You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ülülazm Peygamberler

Ülülazm Peygamberler

Kıdemli Üye
Ülülazm Peygamberler
Adem Aleyhisselam (Safiyullah)

SAFİYULLAH NE DEMEK

Allahü teâlânın ihsanı ile seçilmiş olarak yaratılmış temiz kimse demektir. Peki ne demek bu? Allahü Teala'nın günahsız olarak yarattığı kimsedir. Bir nevi ilk insan da diyebiliriz. Hz.Adem ilk insan olduğu için ona SAFİYULLAH unvanı verilmiştir.

Nuh Aleyhisselam (Neciyullah)

NECİYULLAH NE DEMEK

Hep Allahü Teala ile meşgul olan, ilahi feyizlerle sevinç bulan kimse demektir. Yani Allahü Teala'ya ibadet ederken bundan huşu almaya deniyor.

İbrahim Aleyhisselam (Halilullah)

HALİLULLAH NE DEMEK

Allahü Teala sevgisi demektir. İbrahim Peygamber de Allah'a derin bir sevgi duyduğu için Halilullah unvanı almıştır.

Musa Aleyhisselam (Kelimullah)

KELİMULLAH NE DEMEK

Allahü Teala'nın kendisiyle konuştuğu kimse demektir. Yani sadece Hz.Musa Allah'la konuşmuştur.

İsa Aleyhisselam (Ruhullah)

RUHULLAH NE DEMEK?

Allahü Teala'nın bir ruh üfleyerek oluşturduğu kimse demektir. Yani babasız meydana gelen kimsedir.

Muhammed Aleyhisselam (Habibullah)

[Resim: 93__1262828399.jpg]

HABİBULLAH NE DEMEK?

Habibullah, Allah'ın en sevdiği kul demektir. Tüm kainatı onun için yarattı. Çünkü şu ana kadar gelmiş en ahlaklı kimsedir Hz.Muhammed...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 23-11-2014, Saat:10:05 PM, Düzenleyen: Sükut.
Uzman
RE: Ülülazm Peygamberler
Hakikat kendine gel , bu ne rezilliktir , Adem as 'ı resim yapıp üstelik üstü elbisesiz bir halde gösteriyorsun.Allahtan kork

Çabuk kaldır o resimleri
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 23-11-2014, Saat:08:36 PM, Düzenleyen: Ahmed1.
Kıdemli Üye
Kardeşim kaldırılmıyor ne yapacağım ben şimdi Sad Arkadaşlar kötü bir niyetim yoktu o resimleri koymada. Kaldırabilirsem kaldıracağım nasıl perişan oldum bir bilseniz.
Bunu ilk beğenen sen ol.
( لا تَحْزَنْ إِنَّ اللَّهَ مَعَنَا )
ben sizin samimiyetinize inanıyorum .
bazen insan pişman oluyor dalgınlıkla yapıyoruz .
yetkılıler halledicektir .
Ey Fukara Yüreğimin,

Rahmeti Sonsuz SevgiLisi...!
Beni Sana Sürünerek DeğiL...

Koşarak Ulaştır Ya Rabb...

Görüyorsun...
Kırık Döküğüm...
Boynu Büküğüm...

Yüreğim!
Kör düğüm ...
Bunu ilk beğenen sen ol.
...
Yönetim kaldırır birazdan.

“Hayat tiyatro gibidir, en kötü insanlar, en iyi yerlerde otururlar.”
Aristofanes
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.