Forum Gündemi:

Konu Başlığı : Şanlıurfalı demokrasi şehidinin ismi parka verildi

*
Bu konu; tarihinde açılmış olup, 0 defa yorumlanmıştır.
Konu Sahibi : Nazlıcan
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çevrimdışı
Profesör
*
38,989
mesajlar
2,620
konular
26,561
REP PUANI
Yeni Üye

Mar 2013
(Kayıt Tarihi)
Kız
(Cinsiyet)
#1
Icon_bayrak_tur  02-08-2016, Saat:01:00 AM
Şehit Şanlıurfalı üniversite öğrencisi Mustafa Direkli’nin ismi, Haliliye Belediyesi tarafından ilçedeki bir parka verildi

[Resim: demokrasi_sehitleri_son_yolculuguna_ugur...3_8755.jpg]

Şanlıurfalı demokrasi şehidinin ismi parka verildi


Haliliye Belediyesi, darbe girişimi sonrasında yaptığı olağanüstü meclis toplantısında aldığı kararları uygulamaya başladı. Şanlıurfalı demokrasi şehitlerinin isimlerinin parklarda yaşatılacağı kararlaştırılan olağanüstü meclis toplantısı sonrası, 2016 Ağustos ayı olağan meclis toplantısında Şanlıurfalı 4 şehidin isminin verileceği parklar kararlaştırıldı. Başkanlık tarafından meclise sunulan karar, oy birliğiyle kabul edildi.

Kararın ardından Veysel Karani Mahallesi 480 Sokakta bulunan parkta program düzenlendi. Şehit Mustafa Direkli ismi verilen parktaki programa Şanlıurfa Valisi Göngür Azim Tuna, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, AK Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger, GAPBKİ Başkanı Sadrettin Karahocagil, Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin yanı sıra şehit Direkli’nin amcası Halit Direkli ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, böyle anlamlı bir harekette birlikte beraberlikte bulunmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Vali Tuna, “Öncelikle bu güzel anlamlı beraberlikten dolayı böyle bir kalıcı eserde emeği geçen Haliliye Belediyemizi kutluyorum. Milletimizin hassas olduğu konuda duyarlılık göstererek, şehidin ne demek olduğunu, bu şekilde isimlerini yaşatarak imza atmış bulunuyorlar. Bu çok güzel duygu” dedi.

Konuşmasına şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Başkan Fevzi Demirkol, Şanlıurfa’nın bu yüce mücadelede de yerini aldığını vurguladı. Şehitlerin isimlerinin Haliliye’de yaşayacağını anlatan Başkan Demirkol, “Şanlıurfa her zaman olduğu gibi bütün iyi hareketlerde, bütün iyi davranışlarda Şanlıurfa halkı gerektiği şekilde yerini almıştır. Şanlıurfa, bu şehitler kervanına 4 şehidiyle bu kervana katılmıştır."

Şehitlerimizin aziz hatıralarına hürmeten Haliliye Belediye Meclisinde almış olduğumuz kararla 15 Temmuz’un Milli İrade ve Demokrasi Bayramı olarak Haliliye’de kutlanmasını, bu hain saldırının hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu yargılama sürecinde Haliliye halkı adına davalara müdahil olacağımızı ve şehitlerimizin isimlerini unutmayacağımızı beyan ettik.

O sözlerimizin bir teminatı olarak meclisimizde almış olduğumuz kararla ilçemizdeki 4 parkımıza, 4 şehidimizin adını vereceğimiz kararını aldık” diye konuştu.

AK Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger ise şehitlerin adının Haliliye’de yaşatılacak olmasının çok anlamlı olduğunu belirterek, “Ebediyete göç ederek demokrasimize isimlerini yazdıran ve bizlerinde hiçbir zaman unutmayacağımız, demokrasi şehitlerimizden 4 Şanlıurfalı kardeşimizi, diğerleri gibi minnet ve rahmetle anıyorum. İsimlerini unutmamak ve bizden sonraki nesillere aktarmak adına sembol olarak bu parkın açılışını, isim vermesini düşünen başta sayın başkanımıza gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar da, “Şehitlerimizden bizlerden haklarını helal etmesini istiyoruz. Haliliye Belediyemize, belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurdelenin kesilmesiyle şehidin isminin yer aldığı tabela parka konuldu.

Öte yandan meclisten alınan kararla Devteşti Mahallesinde bulunan bir parka Şehit İbrahim Halil Yıldırım, Karşıyaka Mahallesinde bulunan bir Şefik Şefkatlioğlu ve Süleymaniye Mahallesinde bulunan bir parka ise Şehit Ümit Yolcu adının verilmesi kararlaştırıldı.
Göz sayesinde görüyor olsaydın gece uyurken rüya göremezdin.
Demek ki görmüyorsun, sana gösteriliyor.


Hızlı Menü:


Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi