You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

zahiri mezhebi ve içindeki safsatalar

zahiri mezhebi ve içindeki safsatalar

Kıdemli Üye
RE: zahiri mezhebi ve içindeki safsatalar
Sana taş attılar, sen gülümsedin,
Dervişin bir çiçek attı, inledin,
Bağrımı delmeye taş yetmez, dedin,
Halden anlayanın bir gülü yeter..

Tatlıydı akrebin sana kıskacı,
Acıya acıda buldun ilacı;
Diyordun, geldikçe üstüste acı:
Bir azap isterim bundan da beter.

Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 21-02-2014, Saat:01:27 AM, Düzenleyen: hallac-ı mansur.
Profesör
Kalemşör, domuz derisinin helal olmasını da zahiri Mezhebinin hükümlerinden cikardiysan hemen terk et o mezhebi

Ne günlere kaldık ta Rabbi
"Ey Sevgili!..
Bir geceliğine değiş tokuş etseydik yüreğimizi,
Taşıyabilir miydin acaba bendeki seni!..
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Sizi rahatsız etmeye geldim!
Bunu ilk beğenen sen ol.
هل أنا حقاً أنا ؟
zahiri mezhebi şahısların görüşlerini taklit etmeyi haram görür hakeza şafii, malik ve ebu hanife de öyle. o yüzden ben din ile ilgili bir meseleyi sadece mezhepte var diye kabul edecek birisi değilim. yukarıda söylediğin konu daha önce konuşuldu bu konuda delillerimi zikrettim aksine delil diye getirilen şeylerin ilintisiz olduğunu açıkladım.
hepsi bir kenara benim ibn hazmın bu görüşünden dolayı( ki onun görüşü değildir, muhkem ve umum ifade eden nasslarda vardır) zahiri mezhebini terk etmem gerekiyorsa seninde, ebu hanifen sonraki büyük imamlardan sayılan imameyn'in en muteberi ebu yusuf da bu görüşte olduğu için hanefi mezhebini terk etmen gerekir. aynı mantaliteden bakarsan böyle olması gerekir.
şunu da ekleyim zahirilik mezhepten ziyade bir menhecdir. delile tabi olmayı söyler.
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır.(Şehid İnşaAllah Malcolm x-Malik El Şahbaz)

Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 21-02-2014, Saat:07:16 PM, Düzenleyen: karadamlalar.
General

Bunu ilk beğenen sen ol.
General
AKLI YETEN GÖRDÜGÜNE İNANIR
YÜREGİ YETEN GÖRMEDİGİNE

Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 21-02-2014, Saat:07:31 PM, Düzenleyen: Z4F3R_.
General

Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.