You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Rezil bir Ayrilik Hikayesi

Yeni Üye
Hayirli cumalar,
beni aylardir rahat birakmayan bazi sorular var kafamda insallah yardimci olabilirsiniz.
ben bundan 8 ay önce sözlendim.Sözlendigim kiz o ana kadar cok iyidi, fakat sözden sonra degismeye basladi. Telefonunu benden saklar oldu, yalan söylemeye basladi ama sevdigim icin ve elle tutulur biseyim olmadigi icin ayrilmadim. Nisanlandik ve nisandan 3 gün sonra onun sanal alemdeki profilinde iki erkek profili gördüm ve ona sordum bunlar kim diye. Cevap olarak sirf arkadas dedi ve onlari dügünümüze davet edecegini demisti, oysaki kendisi bana erkekle kiz arasinda arkadaslik olmaz demisti. Bu saarden sonra kafam iyice karismisti fakat ailem bi delilim olmadigi icin devam etmemi tavsiye etmisti. Bende ailemi dinleyip devam karari aldim, fakat bu erkekleri profilinden silme ve onlardan birdaha birsey duymamak sartiyla. Aradan iki ay gecti ve eski nisanlimin güvensiz hareketleri beni agir bir piskolojik bunalima soktu. En son bayramda bana bu erkekleri yine listesine ekliyebilirmi sorusu bana ayrilik karari vermeme sebep oldu. Ne dediysem hangi yolu denediysem hep üste ciktigi icin ve bu konuda hic taviz vermedigi icin artik devam edemezdim. Bir hafta sonra annesi benim annemi aradi ve benim baska kizlarla edepsizlikler yaptigimi gibi iftiralarda bulundu ve ben anladimki bu kiz annesine dogrulari anlatmadigini ve ona gercekleri anlattim. Annesi sok olduktan sonra benden özür dileyip kizi bize yollayip duruma aciklik getircegine söz verdi. Gelcekleri gün abisi yoldan yanlisikla beni aradi ve o mevzuyu konusuyorlardi. Kizkardesine kiziyordu senin baska erkeklerle ne isin var diye, onun verdigi cevapi duyamadim ama abisinin tepkisi "onu sakin orda söyleme" idi. Telefonda dinledigimi herhalde fark ettiler ve o gün gelmediler. Zaten agir bir bunalimdaydim ve abisinin o lafi iyice beni deli etti. Icimdeki öfke ve kin bana bir hata yaptirdi. Sanal alemden olaylari bire bir yazip yayinladim fakat sikayet üzere bir kac dakka sonra silindi. Bunun üzerine eski nisanlim polise sikayet etti beni ve üstüne ben onu öldürmek istedigimi ekledi. Aldiris etmedim ve iki hafta sonra en iyi arkadasi beni yine iftira atarak yalan bir ifadeyle baska bisey icin mahkemeye verdi. Ve sonra ögrendim ki bu eklemek ve dügüne cagirmak istedigi kisiler eski sevgilisin kuzenleriymis ve su an o eski sevgilisyle beraber hemde aradan hic bir zaman gecmeden.

Bana rahat vermeyen sorular bu:
Benim yaptigim hata, yane onu rezil etmeye calismam onun bu konuyla günahlarini siliyormu? Ilahi adalet yerini bulacakmi?

Ayrildigim gün onunla helallestik fakat o zaman daha gercekleri bilmiyordum, helallesmemiz gecerlimidir?

Kirilan gururum ve onurum yüzünden icimde cok kin birikti ve beddua eder oldum, bu günahmidir yoksa hakkimmidir?

Bana yardimci olabilirseniz cok minnetdar olurum

hayirli cumalar dostlar
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: Rezil bir Ayrilik Hikayesi
İslâm, Müslümanların kendileri ve diğer Müslümanlar aleyhinde beddua etmelerini yasaklamıştır. Peygamber Efendimiz (a.s.m.):

“Kendinize beddua etmeyiniz; çocuklarınıza beddua etmeyiniz; mallarınıza da beddua etmeyiniz. Dileklerin kabul edildiği zamana denk gelir de Allah bedduanızı kabul ediverir.” (Müslim, Zühd 74; Ebû Dâvûd, Vitir 27)
buyurmuştur. Peygamber Efendimiz (a.s.m) beddua etmekten kaçınırdı. Kendisinin lânet eden değil, aksine rahmet peygamberi olduğunu söylerdi. (Müslim, Birr 87)

Mekke döneminde İslâmî tebliğ etmek üzere Tâif'e gittiğinde, orada kötü bir davranışla karşı karşıya kalmış; dönüşte taş yağmuruna tutulmuş, mübarek ayakları kanlar içerisinde kalmıştı. O sırada Allah tarafından kendisine "onlar aleyhinde yapacağı bedduanın kabul edileceği, dilerse onları helâk edeceği" bildirilmiş, fakat Peygamber Efendimiz (asm) "Hayır, belki bunların sulbünden sana ibadet edecek çocuklar doğar, yâ Rabb." demişti. Uhud'da dişini kıran, yüzünü yaralayan düşmanları için:

"Allah'ım! Kavmimi hidayete erdir, çünkü onlar yaptıklarını bilmiyorlar." (Tecrîd-i Sarih Tercümesi, IV, 314)

diye dua etmiştir. Bütün çalışmalara rağmen İslâmiyeti kabul etmeyen Devs kabilesine beddua etmesi istenince:

"Yâ Rabbi! Devs kabilesine hidayet eyle de onları bizim saflarımıza kat." diye dua etmişti. (Tecrîd-i Sarih Tercümesi, VIII, 344)

Bununla beraber, Peygamber Efendimiz (a.s.m)'in zaman zaman Allah düşmanlarına beddua ettiği de olmuştur. Bi'r-i Mâûne'de yetmiş İslâm davetçisini şehît eden Kilab kabîlesine Resulullah (a.s.m) bir ay süre ile beddua ve lânet etmişti. Kâbe'de namaz kılarken kendisiyle alay eden müşriklere de beddua etmiş, Bedir muharebesinde yere serildiklerini gözleriyle görmüştü. (Tecrîd-i Sarih Tercümesi, X; 43-45) Hendek muharebesinde Medine önlerinde toplanan düşmanın perişan olup dağılmaları için dua etmiş, bunun üzerine geceleyin ansızın doğudan kopan fırtına düşmanın altını üstüne çevirmişti. (Tecrîd-i Sarih Tercümesi, VIII, 342-343)

Bütün bunlardan sonra diyebiliriz ki Müslüman, günahkâr da olsalar, Müslümanlara beddua etmekten sakınmalıdır.

Bu dünyada zulmeden kişi cezasız kalmayacaktır. Bu dünyada zulmünün cezasını göreceği gibi ahirette de elim bir azapla cezalandırılacaktır. Burada mazluma düşen güzel bir şekilde sabretmektir.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
RE: Rezil bir Ayrilik Hikayesi
Ben malesef sabredemedim kinime yenik düstüm ve onu kendimce cezalandirmaya calistim (ne kadar etkisiz olduysada) bu ona isledigi günahlar icin yeterli ceza sayilirmi yoksa allahin adaleti mazlum ne yapsada aynimi kalacak?
Peki gercekleri bilmedigim zamanda helallestim onunla o gecerlimidir?
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.