Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Aklıma Allah Hakkında Çirkin Görüntüler Gelliyor

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 3 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : selimssayn
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Üye
*
8
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-12-2020, Saat:03:33 PM
Henüz 13 yaşında küçük bir gencim. Haşa aklıma Allah hakkında uygunsuz ve küfürlü şeyler geliyor ve bunların görüntü hali aklımda canlanıyor. Allah'ı görmemiş olmamıza rağmen benim aklımda canlanıyor ve o uygunsuz şeylerin görüntü hali geliyor. Ve bu şeyleri kendim düşünmüşüm gibi geliyor bana ancak hiç istemiyorum aşırı rahatsız edici şeyler çünkü. Akla gelmeyecek binbir türlü çirkin görüntü canlanıyor zihnimde ve bu görüntüler Allah ile ilgili aşırı ama aşırı çirkin görüntüler oluyor. Çok rahatsız oluyorum. Kendim bilerek hayal ediyormuşum gibi geliyor. Sonum cehennemlik diye çok korkuyorum. Aklıma gelen şeylerin hükmü nedir? Allah rızası için lütfen yardım edin.
Yönetici
4,953
konular
5,032
REP PUANI
Dec 2011
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
21-12-2020, Saat:03:49 PM
Şu an bu konuyu açman bile o düşündüğün şeylerin zihninde daha da çok yer etmesini sağlar.

İlgi duyduğun faydalı şeylere odaklan, günlük zikirlerin olsun onları oku, kitap oku mesela, film izle, veya gez toz.
Zihnini boş bırakma.

Bir şeyi “düşünmicem, düşünmemem lazım” dediğinde o şeyi düşünmemiş olmuyorsun, mesela ben sana “kırmızı araba düşünme” dediğimde aklına ilk gelen şey kırmızı araba oldu değil mi?
O yüzden konuyu dile getirerek, konunun üzerinde fazla durarak işini zorlaştırma.
Sabret,    Şükret,    Seyret...
Yeni Üye
*
5
konular
10
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2020
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
21-12-2020, Saat:11:23 PM
Benim de aklıma hep kötü şeyler gelirdi senin yaşlarında genç. Nerede bı sapkınlık,nerede bir günah,nerede bir çirkinlik hep tatlı gelirdi. Bundan korunmanın en etkili yolları namaz, oruç ve ayetel kursi. Bunlar şeytanın vesveselerini def eder inşallah.
Hayırlı akşamlar
Yeni Üye
*
2
konular
0
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2019
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
24-12-2020, Saat:02:40 PM
Şeytan seninle uğraşıyor demekki. Bence namaz kılıp kuran dinlemek veya okumak bunları engellemenin en iyi yolu. Şeytan sana yaklaşamaz.
İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi