Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Abdülhamit hanı anma günü

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 3 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Murataltug
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
11-11-2017, Saat:08:37 AM
İSMAİL KAHRAMAN
ABDULHAMİD'İ ÇOŞKUYLA ANACAĞIZ

Böylesi bir hükümdarın her zaman akıllarda olması gerekir belirten Öncü kişilerimizi doğum ve ölüm yıldönümlerinde anmak doğrudur. Nitekim Milletler büyük şahsiyetlerini doğum günlerinde anmaktadırlar. Doğum günleri şenlik ve neşe günleridir. Bizde bu vesileyle Sultan II. Abdulhamid'i doğumunun 174.'üncü yıldönümünde coşku ve sevinçle anacağız" dedi.

GENÇ NESİLLERE IŞIK TUTACAK
Abdulhamid Han'ın yakın tarihimizin en zor dönemlerinde devlet başkanlığı görevini yaptı “Yapmış olduğumuz sempozyumda Sultan Abdulhamid ve dönemini çeşitli yönleriyle ele alacağız. Umarım tarihimize katkı sağlayıp ışık tutar ve genç nesillere tarih şuuru verme noktasında mütevazi bir girişim olur"
Onu iyi anlamalıyız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sultan 2. Abdülhamid Dönemi Uluslararası Sempozyumu"nun açılışına, mesaj gönderdi.

Dünya siyasetinde tkırılmaların yaşandığı bir dönemde, 33 sene boyunca Osmanlı Devleti'nin padişahlığını yapan Sultan Abdülhamid tartışmaların odağında yer almıştır. belli kesimler tarafından Sultan Abdülhamid,karalama kampanyalarının, haksız ve asılsız ithamların, iftiraların muhatabı olmuştur."
GELECEK NESİLLER TANIMALI

2. Abdülhamid, reformcu, dirayetli ve çok yönlü kişiliğiyle günümüzdeki birçok müessesenin temellerini atmıştır. Siyaset felsefesini, 'Basiret, emniyetin babasıdır. Evvela basiret sonra da emniyet gereklidir.' şeklinde özetleyen parçalanmak üzere olan Osmanlı Devleti'ni 33 yıl boyunca bir arada tutan Abdülhamid Han, her açıdan önemli bir şahsiyettir.

Bize düşen, hiçbir komplekse kapılmadan, ön yargılardan arınarak 2. Abdülhamid Han dönemini iyi anlamak, gerekli dersleri çıkararak, gelecek nesillere tanıtmaktır. Sultan 2. Abdülhamid ve Osmanlı tarihinde ilmi ve akademik çalışmaların arttığını memnuniyetle müşahede ediyorum."

Kimse unutturamaz Derin Tarin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Tarihçi Yazar Mustafa Armağan doğum gününde kudretli sultanı anlattı.

Sultan 2. Abdülhamid döneminde yaşananlarla bugün yaşananlar arasındaki benzer Cumhurbaşkanımız da yedi düvel ile mücadele etti
RAHATSIZ OLDULAR 2. Abdülhamid'in tarihi bir şahsiyet TBMM Sultan Abdülhamid'i Anma Sempozyumu, düzenleyenlere çok teşekkür ediyorum.

böyle bir anma programı bazı çevreleri rahatsız etti.bu Sultan Abdülhamid'in bu millet için önemli bir şahsiyet olduğunu değiştirmez. Bu millete kimse Sultan Abdülhamid'i unutturamaz"
Dedemize sahip çıkacağız
Çevrimdışı
Profesör
*
38,989
mesajlar
2,620
konular
26,563
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#2
12-11-2017, Saat:07:29 PM
evet, sahip çıkmalıyız. teşekkür ederiz Murataltug
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Çevrimdışı
Profesör
*
38,989
mesajlar
2,620
konular
26,563
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#3
12-11-2017, Saat:07:44 PM
müsadenizle gülücük bende bir katkıda bulunmak isterim.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Çevrimdışı
General
*
3,005
mesajlar
108
konular
116
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#4
13-11-2017, Saat:05:47 PM
Ablacım çok sağolasın bizim tarihimize sahip çıkmamız lazım müslüman olarak bizlere küfür etmek yakışmaz saygı ve sevgi gerekir tarih iyisiyle kötüsüyle hepimizin atatürk te bizim sultan mehmette bizim abdulhamitte bizim istiklal mahkemeleride bizim laiklik şeriat cumhuriyet hepsi bizim biz hep beraber türküyeyiz


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi