Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Yalan intibah uyandırmak

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 2 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Muhammed Changg
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acemi Üye
*
48
konular
4
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-06-2020, Saat:04:34 PM
Selamun aleyküm Arkadaşlar başıma gelen bir olay hakkında soru sormak istiyordum.
  Bi tanıdığım ile muhabbet ederken bi konu hakkında yorum yaptı. Bende refleks olarak '' Tabi tabi öyle'' gibisinden bi cümle kullandım. Kendisine o anda katıldığım için değil refleks olarak ağzımdan öyle çıktı. 
  Sonradan düşündüğüm zaman aslında o an yalan söylemediğimi farkettim ancak karşımdaki insan benim bu konuda bilgi sahibi olduğumu zannettiğini farkettim. O an refleks olarak ağzımdan çıktığını karşımdaki insan farketmemiştir. 
  Bu durum yalana girer mi? Girerse bi telafisi gerekir mi, gidip doğruyu söylemek gibi.
Administrator
18,087
konular
12,982
REP PUANI
Administrator

Feb 2008
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
29-06-2020, Saat:04:53 PM
(29-06-2020, Saat:04:34 PM)Muhammed Changg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Selamun aleyküm Arkadaşlar başıma gelen bir olay hakkında soru sormak istiyordum.
  Bi tanıdığım ile muhabbet ederken bi konu hakkında yorum yaptı. Bende refleks olarak '' Tabi tabi öyle'' gibisinden bi cümle kullandım. Kendisine o anda katıldığım için değil refleks olarak ağzımdan öyle çıktı. 
  Sonradan düşündüğüm zaman aslında o an yalan söylemediğimi farkettim ancak karşımdaki insan benim bu konuda bilgi sahibi olduğumu zannettiğini farkettim. O an refleks olarak ağzımdan çıktığını karşımdaki insan farketmemiştir. 
  Bu durum yalana girer mi? Girerse bi telafisi gerekir mi, gidip doğruyu söylemek gibi.

Aleykümselam çok ince düşünüyorsunuz.
Bir Müslümana yakışan bir hareket.
Siz konu hakkında açıkça düşüncenizi belirtmemişsiniz gayri ihtiyari bir cevap vermişsiniz. Yalan olmasa bile kendi düşüncesine katıldığınızı anlamış olabilir.
İmkanınız var ise yine de konuşun, düzeltin.
İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
,İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Acemi Üye
*
48
konular
4
REP PUANI
Yeni Üye

Aug 2018
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
01-07-2020, Saat:01:27 PM
(29-06-2020, Saat:04:53 PM)Sükut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(29-06-2020, Saat:04:34 PM)Muhammed Changg Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Aleykümselam çok ince düşünüyorsunuz.
Bir Müslümana yakışan bir hareket.
Siz konu hakkında açıkça düşüncenizi belirtmemişsiniz gayri ihtiyari bir cevap vermişsiniz. Yalan olmasa bile kendi düşüncesine katıldığınızı anlamış olabilir.
İmkanınız var ise yine de konuşun, düzeltin.
İltifatınız için teşekkür ederim. İnşallah müsait bir zamanda hatamı düzelteceğim.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi