Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Yaşar Nuri Öztürk hakkında

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 17 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Naftalin
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumcu
*
257
konular
88
REP PUANI
Yeni Üye

Apr 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
Icon4  22-06-2016, Saat:10:28 PM
Ölmüş. Allah rahmet eylesin.
Ben çok tasvip etmezdim görüşlerini ancak popüler bir müslüman sayfasında şu yorumu gördüm:
**
Hatası var diye Yaşar Nuriyi eleştirenlerin ; kendi hacı-hoca tayfalarını hatasız, günahsız gördüklerine delildir bu durumda verdikleri tepkiler.

Yaşar Nuri ; Diyanet dediğimiz kurum iktidara göre rol devşirirken, İslam Alemi başörtüsü gibi sadece temel özgürlükler peşinde koşarken çıkıp "ALLAH'a gelin, uydurulmuş dinden hicret edin" dedi.

Hatası yok mu ? Oldukça fazla.. fakat Yaşar Nuri Hoca tek kalemde silinebilecek, geleneksel diktanın elinde çürümesine izin verilecek bir Hoca değildir.
**
Siz ne düşünüyorsunuz?
Cezalı Üye
92
konular
May 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
22-06-2016, Saat:11:46 PM
Yüce Allah gani gani rahmet etsin, mekanını cennet, mezarını nurlar içinde eylesin...

"Allah ile aldatmak" isimli muhteşem kitabı dışında birçok değerli kitabı İslam alemine kazandıran, ümmetin sahte, dolandırıcı, para ve mülk peşinde koşan hacı hocalara karşı amansız mücadele veren bir mümin idi.

bugün görüyorum da, azıcık bir dünya menfaati için, Allah ile insanları aldatanlar, Kur'an ayetlerini kendi dünyevi çıkarları ve kariyerleri için kullananlar ne kadar çoğaldı...

İslam Alemini yerin dibine batıran, bu şarlatanlara karşı Yüce Allah, İnşallah Nice Yasar Nuri ÖZTÜRK'ler bize nasip eyler..

Tekrar Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun...
Cezalı Üye
40
konular
Nov 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-06-2016, Saat:12:29 AM
Bazı Müslümanlar vardır namaz kılmaz rakı içer Vs. Ama ramazanda kuran okur oruç tutar teravih namazını kılar Vs. Kendilerine münhasır bir uygulama diyelim. Teyzeler vardır böyle mayo ile denize girer ama kuran okuma günleride yaparlar.

Siyasal islamın yayılması ile memleketi sağcı solcu gibi böldüler. Laik ve İslamcı kesim şeklinde. Tabi üst paragrafta anlattığım mana da bir islam inancına sahip kişileri bu ayrım sanki müslüman değil bunlar gibi gösterdi. Özellikle radikal gruplar kişilerin ben müslümanım demesini yeterli görmüyorlar. Bu radikaller için müslüman olanlar onlar gibi giyinmeli yaşamalı Vs.

Geçmişte bu gün tvde görmediğimiz adamlar dini anlatmak için ortada yok iken, yaşar hoca Hürriyet'e ufak risaleler ekleri yazıp dağıttırıyordu. Çok mücadele verdi.

Siyasal islam yaygınlaşınca siyasette ve toplumda bahsettiğim grubun sesi oldu. İslamın felsefesine kafa yordu. Bence toplumumuzdan ileri bir adamdı. Gelecekte düşüncelerinin önemi daha çok anlaşılacak bence.

Allah rahmet eylesin.
...
*
8,556
konular
5,975
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-06-2016, Saat:01:19 AM
Allah rahmet eylesin ,kendisini pek takip etmediğim gibi,
görüşlerine de tamamen karşı değildim.İyi veya kötü,insanları bir şekilde aydınlatmaya çalışıyordu.Neticede oda bir insandı bizim gibi. biz hatasız değiliz ki onu yargılayalım.
.

“Hayat tiyatro gibidir, en kötü insanlar, en iyi yerlerde otururlar.”
Aristofanes
Üye
*
239
konular
64
REP PUANI
Yeni Üye

Jan 2015
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
23-06-2016, Saat:02:31 AM
Allah 'ın af ve mağfireti bilinmez nerede ve nasıl, kimler için tecelli edecek. Ancak;

Geride bıraktıkları için de aynı düşünceye sahip kalacak mısınız..? İzleyin ve cevabınızı verin..

İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
General
*
3,850
konular
484
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2014
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
23-06-2016, Saat:08:52 AM
yapılan yorumları gördükçe şaşırdım ...ALLAH a havale oldu artık haklımı değilmi hesabını orda verecek....lakin denildiği gibi hiçte mübarek biri değildi...

son yıllarda iyice sapıtmıştı...kadının kapanması yok diyen bir şahıs

hocalık yıllarının ilk başlangıcını bilemem ..ama görünen o ki son yıllarda çokta anlattığınız gibi bir yaşar nuri görmedik
Profesör
*
6,201
konular
6,131
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-06-2016, Saat:09:13 AM
ölen bir kişinin arkasından ALLAH rahmet eylesin diyebiliriz o kişiyi övmekte yermekte artık boşadır

kısaca ALLAH rahmet eylesin diyelim yeter bildiğimiz ilim sahibi olduğudur ilmini nasıl kullandığını ALLAH bilir ihlas derecesini yine ALLAH bilir

Din ile insanları aldatanlar olduğu gibi BİR ÇOK ŞEYLERİ kullanarak insanları aldatanların da olduğunun unutulmaması gerekir

bu durumda ortak tek bir sözümüz var belli ALLAH rahmet eylesin sözü yeterlidir sanırım
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun,
dualarınızı beklerim.

Yollar boşaldı artık, Yolcular buldu vaha
Yolcular gitmesede yollar gider ALLAHA
General
*
3,850
konular
484
REP PUANI
Yeni Üye

Jul 2014
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
23-06-2016, Saat:09:40 AM
açık ve net ..yazık etti bunca ilim bunca bilgisine....Müslümanların safında değil islam karşıtlarının safında durdu...

ölülerinizi hayırla yad ediniz diyor yüce mevlam...lakin yad edilecek bir hayrını görmedim...şüphesiz en doğrusunu ALLAH bilir
Profesör
*
6,201
konular
6,131
REP PUANI
Yeni Üye

Oct 2014
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
23-06-2016, Saat:01:39 PM
evet kardeş ölenin amel defteri kapanır.
Ancak şu üçü bundan müstesnadır Sadaka-i cariye, faydalı ilim ve kendisine dua eden salih evlat bırakan

en doğrusu ALLAH rahmet eylesin demek kafi olacaktır

RABBİME muhabbet ve nuruna emanet olun,
dualarınızı beklerim.

Yollar boşaldı artık, Yolcular buldu vaha
Yolcular gitmesede yollar gider ALLAHA
Profesör
*
6,290
konular
6,091
REP PUANI
Yeni Üye