You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Tüm duyarlı vatandaşlara...

Tüm duyarlı vatandaşlara...

Profesör
RE: Tüm duyarlı vatandaşlara...
Allah razı olsun sımay...
10 dakıka once tv de ızledım haberını.detaylı bılgım olmadıgı ıcın paylasamamıstım...
kanunı sultan sulayman han gıbı bır sahsıyetı,ınsanlara zevkı sefa duskunu,kadın duskunu bırı olarak lanse etmek cehalettır,hakarettır...avrupalı tarıhcıler bıle ovgu ıle soz ederken,bızım ınsanımızın maddı cıkarları ıcın tarıhımızı karalamaya calısması cok uzucu...ayıp ayıp!
.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Forumcu

Arkadaşlar,

Kazakistanda bulunduğum bir sürede Kazak televizyonunda bir
televizyon dizi filmi vardı.Kazaklara sorduğum zaman bir yıla yakındır devam ettiğini ve daha çok devam edeceğini söylemişlerdi.

Dizi film Ukrayna yapımı bir dizi idi ve adı:
ALEKSANDRA idi. Filmdeki Aleksandra kimdi biliyor musunuz ???

HÜRREM SULTAN...

Yani Uhraynalılar bir dizi film yapmışlar ve Aleksandra'nın
Ukraynadan İstanbula götürülüşünü ve nasıl Hürrem Sultan
olduğunu GURURLA anlatan bir film yapıyorlar...

Biz Kanuninin dolayısıyla Hürrem Sultana ait bir film yapmaya kalkışınca
kıyametler kopuyor...

Üstelik filmi görmeden...Ne olduğunu bilmeden..:
sýrýtýk:

Bir kez gönül yıktın ise , Bu kıldığın namaz değil
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
dizinin reklamını ilk izledigimde dedim ki koskoca osmanlı tarihinde anlatılacak dizi, film yapılacak o kadar güzel şey varken bu neyin nesi...

ama biz severiz bu tür dizileri hemen alır birinci sıraya koyarız başlayıp 2 3 hafta gectikten sonra...söylenenler sadece burada kalır coluk cocuk oturup izleriz çekirdek yiyerek...

[Resim: urjn1.jpg]

Gaflet içinde gördüm, nice canlı cesedi ;
Câhillerden beterdi, âlimlerin hasedi..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Profesör
saglam kaynaklardan alınan bilgilerle çekilmiş bir diziymiş öyle diyolardı tv de...bakalım bakalım bilgiler gercekten saglam mı
[Resim: urjn1.jpg]

Gaflet içinde gördüm, nice canlı cesedi ;
Câhillerden beterdi, âlimlerin hasedi..
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.