You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Selamunaleyküm Cümleten

Selamunaleyküm Cümleten

Yeni Üye
Selamunaleyküm Cümleten
Merhabalar.. İsmim Işıl.. Ankara da ikamet ediyorum.. 2008 yılında bu sitenin görünüş itibarıyla tıpatıp aynısı olan bir siteye üye olmuştum.. Kalabalık, aşırı aktif ve bayanlar arasında site dışında da telefonlaşan, ailece görüşmeler yapan insanlardık.. Dualarımızı hiç eksik etmezdik.. Site daha sonra admin olan abimizin bazı sıkıntıları yüzünden kapatmak zorunda kaldı..O günden beri aynı şekilde site aradım ama bulamadım..ilk defa bu siteye üye oldum.. 1 haftadır takip ediyorum aktif ve açılan günlük konu sayısı az..Sitenizden uzun zaman istifade etmek isterim..Bu site yeni mi açıldı yoksa zamanla mı azaldı..
Bunu ilk beğenen sen ol.
Son Düzenleme: 24-01-2020, Saat:08:57 PM, Düzenleyen: Ayışığı06.
قید آزادی
RE: Selamunaleyküm Cümleten
Arada sessiz kalmakla bi kaç yıldır buradayım
Ilk defa duyuyorum reelden görüşmeyi
Sağlıklı mı bilemicem
Güven sorunu yaşıyor insanlar
لَمْ اَكُنْ بِدُعَٓائِكَ رَبِّ شَقِيًّ
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Benim bahsettiğim görüşmeler 2008 yılındaydı.. O zamanlar whatsapp varmıydı bilmiyorum, ama telefon ve mesaj olarak görüşürdük.. Herkes farklı şehirlerdendi.. İmkanı arabası olanlar bir araya gelirdi....Resimler çektirip siteye yüklerdik.. Öyle Allah'a bağlı iyi insanlardı ki hiç korku yaşamadık.. Ama şimdiki dönemde malesef bu şekil görüşmeleri bende önermiyorum.. Çünkü kimseye güven kalmadı haklısın..
Bunu ilk beğenen sen ol.
.
Alternatiflerin çoğalması sebebiyle forumlara artık eski ilgi ve rağbet azaldı.Burasıda belli bir dönem oldukça aktif bir forum idi.
Bunu ilk beğenen sen ol.
قید آزادی
Sacma sapan alternatifler üstelik
Tiktok gibi
Instagram gibi
Twet bile kullanmiyorum ben ya =)
Forumlar daha samimi geliyor artı o kadar zamanım yok
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
Üye listesine baktım da son giriş 2007 yılı yazan var. Dediğiniz gibi eski ve aktif bir siteymiş.. Gene haklısınız ki alternatifler yüzünden forumlara ilgi alaka azalmış ve bu çok üzücü bir durum.. Oysaki diğerlerinin bir faydasını göremiyorum.. Burada ise ahiretini kurtarmak, Hak rızasını kazanmak için çok sebepler var.. Bizlerde bunun için yaşıyoruz ama anlayan az gibi.. Allah cümlemize hidayet versin..
Bunu ilk beğenen sen ol.
.
Doğrusunu söylemek gerekirse artık islami forumlarında ahireti kurtarmak ya da Allah rızasını kazanma işlevini gördüğü pek söylenemez. Belki eskidendi.. Artık hemen hemen tüm islami forumlar müslüman evladı görmekten çok ateist kullanıcıların uğrak yeri...At ortaya bir mesele, artık o söylesin, sen çürüt, o iler sürsün, sen cevapla... Sidik yarışına döndü biraz... Kimsenin ikna olmak gibi bir çabası zaten yok. O belli bir amaç için gelmiş, "beni ikna et, imana geleyim" gibi bir amaçla gelmiyorlar. Adam ne kadar kafa bulandırsam yanıma kâr kalır diye donanımlı donanımlı geliyor buraya. Bizim cenahta parçalıyor kendisini durumu anlaşılır şekilde ifade etmek çabasıyla..Hayır yani daha çok kurcalanırsa bizim bile imanımız tehlikeye girecek. O yüzden bir yerden sonra bırakalımda dileyen dilediğine inansın.Kurulup gelen saçma sapan ne olduğu belirsiz yaratıklara, dediklerini ciddiye alarak havlama fırsatı vermeyelim düşüncesindeyim artık. Ben bugüne kadar buraya ters düşüncelerle gelip, imana ermiş bir şekilde gideni görmedim.
Bunu ilk beğenen sen ol.
قید آزادی
Mihmana katılıyorum
Sanki farzları çok yerine getiriyormuş gibi birde bizim cenah bile diyemeyeceğim akılcı Okuyan taifesi hadislerle uğraşarak bu inancsizlarin ekmeğine yağ sürüyor
Allah dini kullananların ıtibarini yerle bir etsin inşallah
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren İslami Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.