Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Tanrı astronomi bilir mi?...

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 23 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Amethyst
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
<span style="color:black"><strong><s>Cezalı Üye</s></strong></span>
23
konular
Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
08-01-2018, Saat:03:48 PM
Aklıma takılan bir ayetin bilim ile ilişkisini çözemedim.

36/YÂSÎN-38: Ve Güneş, onun için istikrarlı kılınan (yörüngesinde) akar gider. İşte bu azîz ve alîm olan (en iyi bilen) Allah’ın takdiridir.

Ayette Güneş'in istikrarlı kılınan bir yere doğru hareket ettiği yazıyor.Güneş hareket mi ediyor? Modern bilimde böyle birşey var mı?Güneş uzayda sabit diye biliyorum.Diğer gezegenler Güneşin etrafında döner ama Güneş uzayda sabit değil mi?Tanrı uzay bilgisinde mi hata mı var yoksa Güneş gerçekten uzayda hareket halinde mi?
Üye
*
220
konular
196
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
09-01-2018, Saat:01:05 PM
Güneş saniyede 200 km hızla samanyolu galaksisinin spral çizerek merkeze doğru akmaktadır.

Evrende esasen hareketsiz hiç bi şey yoktur.
Bütün yıldızlardan tut, mikro evren atomlara kadar herşey hareket halindedir.
23
konular
Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
09-01-2018, Saat:02:32 PM
(09-01-2018, Saat:01:05 PM)camici Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Sitemize üyelikler ücretsizdir!
Güneş saniyede 200 km hızla samanyolu galaksisinin spral çizerek merkeze doğru akmaktadır.

Evrende esasen hareketsiz hiç bi şey yoktur.
Bütün yıldızlardan tut, mikro evren atomlara kadar herşey hareket halindedir.

Sn Camici nette Güneş ile Dünya arası mesfenin 149.600.000 km olduğu yazıyor.Bilim yalan mı söylüyor şimdi?Senin dediğin gibi Güneş o hızda uzayda mesfe katetse Güneş ve Dünya arasında ki uzaklığın sürekli artması gerekir.Bu da demek oluyor ki Güneş hareket etmez.Spiral ne demek?Spral derken Güneşin kendi etrafında dönmesini anlatıyorsan Kuran da ki hareket bu değil. Bildiğin güneş akıp gidiyor diyor.Nere gidiyor?Hem de 200km hızla gidiyor diyorsun.O hızda gitse dünyadan çoktan uzaklaşmış olurdu.Bunlar senin iman etmen gereken hususlar anliyorum ama bilim adamları arada ki mesfeyi bile ölçmüşler.
Yönetici
5,972
konular
5,305
REP PUANI
Jun 2015
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
09-01-2018, Saat:04:43 PM
@Amethyst hangi bilim insanlarına iman ettiğini bilmiyorum fakat, bilim insanlarının bir görüşüne göre evrende hareketsiz hiçbir şey yoktur, bir görüşe göre de güneş duruyor diyorlar.

Sen hangisine inanırsan inan hiç fark etmiyor.

Biraz araştırma yap körü körüne bilim insanları öyle diyormuş deyip de inanma.
Her zaman olduğu gibi bilim insanları bir süre sonra kendi kendilerini yalanlıyorlar. Tarih örnekleri ile dolu.
....

Herkes aynı fikirdeyse,
hiç kimse yeterince
düşünmüyor demektir.
Mevlana
23
konular
Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
09-01-2018, Saat:07:16 PM
(09-01-2018, Saat:04:43 PM)alpi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
@Amethyst hangi bilim insanlarına iman ettiğini bilmiyorum fakat, bilim insanlarının bir görüşüne göre evrende hareketsiz hiçbir şey yoktur, bir görüşe göre de güneş duruyor diyorlar.

Sen hangisine inanırsan inan hiç fark etmiyor.

Biraz araştırma yap körü körüne bilim insanları öyle diyormuş deyip de inanma.
Her zaman olduğu gibi bilim insanları bir süre sonra kendi kendilerini yalanlıyorlar. Tarih örnekleri ile dolu.

Görüş filan önemli mi?Tanrı Güneş hareket ediyor diyor.O zaman sorarlar Güneş niye uzayda kaybolmadı şimdiye kadar?Çoktan Dünyadan uzaklaşmış olması gerekirdi.Güneşi göremezdik.Bilime inanmayıpta neye inanacağız, doğmalara mı?

Güneşin hareket etttiğine inanmazsan dinden çıkarsın nasıl fark etmiyor?Tanrı diyor Güneşin hareket ettiğini,evrenin yaratıcısı.O zaman nasıl oluyor da Güneşi hala görebiliyoruz? Şimdiye kadar çoktan uzayda başka yere gitmiş olmalıydı.
Üye
*
220
konular
196
REP PUANI
Yeni Üye

Nov 2016
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
10-01-2018, Saat:10:00 AM
Kardeşim,
Tam da anladığın gibi, güneş dediğim hızla akıp gitmektedir. Ancak güneş giderken bütün güneş sistemi de onunla beraber gitmekte olduğundan güneş-dünya arası veya diğer gezegenler arası mesafeler etkilenmemektedir.
Spiral dediğim tam daire gibi kapalı değil, sürekli içe veya dışa doğru ucu açık döngülerdir.
Bu gün için erişebildiğimiz bilgi sırrı henüz bu kadardır. Allah'ın ilminin ve sanatının sınırı yoktur.

En doğrusunu yine ancak Allah bilir.

"Bakara 2/255:...Onlar ise, O'nun dilediği kadarından başka ilminden hiç bir şey kavrayamazlar. O'nun kürsisi, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır..."

Allah'a emanetsiniz...
23
konular
Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
10-01-2018, Saat:03:01 PM
(10-01-2018, Saat:10:00 AM)camici Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
Kardeşim,
Tam da anladığın gibi, güneş dediğim hızla akıp gitmektedir. Ancak güneş giderken bütün güneş sistemi de onunla beraber gitmekte olduğundan güneş-dünya arası veya diğer gezegenler arası mesafeler etkilenmemektedir.
Spiral dediğim tam daire gibi kapalı değil, sürekli içe veya dışa doğru ucu açık döngülerdir.
Bu gün için erişebildiğimiz bilgi sırrı henüz bu kadardır. Allah'ın ilminin ve sanatının sınırı yoktur.

En doğrusunu yine ancak Allah bilir.

"Bakara 2/255:...Onlar ise, O'nun dilediği kadarından başka ilminden hiç bir şey kavrayamazlar. O'nun kürsisi, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır..."

Allah'a emanetsiniz...

Arama motoruna spiral yazıyorum cinsellikle ilgili birşeyler çıkıyor.Spiral nasıl takılır diye birşeyler.

İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Güneş sistemi derken samsanolu galaxsisinden bahsediyorsan.Bu galaksi bizim galaxsi heralde bilmiyorum.. Neyse Galaxsilerin zaten uzayda hareket ettiğini biliyorum ben sadece Güneşi sordum.galaxsi hareket ediyorken güneşte hareket etmiş oluyor tabi de bu galaxsi hareketi, güneşle ne alakası var? Sen tüm gezegenlerden bahsediyorsun. Böyle yazdıklarından birşey anlaşılmıyor resim,görsel vs bişey yok mu? Tüm Güneş sistemi(galaxsi) hareket halinde zaten.

İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Bu videoda galaxsi hareketini görebilirsin.
Administrator
18,098
konular
12,984
REP PUANI
Administrator

Feb 2008
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
10-01-2018, Saat:03:09 PM
Bilim kesin hareket etmediğini ispatlamış gibi konuşuyorsunuz.
Şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
,İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
23
konular
Nov 2017
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
10-01-2018, Saat:03:15 PM
(10-01-2018, Saat:03:09 PM)Sükut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Tamam işte burda da Güneş hareket ediyor diyor.Ama benim sorumun cevabı yok ki burda.Güneş hareket ediyorsa Dünya dan şimdiye çoktan uzaklaşmış olması gerekmez miydi?Bununun nedenini yazmamışlar.Neden acaba?
Administrator
18,098
konular
12,984
REP PUANI
Administrator

Feb 2008
(Kayıt Tarihi)
Erkek
(Cinsiyet)
10-01-2018, Saat:03:21 PM
(10-01-2018, Saat:03:15 PM)Amethyst Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.
(10-01-2018, Saat:03:09 PM)Sükut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Tamam işte burda da Güneş hareket ediyor diyor.Ama benim sorumun cevabı yok ki burda.Güneş hareket ediyorsa Dünya dan şimdiye çoktan uzaklaşmış olması gerekmez miydi?Bununun nedenini yazmamışlar.Neden acaba?

Ayetin neresini okuyorsunuz kardeşim.
Hareket eder derken gezegen gezegen dolaşır mı demek istiyor.
Ben uzay biliminden çok anlamam ama sizin yapmaya çalıştığınız cımbızlama tekniğidir.
Hareket ediyorsa top gibi zıplamalı! yoksa ayet yanlış oluyor değil mi?
,İslamiForum.Net sitemizdeki linkleri görebilmek için sitemize buraya tıklayıp üye olmanız veya giriş yapmanız gerekiyor.

Hızlı Menü:

Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi