Forum Gündemi:

Konu Başlığı : 10 Yaş Üstü Çocuklar İçin Okuma Kitabı Tavsiyeleri

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 11 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Mavi Bulut
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"İslami ve islama ters olmayan"
*
15
konular
38
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2021
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-03-2021, Saat:09:51 AM
Es selamu aleykum.

10 yaş üstü çocuklar için uygun ve İslamiyet'e ters düşmeyen (içinde sihir, aşk ve çeşitli haramların bulunmadığı; çirkin görseller içermeyen; hayvan, bitki veya cansızların konuşturulmadığı; kısaca gerçek hayata uygun) kitap tavsiyelerinizi paylaşabilir misiniz?

Öncelikli istediklerimiz:

Ünlü bilim insanlarının hayatları,
Değerler eğitimi,
Çeşitli maceraların konu alındığı vb türler...

(Yabancı dilden çeviri olanlarda, çevirisinin kaliteli olduğunu bildiğiniz yayınevleri varsa, bu bilgiyle paylaşırsanız ekstra makbule geçer)

Diyanet'in çizgisinde olmak kaydıyla İslam temalı kitaplar da olabilir ancak okuldan okumamız istenen kitap türleri öncelikli olarak yukarıdakilerdir.
Bir Hadis: “İçinizden en çok sevdiklerim ve Kıyamet gününde bana en yakın olanlarınız, ahlâkça en güzel olanlarınızdır.” (Tirmizî, Birr, 71)
قید آزادی
1,022
konular
1,062
REP PUANI
Jul 2016
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-03-2021, Saat:09:59 AM
Nehir Aydın Gökduman tavsiye ederim
Ünlülerle bir gün serisi var onu da tavsiye ederim
Bir de Hatice Kübra Tongar 'ın Allahım Ben Geldim kitabı var
Bize de dua edersiniz inş bu vesileyle =)
بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّ
*
15
konular
38
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2021
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-03-2021, Saat:10:14 AM
(25-03-2021, Saat:09:59 AM)sessizlik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Nehir Aydın Gökduman tavsiye ederim
Ünlülerle bir gün serisi var onu da tavsiye ederim
Bir de Hatice Kübra Tongar 'ın Allahım Ben Geldim kitabı var
Bize de dua edersiniz inş bu vesileyle =)

Hemen cevap gelmesine çok sevindim; Allah razı olsun :)

Başka önerisi olanlar varsa onlar da ekleyebilirler; hem sıradaki kitapları dert etmeyiz, hem de bizim gibi velilere rehber niteliğinde kocaman bir arşiv olur bu konu inşaAllah.
Bir Hadis: “İçinizden en çok sevdiklerim ve Kıyamet gününde bana en yakın olanlarınız, ahlâkça en güzel olanlarınızdır.” (Tirmizî, Birr, 71)
قید آزادی
1,022
konular
1,062
REP PUANI
Jul 2016
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-03-2021, Saat:10:30 AM
Whatpad mıydı yazılış yanlış olabilir
Online okumayı yasakladık biz
Dokunmak lazım, koklamak lazım kitabı
Yabancı olarak ,şeker portakalı var aslında büyüklerde okumalı
Bir de küçük prens var ,onu da büyüklerde okumalı
Zaten hepimizin içinde büyümeyen tatlı bir çocuk var
Onu da beslemeliyiz =)
Yönetici
6,216
konular
5,673
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-03-2021, Saat:10:30 AM
1- Hepimus İnsanus - Mine Sota (Mine sota komedi türünde yazıyor. İslami değil ama aykırı da değil)
2- Artık Gülsem de Gam Yemem - Mine sota (Gerçekten çok komik, Büyükler de okuyabilir. Ben ilk kez otobüste giderken okudum, ansızın kahkaha atabilirsiniz Dikkat!)
3- Bulmaca seviyorsa İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
  Bunların daha küçük ve büyük yaşlar için olanları da var.
4- Bisiklet - İbrahim Dağılma ( İlk hikayeyi kesinlikle okumayın kitaptan soğutacak türde. Tüm hikayeler Müslüman çocuklara rehber niteliğinde)
5-  Ben Dünyanın En Akıllı Çocuğuyum 1-2-3 Erdal Demirkıran (Kişisel gelişim ve öz güven kategorisinde diyebilirim ama yaş olarak belki 13 ü geçtikten sonra okusa daha iyi olur.)
6- Dahiler ve Çılgın Yöntemleri- Nefise Atçakarlar(Bu yazarın diğer kitaparını da öneririm)

Bu kadar yeter bence.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
*
15
konular
38
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2021
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-03-2021, Saat:10:37 AM
(25-03-2021, Saat:10:30 AM)sessizlik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Whatpad mıydı yazılış yanlış olabilir
Online okumayı yasakladık biz
Dokunmak lazım, koklamak lazım kitabı
Yabancı olarak ,şeker portakalı var aslında büyüklerde okumalı
Bir de küçük prens var ,onu da büyüklerde okumalı
Zaten hepimizin içinde büyümeyen tatlı bir çocuk var
Onu da beslemeliyiz =)

Kesinlikle haklısınız; içimizdeki çocuğu besliyor olsaydık hayata bakışımız hep aydınlık olurdu inşaAllah, çocuklar gibi :)

(25-03-2021, Saat:10:30 AM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
1- Hepimus İnsanus - Mine Sota (Mine sota komedi türünde yazıyor. İslami değil ama aykırı da değil)
2- Artık Gülsem de Gam Yemem - Mine sota (Gerçekten çok komik, Büyükler de okuyabilir. Ben ilk kez otobüste giderken okudum, ansızın kahkaha atabilirsiniz Dikkat!)
3- Bulmaca seviyorsa İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
  Bunların daha küçük ve büyük yaşlar için olanları da var.
4- Bisiklet - İbrahim Dağılma ( İlk hikayeyi kesinlikle okumayın kitaptan soğutacak türde. Tüm hikayeler Müslüman çocuklara rehber niteliğinde)
5-  Ben Dünyanın En Akıllı Çocuğuyum 1-2-3 Erdal Demirkıran (Kişisel gelişim ve öz güven kategorisinde diyebilirim ama yaş olarak belki 13 ü geçtikten sonra okusa daha iyi olur.)
6- Dahiler ve Çılgın Yöntemleri- Nefise Atçakarlar(Bu yazarın diğer kitaparını da öneririm)

Bu kadar yeter bence.
Uzun bir süre yeter görünüyor evet, parantez içi yorumlarınız için ayrıca teşekkür ediyorum :)
قید آزادی
1,022
konular
1,062
REP PUANI
Jul 2016
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-03-2021, Saat:11:04 AM
Pandemiden kutuphaneye gidemiyoruz
Keşke değiş tokuş yapabilecegimiz bi aile olsa =)
Ya da sponsor bulmak lazım =))
Alpi nın kitapları okumadık biz
Alalım inş
Allah razı olsun
Yönetici
6,216
konular
5,673
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-03-2021, Saat:11:36 AM
Kadın oğlunu çikolata alması için bakkala gönderiyor.
Çocuk derdini anlatamayacak kadar küçük, annesinin istediği şeyi söyleyemiyor, durumu sezen anne
Sokağın karşısındaki pencereden bağırıyor bakkala: "Ahmet efendi Albeni, Albeni". Big Grin
Mine Sota'dan
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
*
15
konular
38
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2021
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
25-03-2021, Saat:11:46 AM
(25-03-2021, Saat:11:36 AM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Kadın oğlunu çikolata alması için bakkala gönderiyor.
Çocuk derdini anlatamayacak kadar küçük, annesinin istediği şeyi söyleyemiyor, durumu sezen anne
Sokağın karşısındaki pencereden bağırıyor bakkala: "Ahmet efendi Albeni, Albeni". :d
Mine Sota'dan
Trajikomik bir durum olmuş :/
(25-03-2021, Saat:11:04 AM)sessizlik Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Pandemiden kutuphaneye gidemiyoruz
Keşke değiş tokuş yapabilecegimiz bi aile olsa =)
Ya da sponsor bulmak lazım =))
Alpi nın kitapları okumadık biz
Alalım inş
Allah razı olsun
İkinci el uygulamalardan faydalanıyoruz biz de çoğunlukla, az da olsa maddi yükü hafifletiyor. Dediğiniz gibi değiş tokuş olsa süper ötesi olurdu :)
Yönetici
6,216
konular
5,673
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
25-03-2021, Saat:11:48 AM
Bunu nasıl unuttum.

365 Günde Sevgili Peygamberim - Nurdan Damla (Nurdan Damla'nın bütün kitaplarını öneririm)
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi