You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Şafii de saç spreyi..

Şafii de saç spreyi..

Yeni Üye
Şafii de saç spreyi..
Selamun aleyküm. Yaşım 17. Ben Manisa doğumluyum ancak annem babam Muş doğumlu ve hâliyle şafii mezhebindeniz. Namaza 11 yaşında başladım ve o yaştan itibaren hep şafii mezhebine göre öğrendim bir çok şeyi. Mezhep nedir bilmiyordum önceden, sonradan 14-15 yaşlarımda öğrendim. Çevrem Hanefi mezhepli insanlarla dolu. Yalnızca ailemiz tamamen şafii. Bu bilgilerden sonra sormak istediğim soruya gelelim; gencim, saçıma özen gösteriyorum ve saçlarımı seviyorum. Saçlarıma sprey sıkmak istiyorum ve bazende sıkıyorum kullanıyorum ancak araştırdım ki şafii mezhebinde içerisinde alkol bulunduğu için saç spreyi uygun görülmüyor, namaza engel oluyor deniliyor. Bi kısım yerler ise Şafii mezhebine göre; "Esans, parfüm ve benzeri şeyleri kullanıma elverişli hale getirebilmek amacıyla bunlara katılan az miktardaki katkı maddeleri, necis olsalar bile görmezden gelinebilecek ve affedilecek necasetlerden sayılmıştır." diyor. Ben bu saç spreyini kullanmak istiyorum ama namaza engel oluyor mu birde size danışmak istedim.
Cevabınızı bekliyorum, Allah razı olsun...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
RE: Şafii de saç spreyi..
konuya vakıf olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
Caiz midir değil midir bilemiyorum ama ne gerek var saç spreyine boş iş.
Deliye her gün  bayram...
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
konu ile alakalı değil ama..
aklıma çocukluğum geldi...limonla saç yapardık..
limonata kafalar gülücük

bu konuyu yakın çevrende bilen abilerine sor istersen...
bilgisizliğimizle yanlış yönlendirme yapmayalım..
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!
Bunu ilk beğenen sen ol.
Acemi Üye
İçinde alkol varsa Şafii mezhebine göre böyle namaz kilmak caiz değil diye biliyorum.Tabi bir de necaset olan birşey varsa.Ama için de necaset olan birşeyi de kimse alıp saçına sürmez zaten ya da üretmini yapmazlar herhalde.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
@Beyda bu ne hız ilk mesajında fetva vermeye başlamışsın.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.