You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

ÜMİD MAKAMINDA KIZIL GÜLLER

Kayıtsız
Ziyaretçi
Ümid makamında kızıl güller ...içimde taşan bir nehir ve gözlerim okçu tepesinde.Dizlerimde takatsizlik,omuz başlarımda ağırlık,teslim olmaya hazır esirinim.

verilecek her ceza katında mükafat bilenecektir.bölünüp bin parça olsam da her zerrem seni tesbih edecektir.yüreğimde Yusuf'i ayetler,Meryem’in duası,Hu ile düşer başım secdene...

çıkart beni bu melun karanlıktan.Kalp okkama batır kalemini nurun yazsın cihana "kulum beni nasıl bilirse ,öyle bilirim "dediğini.

Hüsn-ü zannımı yenileyerek , Rahim ismine sığınarak,"la taknetu minallah" ayetinde hıçkıran imamın sesiyle,hasret zincirlerimi kırarak paramparça ,"ne mutlu o gariblere "nidasını duyunca ,cesaretimi korkaklığıma düğümleyerek düştüm kapına !...

Bad-ı sabada kapına geldim

nalan olan gönlümle

aşkın şarabına bandımda geldim

firakına mübtela ömrümle

Ey hünkarım sana visal etmek kavlimle

tahammül kalmamış bu biçare halimle

lutfeyle mülkünden bir zerre ile

Şem’in de bir nur ver aydınlanayım

canan derim,canı vermektir istidadım

cilvegahından bir köz düşürde yanayım

tenha yerinde bağın

kırılır kan kırmızı gülleri

bülbül mecnun olur

sukut eder terennümleri

Derdimin şifası sendedir Yarab

Lâl olan dilimin sözü,sendedir Yarab

üryan geldim kapına,günah defterim sendedir Yarab

düçar olmuş dertlerimin eczası sendedir Yarab

Şifamı tez eyle

dilimi söz eyle

günahımı setr eyle

meftun geldim kapına

beni sana ram eyle...
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.