Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Yürek dayanmaz...Haline şükret dinini öğren...

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 2 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Abdulhamithan
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Forumcu
*
339
mesajlar
62
konular
50
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#1
Icon9  24-12-2018, Saat:10:09 AM
Urumçi’de çocuklara Kuran dersi verdiği gerekçesiyle akıl almaz işkencelere maruz kalan Rukiye Parhat adlı Uygurlu Kur’an hocasının işgalci Çin Cezaevlerinde yaşadıkları ise akıl sınırlarını zorlayacak şekilde.
NisaButikAdana

Urumçi’de çocuklara Kuran dersi verdiği gerekçesiyle akıl almaz işkencelere maruz kalan Rukiye Parhat adlı Uygurlu Kur’an hocasının işgalci Çin Cezaevlerinde yaşadıkları ise akıl sınırlarını zorlayacak şekilde:

“Çin cezaevindeki olaylar

Selamün aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuh.

Benim adım Rukiye Parhat, Doğu Türkistanlıyım. Mütedeyyin bir ailenin çocuğu olduğum için, babam vesilesi ile 16 yaşımda Kuran hafızı olma şerefine nail olmuştum. Bundan sonra çocuk okutma vazifesini ele aldım. Günlerden birinde Urumci’de 9 ve 14 yaşları arası çocuklara Kuran dersleri veriyorken gece yarısı Çin polisi beni ve 16 öğrencimi yakalayıp cezaevine hapsettiler.

Bodrum katta ilk üç gün aç-susuz bıraktıktan sonra sorgulama faslına başlandı. Gece gündüz devamlı sorgulamalar yapıldı. 9 ,12,14 yaş arası çocuklara köpekleri saldılar. Köpekler, çocukların bedenini parçalarken 4 erkek 2 kız çocuğundan 2’si korku ve acıdan öldüler. Ölen çocukların cesedini tekmeleyip, tükürerek ve ayaklarından tutup sürükleyerek alay ettiler, sonra da siyah çuvala koyarak götürdüler.

Ondan sonra işkence ve sorgulamaya devam ettiler. Gece uyumaya izin verilmiyor sorgulamalardan sonra saat ikiden itibaren elektrik vererek işkence yapıyorlardı. Daha sonra köpekleri saldırtıp, sopalarla döverek tırnaklarımızı çektiler.

Vücudumuzda sigara söndürdüler. Elimizi duvara çivilemenin yanı sıra başka işkencelere de maruz kaldık. Dinimize bağlı olduğumuzu fark edince büyük ve küçük, erkek veya kız çocuğu ayrım yapılmadan şiddetli bir işkenceyle karşı karşıya kaldık.

Tam olarak hatırlayamıyorum birkaç erkek çocuğu tecavüz edilme ve işkenceye maruz kalma sebebiyle hayatını kaybettiler. Buna rağmen gözümüzün önünde onların cesetlerini tekmeleyip tükürerek , siyah çuvala koyup götürmüşlerdi.

Bizim dediklerimizi yapacaksınız aksi halde durumunuz daha kötü olacak diye hep tehdit ettiler.

Bizim suçumuz ne? Sadece namaz kılmak ve Kuran okumak mı?

Daha sonra beşimize yine köpeklere saldırttılar. Allah'tan üç kere ısırdıktan sonra köpekler durdu. Polis bu defa köpekleri dövmeye başladı.

Sonra beni ve 13-15 yaş arasındaki kız çocuğunu ayrı bir koğuşa aldılar.

Hayatımın en zor anlarıydı o gün. Zavallı çocuk kendisine yapılan işkence izlerini gösterdi (göğsünün tam yarısı kesilmiş) ve tecavüze uğradığından bahsetti. O zavallı kızcağızın başına ne geldiğini doğrusu anlatamam. Nedeni akıl almaz şiddete uğramış olmasıdır.

Daha sonra da bütün tehditlere rağmen boyun eğmedik. O akıl almaz dehşetler, siyah çuvalla götürülen cesetler, elektrikle yapılan işkenceler ve çeşitleri devam etti. Allah’ın mucizesini ve yardımını gördük. Köpekler artık ısırmıyordu, saldırmıyordu.

Sonra beni bir su koğuşuna koydular, her gün dört beş saat boyunca ayakta durmak zorundaydım. O koğuşta beni 6 ay tuttular. Buna rağmen Çin zalimleri bana elektrikle işkence ederek de hedeflerine ulaşamadı.

Toplam bana verilen ceza süresi 9 seneydi ama ciddi bir hastalık nedeniyle dört yıl geçtikten sonra beni kullanamayacakları ve öleceğimi düşünerek aileme mektup gönderdiler. Mektupta aileme 70 bin yuan ( 10bin $) karşılığında benim serbest bırakılacağımı yazmışlar. Babaannem para toplayarak beni oradan kurtardıktan sonra hastanede tedavi gördüm.

O sürelerde annem ve babamı öldürdüler. Üç kardeşim vurularak ölmüştü.

Hastaneden taburcu edildikten sonra 100 bin yuan (14bin $) ödeyerek pasaport aldım ve Türkiye’ye geldim.”
﴾nisa 115﴿
Yolun doğrusu kendine apaçık belli olduktan sonra Resûlullah’a karşı çıkan ve müminlerin yolundan başkasını izleyen kimseyi saptığı yönde bırakırız ve onu cehenneme atarız. Orası varılacak ne kötü bir yerdir!
Çevrimdışı
General
*
3,089
mesajlar
182
konular
2,593
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2013
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#2
24-12-2018, Saat:10:18 PM
Allah razı olsun kardeşim,Allah yardımcıları olsun inşallah

biz de şurda 2 rekat namaz kılmaya üşenelim

en ufak birşey de halimize isyan edip duralım

şu orta halli müslümanlık imtihanında dahi gereğini yerine getiremeyenler olarak

bu insanların iman sınavını geçmeye biz güç yetirebilir miydik acaba

evlerimizin önlerindeki bahçelerden dahi şu gülleri koklamaya üşeniyoruz

lakin öyle mümin insanlar da var ki hapishaneler dahi o gül kokusuna erişmelerini engeleyemiyor

ne diyebilirim ki ne yeterince amelimiz var ne de bu olmayan amellerimizden bizi utandıracak imanımız
AKLI YETEN GÖRDÜGÜNE İNANIR
YÜREGİ YETEN GÖRMEDİGİNE

Çevrimdışı
Acemi Üye
*
57
mesajlar
31
konular
2
REP PUANI
Yeni Üye

Dec 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
#3
30-12-2018, Saat:09:29 PM
bu işkencelere gördükçe içim kan ağlıyor lakin elimizden birşey gelmiyor tüm müslümanlar birlik olsa bir islam ordusu kurulsa ama olmuyor malesef
içindeki meleği dinle


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi