You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Yeni Üye
siyasal otorite
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Ben siyaset öğrencisiyim. okulda bi münazara yapıcaz ve bende tartısmacı olarak görevliyim. anarşizme karşı muhafazakarlığı savunuyorum. Sorum şu 'siyasal otoriteye neden itaat etmek zorundayız?' yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler. gülücük
Bunu ilk beğenen sen ol.
.
RE: siyasal otorite
Siyasal otoriteye itaat etmek zorunda mıyız? "Neden"den ziyade Öncelikle bunun açıklığa kavuşması şart.. Ya da siyasal otoriteye hangi durumlarda itaat edilir? Yaşam kalitem belli bir seviyeye ulaştırılmış ise, düşüncelerim, inançlarım, değerlerimin mevcut otorite için bir önemi var ise, sorumluluklarımın bilincinde, özgür bir birey isem, toplumun bir takım değer yargıları koruma altındaysa itaat kaçınılmazdır.. aksi halde bir takım mücadeleyi bende şart görürüm..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 29-10-2013, Saat:02:10 PM, Düzenleyen: Mihman.
.
Rica ederim.. Umarım üniversitede taş yağmuruna tutulmazsınız gülücük zira pek bir tahammülsüzler bu gibi konularda.. Sonra face'te isimlerinin başına anarşist falan yazmaya başlarlar gülücük
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 29-10-2013, Saat:03:14 PM, Düzenleyen: Mihman.
Ruhumuz Yeter...
nasil yasarsaniz oyle yonetilirsiniz diye buyurmus allah
&& Ağlamak istiyorsanız sakın yapmayın. Çünkü bir yerlerde sadece sizin bir gülüşünüz için, Yaşayan birileri mutlaka vardır !!! &&
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 29-10-2013, Saat:03:38 PM, Düzenleyen: vip.
General
öncelikle muhafazakarlığı savunan birisi değilim ben ama şöyle diyebilirsiniz:
insanlık gerekli erdem seviyesine ulaşasıya kadar boyun eğdirecek bir devlet otoritesi gereklidir. insanlığın tamamı da o seviyede olmadığından tek bir adaletsizliğe karşı bile doğru bir devlet yapısı şarttır.
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.