bir sakınca yok, sadece psikolojik olarak çok fazla olmasının olumsuz sonuçlanı olabilir dikkatli ol. Yaşın ve durumun müsait olur olmaz hayırlısıyla evlen inşallah.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.