You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Tarih Tekerrüden İbadettir

Yeni Üye
Bilmiyorum izleyeniniz var mı ama ben 4 haftadır TRT 1'de yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisini izliyorum. Şu an Akdeniz nasıl ki sorunsa o zamanlarında sorun olduğunu görüyoruz. Dizinin 5. bölümünde Akdeniz sorunu işlenecek. Zamanından olduğu gibi şimdide Akdeniz bizimdir bizim kalacak

Bunu ilk beğenen sen ol.
Yönetici
Cvp: Tarih Tekerrüden İbadettir
Tarih öğrenmek için Allah için film seyretmeyin, kitap okuyun.
Tarihi filmler genelde siyasi emellere alet ediliyor.
Sizin tarafınızdaki yada başka taraftakiler olması hiçbir şeyi değiştirmez, sonuçta bu bir film ve senaryoya göre oynanıyor.

Bu diziyi fragmanında gördüğüm kanlar yüzünden hiç seyretmedim çünkü kan görmeyi sevmiyorum.

Bahsi geçen tarih hakkında net bilgiler yok bu yüzden bir senaryo uydurulup oynanıyor.
Aynı şey Diriliş Ertuğrul'da da geçerliydi Örneğin Arabi ile Ertuğrul bey aynı tarihte yaşamamıştır.
En azından bu gibi dizileri seyrederek doğru bir tarih bilgisi elde edemeyeceğinizi bilmenizi isterim.

Diğer birçok saçma sapan ve İslama aykırı film seyretmektense kıyaslanırsa bunu seyretmek belki de doğru olabilir. Elbetteki karar sizin.
Diğerleri iyi vatandaş, İslam iyi insan yetiştirmeyi amaçlar.

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.