Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Afyonkarahisar Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İHL Sosyal Ve Fen Bilimleri Proje

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Dür-i Yekta
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Süper Moderatör
43
konular
94
REP PUANI
Oct 2020
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
24-03-2021, Saat:01:34 PM
Okulumuz 2014-2015 yılında Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak eğitim öğretim hayatına
başlamıştır. İlk iki yılında başka bir binada hizmet veren okulumuz 2016-2017 eğitim öğretim yılından
itibaren şimdiki binasına taşınmıştır. Okulumuz yeni binasına taşındığı yıl itibariyle 174 öğrenci
kapasiteli pansiyonunu da hizmete açmıştır.
İlk mezunlarını 2017-2018 eğitim öğretim yılında veren okulumuz, yeni kayıt öğrencilerini 2018-
2019 eğitim öğretim yılına kadar TEOG puanına göre merkezi yerleştirmeye göre almıştır.
2018-2019 yılında Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak ismini değiştiren
okulumuz Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Proje
okulumuza öğrenci alımlarımız LGS puanlarına göre olmaktadır.
2020 yılı içinde okulumuz bahçesinde uygulama camisi hizmete açılmıştır. 2018 yılı Şubat ayı
içerisinde ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ile Z Kütüphane yapılması için iş birliği sağlanmış 2020
yılında hizmete açılmıştır.
Okulumuz bünyesinde açık futbol sahası, açık voleybol, basketbol sahası ve masa tenisi gibi sosyal
aktivite alanları bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin araştırma yapabilmeleri için donanımlı
bilgisayarlar erişim sağlayabilecekleri şekilde hizmete sunulmuştur. 160 kişi kapasiteli konferans
salonumuz 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır. Fizik, Kimya ve Biyoloji
laboratuvarlarımız da mevcut olup modern bir Kur'an-ı Kerim okuma sınıfı ve etüt çalışma sınıfı
hizmete açılmıştır.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi