You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yasaklı Sitelere Giriş ! (youtube vb.)

Uzman
Yasaklanmış olan Youtube Video sitesine girmenin yolu YouTube DNS Ayarları‘dır Youtube sitesine girebilmeniz için aşağıdaki resimli DNS ayarlarını sırası ile bulabilirsiniz.

Windows 7 işletim sistemi üzerinde DNS Ayarları değiştirmeyi adım adım resimli anlatıyorum.

- Bilgisayarımızın sağ alt köşesindeki simgelerden internet sağlayıcınızın ekran şeklinde olana sağ tıklayalım.

[Resim: Windows-7-DNS-De%C4%9Fi%C5%9Ftirme-1.png]

- Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç‘a basalım.

[Resim: Windows-7-DNS-De%C4%9Fi%C5%9Ftirme-1.jpg]

- Sarı alanda işaretlendiği gibi açılan pencerede Yerel ağ bağlantısı‘na tıklayalım.

[Resim: Windows-7-DNS-De%C4%9Fi%C5%9Ftirme-2.jpg]

- Açılan yerel ağ bağlantısı penceresinden Özellikler‘e tıklıyalım.

[Resim: Windows-7-DNS-De%C4%9Fi%C5%9Ftirme-3.jpg]

- Açılan pencerede İnternet protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)‘ü seçiyoruz ve Özellikler‘e basıyoruz.

[Resim: Windows-7-DNS-De%C4%9Fi%C5%9Ftirme-4.jpg]

- Son olarak burada Aşağıdaki sunucu DNS adreslerini kullan‘ı aktif hale getiriyoruz ve DNS adresimizi giriyoruz. Resimli anlatımda Google DNS ayarlarını görmektesiniz. Bu ayardan sonra artık engelli sitelere ve diğer sitelere problemsiz erişebilirsiniz. Google DNS adresi günümüzde çok hızlı ve en popüler olanıdır.
Düşlerinden vurulurken çocuklar, hangi yaşamaktan bahseder ki masallar ...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Uzman
RE: Yasaklı Sitelere Giriş ! (youtube vb.)
güncel
Düşlerinden vurulurken çocuklar, hangi yaşamaktan bahseder ki masallar ...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
Bunları yapınca virüs kapıyor tel de pc de
Yasak kalkarsa bakarız; )
"Ey Sevgili!..
Bir geceliğine değiş tokuş etseydik yüreğimizi,
Taşıyabilir miydin acaba bendeki seni!..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu
bence devlet tarafindan yasaklanmis seylerden uzak durmak gerek, devlete destek cikma adina, youtubeninde sonucta rakipleri var...
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Hani bi söz vardır YASAKLAR ÇİĞNENMEK İÇİN VARDIR! diye... Bence bu söz bi palavradan ibaret. Yasaklar doğruyla-yanlışı ayırmamız için vardır. Ve insanoğluna yasak olan şeyler hep cazip gelmiştir. Bakın misal kumar-içki haram, ama yapan çok gülücük Namaz-zekat helal, ama yapan yok :D Bizler müslümanız doğru ama sadece kimlikte! (İstisnalar Kaideyi Bozmaz... Şu anki Müslümanların gerçek islamdan haberleri yok! Bu müslümanım diyenlerden biriside kendi nefsim!... Sizleri suçlamıyorum hendi nefsimi doğru yola çekmeye çalışıyorum... Yanlış anlamayın...)
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
yasaklanmışsa zararlı birşeydir ..neden bakmak için uğraşalım kigülücük
Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah'ım!
Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah'ım!
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.