You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Forumcu
akdeniz
merhaba,

akdeniz bölgesinde bir ildeyim şu aralar. Gelecekte nereye giderim belli değil ama şu zamanlar buradayım. Aslında burda epey uzun zaman geçirdim ve insanını (iyi) tanıyorum. Bunları düşününce bazen üzülüyorum fakat...gerçekten buda doğru mu aceba dedim ..öyle ise akdenize saygı ve sevgi duymalıyım dedim.

gerçekten iki denizin birleştiği yer den kasıt akdeniz mi..? yani o denizlerden biri bu mu?

öyle ise evet ona sevgim de bir hata olmasa gerek ..çünkü büyük peygamberlerden hz. Musa'yı (a.s.) ağırlamış bir mekan burası aslında. Hatta o şaşırtıcı olan Allah dostu salih kul - o  zat ile de orada görüşmüş.

o zaman ...haklımıyım akdenize sevgi duymamda.. yani haklı mıyım , sahil kenarına giderken bir yandan üzülüyorken diğer yandan ona içten derin bir sevgi duymaya?

yani bahsi geçen o iki denizden biri bu mekan mıdır aceba?

konuya ilgi duymuş veya araştırmış arkadasların paylaşımları olursa zevkle okuyacağım.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 26-05-2021, Saat:12:01 AM, Düzenleyen: blue.
Acemi Üye
Cvp: akdeniz
neresi olduğu kesin değil ama Akdenizle Atlas okyanusunun birleştiği yer olduğu (Cebelitarık boğazı) genel kabul gören bir görüş
Bunu ilk beğenen sen ol.
Süper Moderatör
Cvp: akdeniz
Dünyada böyle tatlı su ile tuzlu suyun karışmadığı, aralarında adeta görünmez bir perde olduğu birçok yer olduğunu duymuştum.
Bir tanesini de bir zamanlar pek popüler olan "Kaptan Custo" Atlas okyanusunda keşfetmiş, televizyonlardan göstermişti. 1 metreden az ara ile iki suyun biri tatlı, biri tuzlu idi.

Önemli olan burada Allah'ın kudretini görmek ve Kur'anın haberlerinin hak olduğunun ispatıdır.

Allah'a emanet
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.