You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Suçlu Bulundu:'Kırmızı Başlıklı Kız'

Suçlu Bulundu:'Kırmızı Başlıklı Kız'

General
RE: Suçlu Bulundu:'Kırmızı Başlıklı Kız'
O eksikti muhabbete o da müdahil oldu tam oldu konuyu böylece rezalet duruma getirdik el birliği ile güzel konuydu Hakkın Rahmetine kavuştu sayenizde sayemde vatana millete hayırlı uğurlu olsun konularımı editlemekten vezgeçtim naciddi bir durum hasıl oluyor ciddiyetini kaybedince de önümüz kapanıyor diye bağlayayım HARAMİ Cem Uzan'ın dediği gibi..Big Grin anladin
Bunu ilk beğenen sen ol.
Allame
Ziyaretçi
aslında, her birey 8 milyar yaşındadır.
8 milyar neye göre:
dünyanın , daha doğrusu kainatın ilk yaratılışı, bugün artık bilim buna milyar seneler diyor da, benim aklımda 8 milyar yıl diye bi rakam kalmış.
şimdi bizim her hücremiz aslında bir takım atomlardan oluşuyor, onlar da proton ve nötronlardan. sonuçta bunların bütünüyüz.
ama her atomumuz bundan 8 milyar yıl önce yaratıldı.
ama bir gezegenin toprağıydı, ama bir güneşim parçasıydı. 8 milyar yıl önce yaratılmıştı.
ruha bakarsan galu belaya uzanır. uzanmayalım. azcık fizik düşünelim.
fiziken 8 milyar yaşındayız, yaşıtız. hatta belki siz benden yaşlısınız.
farkımız ne?
hatırladığımız kadarı.
yani:
aslında her hücrenin bir hafızası var, ama ilim sahipleri buna muktedirdir.
işte hani geçmişe gidip bişeyleri görenler varya, işte bu ilmi kullanarak bir şeyler yapıyorlar. yani:
"eşyanın hafızası"
yeri değil de.
önünüzü açıyım dedim azcık.
ifade
Bunu ilk beğenen sen ol.
Allame
Ziyaretçi
konu dağıldı.
yazmıyorum ben daha.
konuyu toparlayan özetleyen birşeyler yazabilirseniz konuya vakıf olan arkadaşımız yapsın bunu.
simay tamam sen bildiğin gibi toparla kardeş.
konuya bi özet geç. konu uzun ben bişey anlamadım.
bi özet yap.
bizden sonraki nesillere kalsın
Tongue
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Hazırcı gençliği sevmem okusunlar kendileri özetlesinler paylaşması benden analizi onlardan değilse hazır bilgiye ulaşmak kolay önemli olan okuyarak öğrenmek biz böyle biliriz böyle söyleriz böyle yaparız...
Bunu ilk beğenen sen ol.
Allame
Ziyaretçi
okudum.
tayyip erdoğan'la ilgili kısım hariç geneline katılıyorum.
halkın desteği, sevgisi ve duası o zaman tayyip erdoğanaydı ama şimdi değil. ben olmadığını düşünüyorum.
neden dolayı:
"durmak yok yolmaya devam".
şimdi ben samimi bi birey olaraktan gerçeği konuşmak zorundayım. gerçeği söylediğim için 9 köyden de kovulmuşum. ben bunların yüzüne de söylemişim bundan emin olun.
başbakanın danışmanına da söylemişim: "sizi asarız" dedim.
meclis anayasa komusyonu başkanının danışmanına da söyledim: "sizi asarız"
iç işleri bakanının korumasına ve başbakanın koruma başkanına da söyledim:
"sizi asarız" dedim . neden dedim: yolsuzluklar yüzünden.
o yazı kaleme alındığı zaman yolsuzluklar şimdiki gibi alenen yapılmıyordu, haberimiz yoktu.
ancak birazcık araştırırsanız, organize şekilde yurdun tamamında yolsuzluk yapılmaktadır.
bu yüzden yazınızın muhteviyatı değişmemekle birlikte, mana yönünden bazı kısımları düşmüşür.
özet talebimin nedeni buydu.
ama tartışmayı isterseniz de, bende detaydan bol birşey yok.
veririz ijabında. Bööö
Bunu ilk beğenen sen ol.
General
Başka başlıkta ve başka konularda inşallah çünkü çok evvel önce paylaşılan bir konu idi zaman aşımına uğradı asma kesme olayı değil bu biz kırk haramiler değiliz vicdani bir yazı sadece aslında konu tam olarak neydi unuttum herneyse cılgı çıktı zaten..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Allame
Ziyaretçi
benim anladığım kadarıyla, kapatma davası ve ergenekon arasında kurulmaya çalışılan bağlantıda hükümet lehine bir yorumdan ibaret.

kapatma davası gündemden düştü ama ergenekon ve hükümet gündemdeki yerini koruyor.

ergenekon kısmında yazı güncel. aynen doğru.

hükümet kısmında yazının içeriği zaman içinde değişti, ya da değişmesi lazımdı.

"biz harami değiliz asamayız" sözünüze katılmıyorum. ben asarım. başka yazınızda belirttiğiniz üzere, ben deliyim , asarım ijabında. başbakanı da asarım, içişleri bakanını da asarım, alayını da kurşuna dizerim. deliyim ben. Bööö Bööö Bööö

o söylediklerimi de cidden bu saydıklarıma söylemişim. 3 bakanın da danışmanına söyledim. neden söyledim: ayette emredildiği şekilde:

"biz bir ülkeyi helak etmek istediğimiz zaman aşırı gitmiş şımarık ileri gelenlerine emrederiz..." . bundan dolayı. ben Allah'a şirk koşmuyorum yanlış anlama. ayette emredildiği gibi yapıyorum. ordaki biz, evet orda Allah "biz" derken kendini çoğul kastediyor, ancak öyle de olsa sonuçta "biz" dediğine o bize zamanı gelince herkes dahil olabilir. yani o uyarıyı kendisi yapmayıp kulları da yapmış olabilir. önemli olan ikazın yapılmış olması.

biz neye göre baktık, hüküm vermeye kalkıyoruz. şunlardan dolayı:

ben bunlara dedimki:
""biz sizi oraya sorunlarımızı çözün diye esçtik, yolsuzluk yapanları içeri alın, siz yapmayın, milletin fukaralığına çömzüm bulun". bunun için seçtik.

* diyarbakırın bazı semtlerinin gelir düzeyi afrika ülkelerine denk. böyle bir çok şehir var. batman da öyle. bu insanlar yurda yayılmış envair yöntemlerle para kazanmaya çalışıyor, bunları içeri alıyoruz. bunlar tutuyor dağa çıkıyor. niye? adamın parası yok, yemeğe ekmeği yok. tabi art niyetle dağa çıkanlar müstesna. ama çoğu büyük şehirlerde yasa dışı işlerle ekmek kazanmaya çalışıyor, mesleği olanlar da mesleğiyle. ama bunların hayatı gerçekten çok zor. bunu düzeltemediniz dedik.

* ülkemdeki mazot fiyatı dünyada birinci sırada. oecd içinde ilk sıradayız dünyada lideriz. 3 lira olmuş mazotun fiatı. en yakın rakibimiz norveç ve ingiltere bunlarda 2,5 lira. %25 pahalı ödüyoruz.

sene de ediyor 200 milyar lira. ispanya gibi bir ülke 50 milyar borç yüzünden battı, yunanistan'ın 30 milyar dolar borcu var diye avrupa bankası kurtarmaya çalışıyor. ülkem her yıl , ülkeye girişi 50 kuruş olan mazota 300 kuruş ödeyerek 200 milyar haram parayı devlete veriyor.

devlet bu parayı ihale ve başka adlar altında yakın çevresine haram yolla aktarıyor.

dedikki yediğiniz haram sizin olsun, ancak, sattığınız devlet kuruluşlarını ne yapacaksınız, bunlarda tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardı. çıkar bir yerden deik, çıkmazsa biz çıkartırız dedik.

varmı bu dediklşerimizde bir yanlışlık. adamların suratına söyledim. ne yapacak? Allah'ın doğru gösterdiğini söyleyen kişiye zulmetmeye yeltenecek kişiden daha zalimi varmı? ben doğruları söylemişsem, adam gibi oturacak dinleyecekler. başka çareleri yok.

bu mesele böyle. işine gelirse.

indirebiliriz. asabiliriz. belli olmaz. daha hala düzelmediler. biz de bekliyoruz elimizde sopa.

sopa sopa sopa
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.