You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Cezalı Üye
Yalan(traş)
Resulüllah (sav) buyurur ki, “Münafığın işaretleri üçtür; konuştuğu zaman yalan söyler söz verdiği zaman cayar güvenildiği zaman hıyanet eder”

Olay meşhurdur. Resulüllah Efendimiz pazarda, muhtemelen denetlemek için gezerken bir buğday yığını görür. Elini içine sokar ve içinin ıslak olduğunu fark eder. Satıcıya nedenini sorar. Satıcı efendim yağmur yağdı ıslandı der. Peki ıslak kısmını üste koysaydın da alıcılar fark ederek alsalardı ya buyurur. Arkasından şu meşhur ve şerefli sözünü söyler, “Bizi aldatan bizden değildir”
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
RE: Yalan(traş)
Bizi aldatan bizden değildir. Sadece ticarette değil hiçbir hususta bizi aldatan bizden değildir.

Din nasihattir.

Allah razı olsun hatırlatma için.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.
Cezalı Üye
RE: Yalan(traş)
Kul yalan söylemeye ve yalan söyleme niyetini taşımaya devam edince bir an gelir ki, kalbinde önce siyah bir nokta belirir. Sonra bu nokta büyür ve kalbinin tamamı simsiyah olur. Sonunda Allah nezdinde "yalancılar" arasına kaydedilir. Muvatta, Kelam 18, 2,(990)

Resulullah bururdular ki: "Yazıklar olsun o kimseye ki, insanları güldürmek için konuşur ve yalan söylerler! Yazık ona, yazık ona."
Ebu Davud, Edeb 88, (4990); Tirmizi, Zühd 10, (2316)

Bir gün, Resulullah (sav), evimizde otururken, annem beni çağırdı ve: "Hele bir gel sana ne vereceğim!" dedi. Aleyhissalatu vesselam anneme: "Çocuğa ne vermek istemişim?" diye sordu. "Ona bir hurma vermek istemiştim" deyince, Aleyhissalatu vesselam: "Dikkat et! Eğer ona bir şey vermeyecek olursan üzerine bir yalan yazılacak!" buyurdular.
Ebu Davud, Edeb 88, (4991)
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.